Malen, Götze en Max starten op de bank bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - De basisopstelling van PSV voor de thuiswedstrijd tegen Vitesse kent veel verrassingen. Topscorer Donyell Malen start op de reservebank, net als Mario Götze, Philipp Max en Jordan Teze. Trainer Roger Schmidt geeft het viertal rust.
"We hadden donderdag een pittige wedstrijd tegen Olympiakos en ook een lange reis in de benen. Ik moet voorzichtig omgaan met mijn spelers", aldus Schmidt voor de wedstrijd. "Het is een goed moment om andere spelers een kans te geven. Andere spelers kunnen er later nog inkomen en zijn dan weer fris voor donderdag. Dat is het idee."
PSV verloor donderdag in de eerste knock-outronde van de Europa League met 4-2 bij Olympiakos. Donderdag is de return in Eindhoven. Olivier Boscagli viel tegen de Grieken geblesseerd uit. Nick Viergever neemt zijn plaats links in het centrum van de verdediging over. Timo Baumgartl, die tegen Olympiakos slecht inviel, is de andere centrale verdediger. Jordan Teze, normaal gesproken basisspeler, krijgt net als Malen, Götze en Max rust. Mauro Júnior vervangt Max als linksback.
Opstelling
Pablo Rosario en Ibrahim Sangaré zijn bij Schmidt als controlerende middenvelders altijd zeker van een basisplaats. Adrian Fein en Érick Gutiérrez zijn de andere twee middenvelders. Beide spelers kwamen dit seizoen nog nauwelijks in actie. Het kan ook zijn dat Rosario als vijfde verdediger gaat spelen en Sangaré, Fein en Gutiérrez het middenveld vormen.
Yorbe Vertessen neemt voorin de plek over van Malen. Eran Zahavi is de andere aanvaller.
Opstelling PSV: Mvogo; Dumfries, Baumgartl, Viergever en Mauro Júnior; Fein, Rosario, Sangaré en Gutiérrez; Zahavi en Vertessen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
7 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden