Malen derde Oranjespeler met eigen doelpunt op eindtoernooi
BERLIJN (ANP) - Donyell Malen is de derde Oranje-international die op een eindtoernooi (EK of WK) een eigen doelpunt heeft gemaakt. De aanvaller van Borussia Dortmund werkte de bal in de derde groepswedstrijd tegen Oostenrijk op het EK, na een voorzet vanaf links, in de zesde minuut achter doelman Bart Verbruggen (0-1).
Ruud Krol maakte op het WK van 1974 een eigen doelpunt tegen Bulgarije en Ernie Brandts deed dat op het WK van 1978 tegen Italië. Oranje won die twee wedstrijden wel.
Nog niet eerder viel er op het EK zo snel een eigen treffer. Malen nam het record over van de Zwitser Denis Zakaria, die bij het vorige EK in de kwartfinale na acht minuten zijn eigen keeper passeerde tegen Spanje.
Robin van Persie was de laatste speler die bij het Nederlands elftal een eigen doelpunt noteerde. Dat was op 13 oktober 2015 in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië in Amsterdam. Oranje verloor met 3-2.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
5 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
9 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
12 uur geleden