Malen keert terug bij Dortmund voor halve finale CL tegen PSG
DORTMUND (ANP) - Oranje-international Donyell Malen is net op tijd fit voor de eerste halve finale van de Champions League van Borussia Dortmund tegen Paris Saint-Germain. De aanvaller liep eind vorige maand bij het Nederlands elftal een bovenbeenblessure op en miste daardoor onder meer de kwartfinales tegen Atlético Madrid. De oud-PSV'er heeft de training weer hervat en lijkt volgens trainer Edin Terzic beschikbaar woensdag.
Ook landgenoot Ian Maatsen en middenvelder Marcel Sabitzer kunnen weer spelen in het thuisduel met de kampioen van Frankrijk. Verdediger Maatsen ontbrak afgelopen weekend tegen RB Leipzig (4-1-nederlaag) door een schorsing, Sabitzer door ziekte.
"Marcel en Donyell hebben allebei meegedaan met de training. We verwachten dat ze morgen weer inzetbaar zijn. Marcel voelt zich beter, we hebben hem morgen nodig in zijn vorm van voordat hij ziek werd", zei Terzic op zijn voorbeschouwende persconferentie. Oostenrijks international Sabitzer scoorde eerder deze maand in het gewonnen tweede kwartfinaleduel met Atlético Madrid (4-2).
'PSG in topvorm'
Dortmund verloor in de groepsfase het uitduel met PSG (2-0) en hield de ploeg van trainer Luis Enrique in eigen stadion op een gelijkspel (1-1). "Je kon toen al zien dat we veel hadden geleerd van onze fouten uit de eerste wedstrijd. We zullen nu weer beter moeten zijn. PSG verkeert in topvorm met maar één nederlaag in 2024."
PSG verloor eerder deze maand in de kwartfinale met 3-2 thuis van FC Barcelona, maar zette dat in Spanje recht (1-4). De recordkampioen van Frankrijk is nog steeds op jacht naar de eerste eindzege in de Champions League, nadat in 2020 de finale werd verloren van Bayern München. Dortmund, dat in de achtste finales PSV uitschakelde, won het belangrijkste Europese clubtoernooi in 1997.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
55 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
10 uur geleden