Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malen speelt met drie assists hoofdrol bij winnend Dortmund

Malen speelt met drie assists hoofdrol bij winnend Dortmund

HOFFENHEIM (ANP) - Donyell Malen heeft zaterdag zijn waarde voor Borussia Dortmund bewezen. De oud-PSV'er gaf in de uitwedstrijd tegen Hoffenheim bij alle drie de doelpunten van zijn winnende elftal de assist: 2-3. Tegenvaller voor Dortmund was het uitvallen van Erling Haaland. De Noorse topschutter, die dit seizoen al vaker langs de kant stond, verliet het veld na ruim een uur spelen met vermoedelijk een liesblessure.

Haaland opende in de 6e minuut, na goed voorbereidend werk van Malen, de score: 0-1. Het betekende alweer zijn zestiende treffer dit seizoen in de Bundesliga. Hoffenheim kwam in de blessuretijd van de eerste helft langszij. Na een hoge voorzet vanaf rechts, schoot de vrijgelaten Andrej Kramaric de bal in één keer achter keeper Gregor Kobel.

De tweede assist van Malen was ook een mooie. In de 58e minuut gaf de Oranje-international de bal binnendoor op Marco Reus, die niet faalde (1-2). Kort na het uitvallen van Haaland, werkte verdediger David Raum de bal in eigen doel. Malen gaf daarbij de 'voorzet'.

Rutter

De Franse invaller Georginio Rutter bracht de spanning een klein kwartier voor tijd met de 2-3 terug, maar verder kwam Hoffenheim niet. Malen werd in de 83e minuut vervangen door Youssoufa Moukoko.

Het betekende de derde overwinning op rij in de competitie voor Borussia Dortmund, dat de achterstand op Bayern München tot 3 punten verkleinde. De koploper speelt zondag een uitwedstrijd tegen Hertha BSC.

Bayer Leverkusen haalde uit tegen FC Augsburg (5-1) en blijft derde. De Fransman Moussa Diaby scoorde drie keer. De Nederlandse vleugelverdedigers Jeremie Frimpong en Mitchel Bakker hadden een basisplaats bij Leverkusen. Timothy Fosu-Mensah viel in de 78e minuut in.

Flekken

Mark Flekken, een van de keepers van het Nederlands elftal, won met SC Freiburg van VfB Stuttgart: 2-0. Freiburg staat op de vijfde plaats.

SpVgg Greuther Fürth, hekkensluiter in de Bundesliga, behaalde de tweede zege van het seizoen. 1. FSV Mainz 05 werd met 2-1 aan de kant gezet. Oud-PSV'ers Nick Viergever en Jetro Willems hadden een basisplek bij Greuther Fürth.

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

2 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

2 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

2 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

7 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

11 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

11 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden