Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malen neemt geen genoegen met rol van superinvaller bij Oranje

Malen neemt geen genoegen met rol van superinvaller bij Oranje

WOLFSBURG (ANP) - Donyell Malen weet niet of hij dichterbij een basisplaats in het Nederlands elftal is gekomen. "Ik kan niet anders dan mijn best doen", zei hij twee dagen voor de tweede groepswedstrijd van Oranje op het EK tegen Frankrijk. "Het is niet zo dat ik alleen de bondscoach wil overtuigen. Ik wil ook aan mezelf laten zien dat ik op dit niveau thuishoor."

De 25-jarige Malen weet hoe het is om zich op een eindronde in de basisploeg te knokken. Op het vorige EK liet de toenmalige bondscoach Frank de Boer hem invallen in de eerste groepsduels met Oekraïne en Oostenrijk. Vervolgens verscheen hij wel aan de aftrap tegen Noord-Macedonië en de verloren achtste finale tegen Tsjechië (0-2).

Pierre van Hooijdonk vertelde onlangs op televisie dat hij op een gegeven moment wel vrede had met de rol van superinvaller bij Oranje. "Maar ik wil het liefst zoveel mogelijk spelen", zei Malen vlak voor een besloten training van Oranje in Wolfsburg. "Ik denk dat bijna alle voetballers het liefst aan de aftrap verschijnen."

Voorkeurspositie

Malen is op alle drie posities in de aanval inzetbaar, maar voelt zich het beste op de rechterflank. Daar genoot Xavi Simons zondag tijdens het eerste EK-duel met Polen de voorkeur van bondscoach Ronald Koeman. Malen mocht hem na ruim een uur aflossen. Simons lijkt na vijftien interlands bij Oranje nog steeds niet op de speler die afgelopen jaar bijna wekelijks bij RB Leipzig uitblonk. Behalve Malen is ook Jeremie Frimpong een optie voor de positie rechts voorin bij de nationale ploeg.

Mogelijk houdt bondscoach Koeman ook rekening met de tegenstander in zijn keuze voor de beste rechtsbuiten van Oranje voor de tweede groepswedstrijd. Theo Hernández, de linksback van Frankrijk, is aanvallend ingesteld. Simons verwaarloosde tegen Polen een paar keer zijn verdedigende taken. Malen is een pure aanvaller en Frimpong heeft als voormalige rechtsback de meeste ervaring met verdedigen.

Afgelopen seizoen

Malen, 33 interlands en zeven doelpunten, heeft een goed seizoen bij Borussia Dortmund achter de rug. Hij scoorde dertien keer in de Bundesliga en mocht invallen in de verloren finale van de Champions League tegen Real Madrid (0-2). De oud-aanvaller van PSV kwam in april nauwelijks in actie door een bovenbeenblessure en knieklachten. "Dat was vervelend in zo'n belangrijke periode van het seizoen", zei hij. "Maar ik voelde me weer helemaal fit. Ik zal er alles aan doen om hier veel te spelen."

Meer uit Voetbal

Atalanta ontslaat coach Juric na slechte reeks in Serie A

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.

15 uur geleden
Bondscoach Koeman noemt stoppen na WK 'mogelijkheid'

ZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.

16 uur geleden
NAC wijst voorstel schorsing van drie duels voor Holtby af

BREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.

17 uur geleden
Real Madrid-keeper Courtois kampt met spierblessure

MADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.

19 uur geleden
Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen duels

RABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.

21 uur geleden
Lewandowski leidt Barcelona langs Celta, rood voor De Jong

VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.

1 dag geleden
Internazionale koploper in Serie A na zege op Lazio

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.

1 dag geleden