Malen, Götze en Max starten op de bank bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - De basisopstelling van PSV voor de thuiswedstrijd tegen Vitesse kent veel verrassingen. Topscorer Donyell Malen start op de reservebank, net als Mario Götze, Philipp Max en Jordan Teze. Trainer Roger Schmidt geeft het viertal rust.
"We hadden donderdag een pittige wedstrijd tegen Olympiakos en ook een lange reis in de benen. Ik moet voorzichtig omgaan met mijn spelers", aldus Schmidt voor de wedstrijd. "Het is een goed moment om andere spelers een kans te geven. Andere spelers kunnen er later nog inkomen en zijn dan weer fris voor donderdag. Dat is het idee."
PSV verloor donderdag in de eerste knock-outronde van de Europa League met 4-2 bij Olympiakos. Donderdag is de return in Eindhoven. Olivier Boscagli viel tegen de Grieken geblesseerd uit. Nick Viergever neemt zijn plaats links in het centrum van de verdediging over. Timo Baumgartl, die tegen Olympiakos slecht inviel, is de andere centrale verdediger. Jordan Teze, normaal gesproken basisspeler, krijgt net als Malen, Götze en Max rust. Mauro Júnior vervangt Max als linksback.
Opstelling
Pablo Rosario en Ibrahim Sangaré zijn bij Schmidt als controlerende middenvelders altijd zeker van een basisplaats. Adrian Fein en Érick Gutiérrez zijn de andere twee middenvelders. Beide spelers kwamen dit seizoen nog nauwelijks in actie. Het kan ook zijn dat Rosario als vijfde verdediger gaat spelen en Sangaré, Fein en Gutiérrez het middenveld vormen.
Yorbe Vertessen neemt voorin de plek over van Malen. Eran Zahavi is de andere aanvaller.
Opstelling PSV: Mvogo; Dumfries, Baumgartl, Viergever en Mauro Júnior; Fein, Rosario, Sangaré en Gutiérrez; Zahavi en Vertessen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
6 minuten geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
10 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
17 uur geleden