Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malen neemt geen genoegen met rol van superinvaller bij Oranje

Malen neemt geen genoegen met rol van superinvaller bij Oranje

WOLFSBURG (ANP) - Donyell Malen weet niet of hij dichterbij een basisplaats in het Nederlands elftal is gekomen. "Ik kan niet anders dan mijn best doen", zei hij twee dagen voor de tweede groepswedstrijd van Oranje op het EK tegen Frankrijk. "Het is niet zo dat ik alleen de bondscoach wil overtuigen. Ik wil ook aan mezelf laten zien dat ik op dit niveau thuishoor."

De 25-jarige Malen weet hoe het is om zich op een eindronde in de basisploeg te knokken. Op het vorige EK liet de toenmalige bondscoach Frank de Boer hem invallen in de eerste groepsduels met Oekraïne en Oostenrijk. Vervolgens verscheen hij wel aan de aftrap tegen Noord-Macedonië en de verloren achtste finale tegen Tsjechië (0-2).

Pierre van Hooijdonk vertelde onlangs op televisie dat hij op een gegeven moment wel vrede had met de rol van superinvaller bij Oranje. "Maar ik wil het liefst zoveel mogelijk spelen", zei Malen vlak voor een besloten training van Oranje in Wolfsburg. "Ik denk dat bijna alle voetballers het liefst aan de aftrap verschijnen."

Voorkeurspositie

Malen is op alle drie posities in de aanval inzetbaar, maar voelt zich het beste op de rechterflank. Daar genoot Xavi Simons zondag tijdens het eerste EK-duel met Polen de voorkeur van bondscoach Ronald Koeman. Malen mocht hem na ruim een uur aflossen. Simons lijkt na vijftien interlands bij Oranje nog steeds niet op de speler die afgelopen jaar bijna wekelijks bij RB Leipzig uitblonk. Behalve Malen is ook Jeremie Frimpong een optie voor de positie rechts voorin bij de nationale ploeg.

Mogelijk houdt bondscoach Koeman ook rekening met de tegenstander in zijn keuze voor de beste rechtsbuiten van Oranje voor de tweede groepswedstrijd. Theo Hernández, de linksback van Frankrijk, is aanvallend ingesteld. Simons verwaarloosde tegen Polen een paar keer zijn verdedigende taken. Malen is een pure aanvaller en Frimpong heeft als voormalige rechtsback de meeste ervaring met verdedigen.

Afgelopen seizoen

Malen, 33 interlands en zeven doelpunten, heeft een goed seizoen bij Borussia Dortmund achter de rug. Hij scoorde dertien keer in de Bundesliga en mocht invallen in de verloren finale van de Champions League tegen Real Madrid (0-2). De oud-aanvaller van PSV kwam in april nauwelijks in actie door een bovenbeenblessure en knieklachten. "Dat was vervelend in zo'n belangrijke periode van het seizoen", zei hij. "Maar ik voelde me weer helemaal fit. Ik zal er alles aan doen om hier veel te spelen."

Meer uit Voetbal

Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

44 minuten geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

3 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

4 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

5 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

8 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

8 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

8 uur geleden