Malen, Götze en Max starten op de bank bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - De basisopstelling van PSV voor de thuiswedstrijd tegen Vitesse kent veel verrassingen. Topscorer Donyell Malen start op de reservebank, net als Mario Götze, Philipp Max en Jordan Teze. Trainer Roger Schmidt geeft het viertal rust.
"We hadden donderdag een pittige wedstrijd tegen Olympiakos en ook een lange reis in de benen. Ik moet voorzichtig omgaan met mijn spelers", aldus Schmidt voor de wedstrijd. "Het is een goed moment om andere spelers een kans te geven. Andere spelers kunnen er later nog inkomen en zijn dan weer fris voor donderdag. Dat is het idee."
PSV verloor donderdag in de eerste knock-outronde van de Europa League met 4-2 bij Olympiakos. Donderdag is de return in Eindhoven. Olivier Boscagli viel tegen de Grieken geblesseerd uit. Nick Viergever neemt zijn plaats links in het centrum van de verdediging over. Timo Baumgartl, die tegen Olympiakos slecht inviel, is de andere centrale verdediger. Jordan Teze, normaal gesproken basisspeler, krijgt net als Malen, Götze en Max rust. Mauro Júnior vervangt Max als linksback.
Opstelling
Pablo Rosario en Ibrahim Sangaré zijn bij Schmidt als controlerende middenvelders altijd zeker van een basisplaats. Adrian Fein en Érick Gutiérrez zijn de andere twee middenvelders. Beide spelers kwamen dit seizoen nog nauwelijks in actie. Het kan ook zijn dat Rosario als vijfde verdediger gaat spelen en Sangaré, Fein en Gutiérrez het middenveld vormen.
Yorbe Vertessen neemt voorin de plek over van Malen. Eran Zahavi is de andere aanvaller.
Opstelling PSV: Mvogo; Dumfries, Baumgartl, Viergever en Mauro Júnior; Fein, Rosario, Sangaré en Gutiérrez; Zahavi en Vertessen.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
4 uur geleden