Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malen speelt met drie assists hoofdrol bij winnend Dortmund

Malen speelt met drie assists hoofdrol bij winnend Dortmund

HOFFENHEIM (ANP) - Donyell Malen heeft zaterdag zijn waarde voor Borussia Dortmund bewezen. De oud-PSV'er gaf in de uitwedstrijd tegen Hoffenheim bij alle drie de doelpunten van zijn winnende elftal de assist: 2-3. Tegenvaller voor Dortmund was het uitvallen van Erling Haaland. De Noorse topschutter, die dit seizoen al vaker langs de kant stond, verliet het veld na ruim een uur spelen met vermoedelijk een liesblessure.

Haaland opende in de 6e minuut, na goed voorbereidend werk van Malen, de score: 0-1. Het betekende alweer zijn zestiende treffer dit seizoen in de Bundesliga. Hoffenheim kwam in de blessuretijd van de eerste helft langszij. Na een hoge voorzet vanaf rechts, schoot de vrijgelaten Andrej Kramaric de bal in één keer achter keeper Gregor Kobel.

De tweede assist van Malen was ook een mooie. In de 58e minuut gaf de Oranje-international de bal binnendoor op Marco Reus, die niet faalde (1-2). Kort na het uitvallen van Haaland, werkte verdediger David Raum de bal in eigen doel. Malen gaf daarbij de 'voorzet'.

Rutter

De Franse invaller Georginio Rutter bracht de spanning een klein kwartier voor tijd met de 2-3 terug, maar verder kwam Hoffenheim niet. Malen werd in de 83e minuut vervangen door Youssoufa Moukoko.

Het betekende de derde overwinning op rij in de competitie voor Borussia Dortmund, dat de achterstand op Bayern München tot 3 punten verkleinde. De koploper speelt zondag een uitwedstrijd tegen Hertha BSC.

Bayer Leverkusen haalde uit tegen FC Augsburg (5-1) en blijft derde. De Fransman Moussa Diaby scoorde drie keer. De Nederlandse vleugelverdedigers Jeremie Frimpong en Mitchel Bakker hadden een basisplaats bij Leverkusen. Timothy Fosu-Mensah viel in de 78e minuut in.

Flekken

Mark Flekken, een van de keepers van het Nederlands elftal, won met SC Freiburg van VfB Stuttgart: 2-0. Freiburg staat op de vijfde plaats.

SpVgg Greuther Fürth, hekkensluiter in de Bundesliga, behaalde de tweede zege van het seizoen. 1. FSV Mainz 05 werd met 2-1 aan de kant gezet. Oud-PSV'ers Nick Viergever en Jetro Willems hadden een basisplek bij Greuther Fürth.

Meer uit Sport

Zeven paralympiërs naar sluitingsceremonie in Cortina

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.

1 uur geleden
Jens van 't Wout grijpt zilver op 500 meter op WK shorttrack

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.

1 uur geleden
Ajax begint met Konadu en Tomiyasu tegen Sparta Rotterdam

AMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.

2 uur geleden
Oud-Feyenoorder Minteh leidt Brighton langs Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.

4 uur geleden
Del Toro verstevigt leiding in Tirreno met zege in zesde etappe

CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.

7 uur geleden
Oekraïne boycot sluitingsceremonie Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.

8 uur geleden
Godon sprint naar zege in ingekorte etappe Parijs-Nice, Bol derde

ISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.

8 uur geleden