Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malen neemt geen genoegen met rol van superinvaller bij Oranje

Malen neemt geen genoegen met rol van superinvaller bij Oranje

WOLFSBURG (ANP) - Donyell Malen weet niet of hij dichterbij een basisplaats in het Nederlands elftal is gekomen. "Ik kan niet anders dan mijn best doen", zei hij twee dagen voor de tweede groepswedstrijd van Oranje op het EK tegen Frankrijk. "Het is niet zo dat ik alleen de bondscoach wil overtuigen. Ik wil ook aan mezelf laten zien dat ik op dit niveau thuishoor."

De 25-jarige Malen weet hoe het is om zich op een eindronde in de basisploeg te knokken. Op het vorige EK liet de toenmalige bondscoach Frank de Boer hem invallen in de eerste groepsduels met Oekraïne en Oostenrijk. Vervolgens verscheen hij wel aan de aftrap tegen Noord-Macedonië en de verloren achtste finale tegen Tsjechië (0-2).

Pierre van Hooijdonk vertelde onlangs op televisie dat hij op een gegeven moment wel vrede had met de rol van superinvaller bij Oranje. "Maar ik wil het liefst zoveel mogelijk spelen", zei Malen vlak voor een besloten training van Oranje in Wolfsburg. "Ik denk dat bijna alle voetballers het liefst aan de aftrap verschijnen."

Voorkeurspositie

Malen is op alle drie posities in de aanval inzetbaar, maar voelt zich het beste op de rechterflank. Daar genoot Xavi Simons zondag tijdens het eerste EK-duel met Polen de voorkeur van bondscoach Ronald Koeman. Malen mocht hem na ruim een uur aflossen. Simons lijkt na vijftien interlands bij Oranje nog steeds niet op de speler die afgelopen jaar bijna wekelijks bij RB Leipzig uitblonk. Behalve Malen is ook Jeremie Frimpong een optie voor de positie rechts voorin bij de nationale ploeg.

Mogelijk houdt bondscoach Koeman ook rekening met de tegenstander in zijn keuze voor de beste rechtsbuiten van Oranje voor de tweede groepswedstrijd. Theo Hernández, de linksback van Frankrijk, is aanvallend ingesteld. Simons verwaarloosde tegen Polen een paar keer zijn verdedigende taken. Malen is een pure aanvaller en Frimpong heeft als voormalige rechtsback de meeste ervaring met verdedigen.

Afgelopen seizoen

Malen, 33 interlands en zeven doelpunten, heeft een goed seizoen bij Borussia Dortmund achter de rug. Hij scoorde dertien keer in de Bundesliga en mocht invallen in de verloren finale van de Champions League tegen Real Madrid (0-2). De oud-aanvaller van PSV kwam in april nauwelijks in actie door een bovenbeenblessure en knieklachten. "Dat was vervelend in zo'n belangrijke periode van het seizoen", zei hij. "Maar ik voelde me weer helemaal fit. Ik zal er alles aan doen om hier veel te spelen."

Meer uit Voetbal

Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

1 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

1 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

1 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

2 uur geleden
Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

2 uur geleden
Doelman Neuer (40) keert terug bij Duitsland op WK voetbal

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.

3 uur geleden
Iraanse voetballers oefenen in Turkije naast Gambia tegen Mali

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.

4 uur geleden