Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malen keert terug bij Dortmund voor halve finale CL tegen PSG

Malen keert terug bij Dortmund voor halve finale CL tegen PSG

DORTMUND (ANP) - Oranje-international Donyell Malen is net op tijd fit voor de eerste halve finale van de Champions League van Borussia Dortmund tegen Paris Saint-Germain. De aanvaller liep eind vorige maand bij het Nederlands elftal een bovenbeenblessure op en miste daardoor onder meer de kwartfinales tegen Atlético Madrid. De oud-PSV'er heeft de training weer hervat en lijkt volgens trainer Edin Terzic beschikbaar woensdag.

Ook landgenoot Ian Maatsen en middenvelder Marcel Sabitzer kunnen weer spelen in het thuisduel met de kampioen van Frankrijk. Verdediger Maatsen ontbrak afgelopen weekend tegen RB Leipzig (4-1-nederlaag) door een schorsing, Sabitzer door ziekte.

"Marcel en Donyell hebben allebei meegedaan met de training. We verwachten dat ze morgen weer inzetbaar zijn. Marcel voelt zich beter, we hebben hem morgen nodig in zijn vorm van voordat hij ziek werd", zei Terzic op zijn voorbeschouwende persconferentie. Oostenrijks international Sabitzer scoorde eerder deze maand in het gewonnen tweede kwartfinaleduel met Atlético Madrid (4-2).

'PSG in topvorm'

Dortmund verloor in de groepsfase het uitduel met PSG (2-0) en hield de ploeg van trainer Luis Enrique in eigen stadion op een gelijkspel (1-1). "Je kon toen al zien dat we veel hadden geleerd van onze fouten uit de eerste wedstrijd. We zullen nu weer beter moeten zijn. PSG verkeert in topvorm met maar één nederlaag in 2024."

PSG verloor eerder deze maand in de kwartfinale met 3-2 thuis van FC Barcelona, maar zette dat in Spanje recht (1-4). De recordkampioen van Frankrijk is nog steeds op jacht naar de eerste eindzege in de Champions League, nadat in 2020 de finale werd verloren van Bayern München. Dortmund, dat in de achtste finales PSV uitschakelde, won het belangrijkste Europese clubtoernooi in 1997.

Meer uit Voetbal

Messi is op 899 doelpunten gekomen

BALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.

20 minuten geleden
Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

8 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

10 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

10 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

11 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

11 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

11 uur geleden