
Maleisië heeft na vijf jaar nieuwe koning
KUALA LUMPUR (ANP) - Maleisië heeft een nieuwe koning. Ibrahim, de sultan van Johor, werd woensdag in het koninklijk paleis in Kuala Lumpur geïnstalleerd. Hij legde de eed af in het bijzijn van de overige sultans.
Dat de 65-jarige Ibrahim de nieuwe koning zou worden werd afgelopen oktober al aangekondigd. Hij werd toen gekozen door de Yang di-Pertuan Agong, de officiële benaming van de koning. Het koningschap rouleert iedere vijf jaar onder de negen koninklijke families die Maleisië rijk is. Volgens het roulatiesysteem was Ibrahim ook als eerste aan de beurt. De afgelopen periode was Abdullah, de sultan van Pahang, de koning.
Voorafgaand aan zijn installatie vertelde Ibrahim aan de Singaporese krant The Straits Times dat hij van plan is "een actieve monarch" te zijn.
Ibrahim is de schoonvader van Dennis Verbaas. De Nederlander trouwde in 2017 met Aminah, zijn enige dochter.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Hunter en Ashley Biden, twee kinderen van oud-president Joe Biden, kunnen niet langer gebruikmaken van beveiliging door de Secret Service. De Amerikaanse president Donald Trump heeft een einde gemaakt aan hun door de overheid betaalde bescherming. Dat deed hij na een vraag van een journalist.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Iran heeft de VN-Veiligheidsraad een boze brief gestuurd over de "roekeloze en provocerende uitspraken" van de Amerikaanse president Donald Trump en diens functionarissen. Deze verklaringen bevatten "ongegronde beschuldigingen" en bedreigingen met geweld tegen Teheran, aldus de Iraanse VN-ambassadeur Amir Saeid Iravani.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft verklaard dat zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping binnenkort bij hem op bezoek komt in Washington. Hun landen, de grootste twee economieën ter wereld, zijn momenteel in een handelsoorlog verwikkeld.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Palestijnse medici melden dat maandag zeker vijf doden zijn gevallen door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook. Er zouden ook meerdere gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese rebellengroep M23, die steun krijgt van buurland Rwanda, doet dinsdag niet mee aan vredesoverleg met de regering van Congo in de Angolese hoofdstad Luanda. De beweging liet dat op het laatste moment weten nadat de Europese Unie sancties had afgekondigd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negende donorconferentie voor Syrië heeft maandag 5,8 miljard euro aan giften en leningen opgeleverd. Dat is aanzienlijk minder dan de 8,1 miljard euro van vorig jaar. De Verenigde Staten hebben geen donatie gedaan.
5 uur geledenSKOPJE (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Duizenden mensen zijn in Noord-Macedonië de straat op gegaan na een verwoestende brand in een nachtclub in de stad Kocani. De demonstranten eisen gerechtigheid voor de 59 doden en meer dan 160 gewonden.
6 uur geleden