Malen neemt geen genoegen met rol van superinvaller bij Oranje
WOLFSBURG (ANP) - Donyell Malen weet niet of hij dichterbij een basisplaats in het Nederlands elftal is gekomen. "Ik kan niet anders dan mijn best doen", zei hij twee dagen voor de tweede groepswedstrijd van Oranje op het EK tegen Frankrijk. "Het is niet zo dat ik alleen de bondscoach wil overtuigen. Ik wil ook aan mezelf laten zien dat ik op dit niveau thuishoor."
De 25-jarige Malen weet hoe het is om zich op een eindronde in de basisploeg te knokken. Op het vorige EK liet de toenmalige bondscoach Frank de Boer hem invallen in de eerste groepsduels met Oekraïne en Oostenrijk. Vervolgens verscheen hij wel aan de aftrap tegen Noord-Macedonië en de verloren achtste finale tegen Tsjechië (0-2).
Pierre van Hooijdonk vertelde onlangs op televisie dat hij op een gegeven moment wel vrede had met de rol van superinvaller bij Oranje. "Maar ik wil het liefst zoveel mogelijk spelen", zei Malen vlak voor een besloten training van Oranje in Wolfsburg. "Ik denk dat bijna alle voetballers het liefst aan de aftrap verschijnen."
Voorkeurspositie
Malen is op alle drie posities in de aanval inzetbaar, maar voelt zich het beste op de rechterflank. Daar genoot Xavi Simons zondag tijdens het eerste EK-duel met Polen de voorkeur van bondscoach Ronald Koeman. Malen mocht hem na ruim een uur aflossen. Simons lijkt na vijftien interlands bij Oranje nog steeds niet op de speler die afgelopen jaar bijna wekelijks bij RB Leipzig uitblonk. Behalve Malen is ook Jeremie Frimpong een optie voor de positie rechts voorin bij de nationale ploeg.
Mogelijk houdt bondscoach Koeman ook rekening met de tegenstander in zijn keuze voor de beste rechtsbuiten van Oranje voor de tweede groepswedstrijd. Theo Hernández, de linksback van Frankrijk, is aanvallend ingesteld. Simons verwaarloosde tegen Polen een paar keer zijn verdedigende taken. Malen is een pure aanvaller en Frimpong heeft als voormalige rechtsback de meeste ervaring met verdedigen.
Afgelopen seizoen
Malen, 33 interlands en zeven doelpunten, heeft een goed seizoen bij Borussia Dortmund achter de rug. Hij scoorde dertien keer in de Bundesliga en mocht invallen in de verloren finale van de Champions League tegen Real Madrid (0-2). De oud-aanvaller van PSV kwam in april nauwelijks in actie door een bovenbeenblessure en knieklachten. "Dat was vervelend in zo'n belangrijke periode van het seizoen", zei hij. "Maar ik voelde me weer helemaal fit. Ik zal er alles aan doen om hier veel te spelen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
7 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
1 dag geleden