Malen keert terug bij Dortmund voor halve finale CL tegen PSG
DORTMUND (ANP) - Oranje-international Donyell Malen is net op tijd fit voor de eerste halve finale van de Champions League van Borussia Dortmund tegen Paris Saint-Germain. De aanvaller liep eind vorige maand bij het Nederlands elftal een bovenbeenblessure op en miste daardoor onder meer de kwartfinales tegen Atlético Madrid. De oud-PSV'er heeft de training weer hervat en lijkt volgens trainer Edin Terzic beschikbaar woensdag.
Ook landgenoot Ian Maatsen en middenvelder Marcel Sabitzer kunnen weer spelen in het thuisduel met de kampioen van Frankrijk. Verdediger Maatsen ontbrak afgelopen weekend tegen RB Leipzig (4-1-nederlaag) door een schorsing, Sabitzer door ziekte.
"Marcel en Donyell hebben allebei meegedaan met de training. We verwachten dat ze morgen weer inzetbaar zijn. Marcel voelt zich beter, we hebben hem morgen nodig in zijn vorm van voordat hij ziek werd", zei Terzic op zijn voorbeschouwende persconferentie. Oostenrijks international Sabitzer scoorde eerder deze maand in het gewonnen tweede kwartfinaleduel met Atlético Madrid (4-2).
'PSG in topvorm'
Dortmund verloor in de groepsfase het uitduel met PSG (2-0) en hield de ploeg van trainer Luis Enrique in eigen stadion op een gelijkspel (1-1). "Je kon toen al zien dat we veel hadden geleerd van onze fouten uit de eerste wedstrijd. We zullen nu weer beter moeten zijn. PSG verkeert in topvorm met maar één nederlaag in 2024."
PSG verloor eerder deze maand in de kwartfinale met 3-2 thuis van FC Barcelona, maar zette dat in Spanje recht (1-4). De recordkampioen van Frankrijk is nog steeds op jacht naar de eerste eindzege in de Champions League, nadat in 2020 de finale werd verloren van Bayern München. Dortmund, dat in de achtste finales PSV uitschakelde, won het belangrijkste Europese clubtoernooi in 1997.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
19 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
1 dag geleden