
Malen helpt Borussia Dortmund met twee treffers langs FC Köln
KEULEN (ANP) - Donyell Malen heeft Borussia Dortmund in de Bundesliga aan een ruime zege op 1. FC Köln geholpen. Dankzij twee treffers van de Nederlandse aanvaller won het elftal van trainer Eden Terzic met 4-0.
Malen opende in de 12e minuut de score uit een hoekschop. Dortmund koos voor een variant. Julian Brandt legde de bal neer rond de strafschopstip. Malen kwam voor zijn tegenstander en schoot raak: 0-1.
Niclas Füllkrug vergrootte in de 58e minuut uit een strafschop de voorsprong voor Dortmund. Enkele minuten later stuurde linksback Ian Maatsen zijn landgenoot Malen de diepte in. De oud-PSV'er faalde opnieuw niet (0-3). Malen staat dit seizoen op zeven doelpunten in de Bundesliga. Invaller Youssoufa Moukoko bepaalde in blessuretijd de eindstand.
PSV
Borussia Dortmund won vorige week met 3-0 bij Darmstadt en neemt de vijfde plaats in. De Duitse club is volgende maand de tegenstander van PSV in de achtste finales van de Champions League.
Wout Weghorst scoorde ook, alleen leverde dat Hoffenheim niets op. SC Freiburg was met 3-2 te sterk. Weghorst verkleinde na een klein uur spelen, met een geplaatst schot in de verre hoek de achterstand tot 2-1. Maximilian Beier maakte vervolgens gelijk, maar Freiburg won dankzij de Hongaar Roland Salla alsnog. Hoffenheim blijft achtste.
Hekkensluiter
Donny van de Beek speelde met Eintracht Frankfurt gelijk bij hekkensluiter Darmstadt. De middenvelder deed ruim een uur lang mee. Darmstadt maakte in de 95e minuut gelijk.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
48 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
2 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
3 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
12 uur geleden