Malen keert terug bij Dortmund voor halve finale CL tegen PSG
DORTMUND (ANP) - Oranje-international Donyell Malen is net op tijd fit voor de eerste halve finale van de Champions League van Borussia Dortmund tegen Paris Saint-Germain. De aanvaller liep eind vorige maand bij het Nederlands elftal een bovenbeenblessure op en miste daardoor onder meer de kwartfinales tegen Atlético Madrid. De oud-PSV'er heeft de training weer hervat en lijkt volgens trainer Edin Terzic beschikbaar woensdag.
Ook landgenoot Ian Maatsen en middenvelder Marcel Sabitzer kunnen weer spelen in het thuisduel met de kampioen van Frankrijk. Verdediger Maatsen ontbrak afgelopen weekend tegen RB Leipzig (4-1-nederlaag) door een schorsing, Sabitzer door ziekte.
"Marcel en Donyell hebben allebei meegedaan met de training. We verwachten dat ze morgen weer inzetbaar zijn. Marcel voelt zich beter, we hebben hem morgen nodig in zijn vorm van voordat hij ziek werd", zei Terzic op zijn voorbeschouwende persconferentie. Oostenrijks international Sabitzer scoorde eerder deze maand in het gewonnen tweede kwartfinaleduel met Atlético Madrid (4-2).
'PSG in topvorm'
Dortmund verloor in de groepsfase het uitduel met PSG (2-0) en hield de ploeg van trainer Luis Enrique in eigen stadion op een gelijkspel (1-1). "Je kon toen al zien dat we veel hadden geleerd van onze fouten uit de eerste wedstrijd. We zullen nu weer beter moeten zijn. PSG verkeert in topvorm met maar één nederlaag in 2024."
PSG verloor eerder deze maand in de kwartfinale met 3-2 thuis van FC Barcelona, maar zette dat in Spanje recht (1-4). De recordkampioen van Frankrijk is nog steeds op jacht naar de eerste eindzege in de Champions League, nadat in 2020 de finale werd verloren van Bayern München. Dortmund, dat in de achtste finales PSV uitschakelde, won het belangrijkste Europese clubtoernooi in 1997.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
15 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
15 uur geleden