
Malen belangrijk voor Dortmund, dat met tien man wint in Bremen
BREMEN (ANP) - Donyell Malen heeft Borussia Dortmund met zijn vijfde doelpunt in de laatste vier wedstrijden aan een zwaarbevochten 2-1-zege bij Werder Bremen geholpen. De nummer 4 van Duitsland kreeg het in de tweede helft nog lastig, doordat de Oostenrijker Marcel Sabitzer vlak voor rust onnodig rood pakte. Dortmund hield net lang genoeg vol om zich met een goed gevoel voor te kunnen bereiden op het duel met PSV van woensdag.
Oranje-international Malen opende halverwege de eerste helft de score door uit een rebound raak te schieten met een halve omhaal. De oud-PSV'er keerde in Bremen terug van een schorsing, maar had in zijn drie voorgaande duels ook al gescoord. Ook Ian Maatsen stond in de basis bij Dortmund, waar Engelsman Jadon Sancho in de 38e minuut de score verdubbelde.
Trainer Edin Terzic greep direct na rust in door Malen te vervangen door verdediger Mats Hummels. Justin Njinmah maakte twintig minuten voor tijd de aansluitingstreffer, maar verder kwam de nummer 9 van de Bundesliga niet.
Dortmund speelt woensdag thuis tegen PSV om een plek in de kwartfinales van de Champions League. Het heenduel in Eindhoven eindigde vorige maand in 1-1.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
19 uur geleden