Malen bezorgt Dortmund met curieuze treffer de winst
DORTMUND (ANP) - Donyell Malen heeft Borussia Dortmund aan een overwinning geholpen tijdens de eerste speelronde van de Duitse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd van Dortmund tegen 1. FC Köln leek in 0-0 te eindigen, tot de Oranje-international in de 88e minuut op curieuze wijze scoorde: 1-0.
De ingevallen Felix Nmecha kopte de bal uit een hoekschop van Julian Brandt door richting de tweede paal, waar Malen stond. De oud-PSV'er raakte de bal al glijdend niet lekker, maar het speeltuig vloog wel met een vreemde carambole over een verdediger van Köln precies de kruising in.
Borussia Dortmund gaf vorig seizoen op de slotdag van de Bundesliga de titel uit handen. De ploeg van Malen kwam thuis tegen FSV Mainz niet verder dan 2-2, terwijl Bayern München met 2-1 won bij FC Köln. Beide clubs eindigden op 71 punten, op basis van het doelsaldo ging de titel voor het elfde jaar op rij naar München.
Meer uit Voetbal
SANTA CLARA (ANP) - Bondscoach Vincenzo Montella van Turkije baalt van de kritiek die zijn ploeg na het verloren eerste duel op het WK met Australië (2-0) van de media heeft gekregen. "Dat stelt me erg teleur", zei hij. "Dit team heeft de afgelopen drie jaar geweldige resultaten behaald. Ik denk dat we na de eerste wedstrijd wat meer respect verdienen, ook al hadden we het beter kunnen doen", zei de Italiaan op zijn 52e verjaardag tijdens een persconferentie in Santa Clara.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino van de Verenigde Staten heeft zich tijdens zijn laatste persconferentie voor het WK-duel met Australië tot Lionel Messi gericht. "Ik wil hem mijn volledige steun betuigen, want hij maakt een moeilijke familiesituatie door", zei hij. "Ik ken hem en zijn familie nog van onze tijd samen bij Paris Saint-Germain. Ik wil zijn familie het allerbeste wensen."
2 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Bondscoach Jesse Marsch had het meer inwoners van Canada gegund om aanwezig te zijn bij de historische zege tegen Qatar in Vancouver. De Canadezen waren met 6-0 te sterk en boekten daarmee hun eerste zege op een wereldkampioenschap voetbal ooit.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadees Ismaël Koné is op het WK voetbal met een waarschijnlijk zware blessure van het veld gedragen na 55 minuten spelen in het duel met Qatar. Het gastland stond op dat moment met 3-0 voor.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Oezbeekse voetballer Abdukodir Khusanov heeft zich verontschuldigd bij de cameraman die hij woensdag verwondde tijdens de WK-wedstrijd tegen Colombia. De verdediger van Manchester City stuurde een gesigneerd shirt met de boodschap 'Het spijt me' naar hem op, maakte de Oezbeekse voetbalbond bekend.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Hervé Renard, de nieuwe bondscoach van de voetballers van Tunesië, verwacht zaterdag tijdens zijn debuut een zware wedstrijd tegen Japan. "Ik ken de kwaliteit van dit team heel goed. Japan is het beste team van Azië", zei de Fransman, die dinsdag werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Sabri Lamouchi.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Zwitserland heeft Bosnië en Herzegovina donderdag met 4-1 verslagen en heeft daarmee een grote stap gezet richting het bereiken van de laatste 32 op het WK voetbal. In het Los Angeles Stadium maakten invallers Johan Manzambi (twee keer) en Rubén Vargas en aanvoerder Granit Xhaka de doelpunten voor Zwitserland. Ermin Mahmić scoorde voor Bosnië.
6 uur geleden