Malen derde Oranjespeler met eigen doelpunt op eindtoernooi
BERLIJN (ANP) - Donyell Malen is de derde Oranje-international die op een eindtoernooi (EK of WK) een eigen doelpunt heeft gemaakt. De aanvaller van Borussia Dortmund werkte de bal in de derde groepswedstrijd tegen Oostenrijk op het EK, na een voorzet vanaf links, in de zesde minuut achter doelman Bart Verbruggen (0-1).
Ruud Krol maakte op het WK van 1974 een eigen doelpunt tegen Bulgarije en Ernie Brandts deed dat op het WK van 1978 tegen Italië. Oranje won die twee wedstrijden wel.
Nog niet eerder viel er op het EK zo snel een eigen treffer. Malen nam het record over van de Zwitser Denis Zakaria, die bij het vorige EK in de kwartfinale na acht minuten zijn eigen keeper passeerde tegen Spanje.
Robin van Persie was de laatste speler die bij het Nederlands elftal een eigen doelpunt noteerde. Dat was op 13 oktober 2015 in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië in Amsterdam. Oranje verloor met 3-2.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie een ruime overwinning geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-5). De club uit Amsterdam beëindigde daarmee een serie van drie duels zonder zege.
20 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - SC Freiburg is er niet in geslaagd de eerste plaats in de Bundesliga over te nemen. Het elftal van trainer Julian Schuster leed bij Bayer Leverkusen de eerste nederlaag van het seizoen: 2-1.
1 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester United heeft opnieuw niet weten te winnen in de Premier League. De formatie van trainer Michael Carrick bleef bij Leeds United steken op 1-1. United won eind augustus zijn enige competitieduel dit seizoen.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur en AZ hebben zondag in Leeuwarden met 2-2 gelijkgespeeld. AZ staat na negen wedstrijden met 20 punten op de tweede plaats. Cambuur heeft 9 punten uit negen duels.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De Zwollenaren wonnen in eigen huis met 4-1 van de club uit Deventer. Thijs Oosting scoorde twee keer tegen het elftal waar zijn vader Joseph Oosting de coach is.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
21 uur geleden