Malen neemt geen genoegen met rol van superinvaller bij Oranje
WOLFSBURG (ANP) - Donyell Malen weet niet of hij dichterbij een basisplaats in het Nederlands elftal is gekomen. "Ik kan niet anders dan mijn best doen", zei hij twee dagen voor de tweede groepswedstrijd van Oranje op het EK tegen Frankrijk. "Het is niet zo dat ik alleen de bondscoach wil overtuigen. Ik wil ook aan mezelf laten zien dat ik op dit niveau thuishoor."
De 25-jarige Malen weet hoe het is om zich op een eindronde in de basisploeg te knokken. Op het vorige EK liet de toenmalige bondscoach Frank de Boer hem invallen in de eerste groepsduels met Oekraïne en Oostenrijk. Vervolgens verscheen hij wel aan de aftrap tegen Noord-Macedonië en de verloren achtste finale tegen Tsjechië (0-2).
Pierre van Hooijdonk vertelde onlangs op televisie dat hij op een gegeven moment wel vrede had met de rol van superinvaller bij Oranje. "Maar ik wil het liefst zoveel mogelijk spelen", zei Malen vlak voor een besloten training van Oranje in Wolfsburg. "Ik denk dat bijna alle voetballers het liefst aan de aftrap verschijnen."
Voorkeurspositie
Malen is op alle drie posities in de aanval inzetbaar, maar voelt zich het beste op de rechterflank. Daar genoot Xavi Simons zondag tijdens het eerste EK-duel met Polen de voorkeur van bondscoach Ronald Koeman. Malen mocht hem na ruim een uur aflossen. Simons lijkt na vijftien interlands bij Oranje nog steeds niet op de speler die afgelopen jaar bijna wekelijks bij RB Leipzig uitblonk. Behalve Malen is ook Jeremie Frimpong een optie voor de positie rechts voorin bij de nationale ploeg.
Mogelijk houdt bondscoach Koeman ook rekening met de tegenstander in zijn keuze voor de beste rechtsbuiten van Oranje voor de tweede groepswedstrijd. Theo Hernández, de linksback van Frankrijk, is aanvallend ingesteld. Simons verwaarloosde tegen Polen een paar keer zijn verdedigende taken. Malen is een pure aanvaller en Frimpong heeft als voormalige rechtsback de meeste ervaring met verdedigen.
Afgelopen seizoen
Malen, 33 interlands en zeven doelpunten, heeft een goed seizoen bij Borussia Dortmund achter de rug. Hij scoorde dertien keer in de Bundesliga en mocht invallen in de verloren finale van de Champions League tegen Real Madrid (0-2). De oud-aanvaller van PSV kwam in april nauwelijks in actie door een bovenbeenblessure en knieklachten. "Dat was vervelend in zo'n belangrijke periode van het seizoen", zei hij. "Maar ik voelde me weer helemaal fit. Ik zal er alles aan doen om hier veel te spelen."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
1 uur geledenEMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
20 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
23 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 dag geleden