Malen bezorgt Dortmund met curieuze treffer de winst
DORTMUND (ANP) - Donyell Malen heeft Borussia Dortmund aan een overwinning geholpen tijdens de eerste speelronde van de Duitse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd van Dortmund tegen 1. FC Köln leek in 0-0 te eindigen, tot de Oranje-international in de 88e minuut op curieuze wijze scoorde: 1-0.
De ingevallen Felix Nmecha kopte de bal uit een hoekschop van Julian Brandt door richting de tweede paal, waar Malen stond. De oud-PSV'er raakte de bal al glijdend niet lekker, maar het speeltuig vloog wel met een vreemde carambole over een verdediger van Köln precies de kruising in.
Borussia Dortmund gaf vorig seizoen op de slotdag van de Bundesliga de titel uit handen. De ploeg van Malen kwam thuis tegen FSV Mainz niet verder dan 2-2, terwijl Bayern München met 2-1 won bij FC Köln. Beide clubs eindigden op 71 punten, op basis van het doelsaldo ging de titel voor het elfde jaar op rij naar München.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
11 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
11 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
23 uur geleden