Maleisië heeft na vijf jaar nieuwe koning
KUALA LUMPUR (ANP) - Maleisië heeft een nieuwe koning. Ibrahim, de sultan van Johor, werd woensdag in het koninklijk paleis in Kuala Lumpur geïnstalleerd. Hij legde de eed af in het bijzijn van de overige sultans.
Dat de 65-jarige Ibrahim de nieuwe koning zou worden werd afgelopen oktober al aangekondigd. Hij werd toen gekozen door de Yang di-Pertuan Agong, de officiële benaming van de koning. Het koningschap rouleert iedere vijf jaar onder de negen koninklijke families die Maleisië rijk is. Volgens het roulatiesysteem was Ibrahim ook als eerste aan de beurt. De afgelopen periode was Abdullah, de sultan van Pahang, de koning.
Voorafgaand aan zijn installatie vertelde Ibrahim aan de Singaporese krant The Straits Times dat hij van plan is "een actieve monarch" te zijn.
Ibrahim is de schoonvader van Dennis Verbaas. De Nederlander trouwde in 2017 met Aminah, zijn enige dochter.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens zijn bezoek aan Zuid-Korea de opmerkingen van Donald Trump over zijn vermeende huwelijksproblemen afgedaan als noch elegant noch passend bij Trumps rol als president. De Amerikaanse leider had tijdens een besloten lunch opgemerkt dat Brigitte Macron de Franse president "extreem slecht" zou behandelen en dat Macron nog aan het bijkomen zou zijn van een "rechtse hoek". Ook zette Trump een Frans accent op en hekelde hij het gebrek aan bereidwilligheid bij de Fransen om de VS te helpen in de Straat van Hormuz.
46 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Roemenië heeft van Nederland vernomen dat gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden, meldt het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder wilde niet zeggen om welke objecten het gaat. Dat wordt later bekendgemaakt op een persconferentie in het museum in Assen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
9 uur geleden