Malen derde Oranjespeler met eigen doelpunt op eindtoernooi
BERLIJN (ANP) - Donyell Malen is de derde Oranje-international die op een eindtoernooi (EK of WK) een eigen doelpunt heeft gemaakt. De aanvaller van Borussia Dortmund werkte de bal in de derde groepswedstrijd tegen Oostenrijk op het EK, na een voorzet vanaf links, in de zesde minuut achter doelman Bart Verbruggen (0-1).
Ruud Krol maakte op het WK van 1974 een eigen doelpunt tegen Bulgarije en Ernie Brandts deed dat op het WK van 1978 tegen Italië. Oranje won die twee wedstrijden wel.
Nog niet eerder viel er op het EK zo snel een eigen treffer. Malen nam het record over van de Zwitser Denis Zakaria, die bij het vorige EK in de kwartfinale na acht minuten zijn eigen keeper passeerde tegen Spanje.
Robin van Persie was de laatste speler die bij het Nederlands elftal een eigen doelpunt noteerde. Dat was op 13 oktober 2015 in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië in Amsterdam. Oranje verloor met 3-2.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie noemt het overlijden van zijn collega Rob Dieperink "onwerkelijk en nauwelijks te bevatten". Voetbalbond KNVB bevestigde maandag dat Dieperink op 38-jarige leeftijd is overleden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug tot het einde van het seizoen verhuurd aan stadgenoot Excelsior. De 21-jarige Plug heeft nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink is op 38-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt voetbalbond KNVB maandag aan het ANP. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.
12 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.
17 uur geledenANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.
18 uur geleden