Maleisië schrapt aanklachten tegen Goldman Sachs
KUALA LUMPUR (ANP) - Maleisië heeft de strafrechtelijke aanklachten tegen Goldman Sachs ingetrokken. De bank is vrijdag tijdens een zitting in de rechtbank in de hoofdstad Kuala Lumpur daarop vrijgesproken voor zijn rol in een grootschalige fraudezaak bij staatsfonds 1Malaysia Development Berhad (1MDB).
De Amerikaanse bank sloot eerder met het Aziatische land een schikkingsdeal van 2,5 miljard dollar. Ook gaf de bank de garantie 1,4 miljard dollar terug te betalen aan het land.
De voormalige Maleisische premier Najib Razak werd eind juli tot twaalf jaar cel veroordeeld wegens corruptie. Hij werd schuldig bevonden aan alle zeven beschuldigingen van corruptie tijdens het eerste proces in verband met een schandaal van meerdere miljarden dollars bij 1MDB.
Miljarden dollars werden uit het investeringsfonds gestolen en besteed aan van alles, van onroerend goed tot dure kunst, terwijl Goldman Sachs ook verwikkeld raakte in het schandaal.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in december meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in december 2024. In november gaven consumenten 0,9 procent meer uit.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
7 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
12 uur geleden