Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malen derde Oranjespeler met eigen doelpunt op eindtoernooi

Malen derde Oranjespeler met eigen doelpunt op eindtoernooi

BERLIJN (ANP) - Donyell Malen is de derde Oranje-international die op een eindtoernooi (EK of WK) een eigen doelpunt heeft gemaakt. De aanvaller van Borussia Dortmund werkte de bal in de derde groepswedstrijd tegen Oostenrijk op het EK, na een voorzet vanaf links, in de zesde minuut achter doelman Bart Verbruggen (0-1).

Ruud Krol maakte op het WK van 1974 een eigen doelpunt tegen Bulgarije en Ernie Brandts deed dat op het WK van 1978 tegen Italië. Oranje won die twee wedstrijden wel.

Nog niet eerder viel er op het EK zo snel een eigen treffer. Malen nam het record over van de Zwitser Denis Zakaria, die bij het vorige EK in de kwartfinale na acht minuten zijn eigen keeper passeerde tegen Spanje.

Robin van Persie was de laatste speler die bij het Nederlands elftal een eigen doelpunt noteerde. Dat was op 13 oktober 2015 in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië in Amsterdam. Oranje verloor met 3-2.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona wint topper in La Liga bij Atlético Madrid

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de topper in La Liga bij Atlético Madrid gewonnen. In het Metropolitano won de ploeg van trainer Hansi Flick met 2-1.

47 minuten geleden
Gewonde door instorten tribune in Noorse voetbalcompetitie

TROMSØ (ANP/DPA) - Een persoon is ernstig gewond geraakt nadat een deel van een tribune was ingestort bij een wedstrijd in de Noorse voetbalcompetitie tussen Tromsø en Bodø-Glimt. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis gebracht met ernstige verwondingen.

1 uur geleden
NEC boekt bij FC Utrecht eerste competitiezege sinds augustus

UTRECHT (ANP) - NEC heeft tegen FC Utrecht de derde competitiezege van het seizoen geboekt. De club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder was met 3-2 te sterk in Stadion Galgenwaard in Utrecht.

1 uur geleden
Internazionale weer tweede in Serie A na zege op Como

MILAAN (ANP) - Internazionale staat weer tweede in de Serie A na een zege op Como. De Italiaanse landskampioen was enkele dagen na de zege op Feyenoord in de Champions League in eigen huis met 2-0 te sterk voor Como.

3 uur geleden
Zirkzee scoort in doelpuntrijk gelijkspel Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee heeft met een doelpunt bijgedragen aan het 4-4-gelijkspel van Manchester United tegen Aston Villa. Ondanks het punt blijft United op de achttiende plek in de Premier League staan met 8 punten.

3 uur geleden
PSV pakt na eenvoudige zege op Cambuur leiding in de Eredivisie

LEEUWARDEN (ANP) - PSV gaat na twaalf speelronden aan de leiding van de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag eenvoudig met 5-2 in Leeuwarden van SC Cambuur. Het duel werd na twintig minuten korte tijd stilgelegd nadat er bekertjes en plastic flesjes door de aanhang van Cambuur op het veld waren gegooid.

4 uur geleden
Meerdink met twee treffers aan basis zege AZ op FC Groningen

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met een sensationele 4-3-overwinning op FC Groningen de aansluiting met de top behouden. De ploeg van trainer Leeroy Echteld boog in Alkmaar een 3-1-achterstand om in een zege. AZ staat na twaalf duels met 23 punten op de vijfde plaats. FC Groningen is de nummer 9 van de Eredivisie met 15 punten.

4 uur geleden