Maleisië heeft na vijf jaar nieuwe koning
KUALA LUMPUR (ANP) - Maleisië heeft een nieuwe koning. Ibrahim, de sultan van Johor, werd woensdag in het koninklijk paleis in Kuala Lumpur geïnstalleerd. Hij legde de eed af in het bijzijn van de overige sultans.
Dat de 65-jarige Ibrahim de nieuwe koning zou worden werd afgelopen oktober al aangekondigd. Hij werd toen gekozen door de Yang di-Pertuan Agong, de officiële benaming van de koning. Het koningschap rouleert iedere vijf jaar onder de negen koninklijke families die Maleisië rijk is. Volgens het roulatiesysteem was Ibrahim ook als eerste aan de beurt. De afgelopen periode was Abdullah, de sultan van Pahang, de koning.
Voorafgaand aan zijn installatie vertelde Ibrahim aan de Singaporese krant The Straits Times dat hij van plan is "een actieve monarch" te zijn.
Ibrahim is de schoonvader van Dennis Verbaas. De Nederlander trouwde in 2017 met Aminah, zijn enige dochter.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Een groot deel van het Britse legerpersoneel krijgt te maken met grensoverschrijdend gedrag in hun werk, volgens een donderdag gepubliceerd onderzoek van het ministerie van Defensie. Twee derde van de vrouwen in reguliere dienst heeft aangegeven dat ze het afgelopen jaar seksueel grensoverschrijdend gedrag hebben ervaren, tegenover een derde van de mannen. De regering noemt de resultaten "onaanvaardbaar".
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Noordse en Baltische landen kopen voor Oekraïne voor een half miljard dollar (430 miljoen euro) aan Amerikaanse wapens. Het al eerder aangekondigde pakket is officieel rond, zeggen de defensieministers van de acht NAVO-landen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De klimaatambities voor 2040 waarmee het Europees Parlement heeft ingestemd zijn "ernstig verwaterd", stelt Climate Action Network (CAN). Tegelijkertijd merkt de koepelorganisatie op dat "het ergste is vermeden" nu het hoofddoel van 90 procent minder uitstoot is goedgekeurd. Voorstellen van het parlement om duidelijke criteria op te stellen voor handel in koolstofkredieten ziet CAN als een verbetering.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat Europarlementariërs tijdens een zwangerschapsverlof via een collega kunnen stemmen. Vrouwen mogen hun volmacht afgeven drie maanden voor en zes maanden na de bevalling. Dit voorstel is donderdag met 605 stemmen voor door het Europees Parlement aangenomen. De kieswet van de EU moet nu worden aangepast.
2 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - De NAVO-commandant die vanuit Nederland de verdediging van het grootste deel van de NAVO-grens met Rusland leidt, vindt dat de alliantie zich goed aan het herbewapenen is. "Ik zie echt goede vorderingen onder uw leiderschap bij het ontwikkelen van slagkracht en bij de uitgaven aan defensie", zei generaal Ingo Gerhartz tegen NAVO-chef Mark Rutte, donderdag op bezoek op het hoofdkwartier in Brunssum. Die vooruitgang heeft de NAVO volgens hem laatst nog bewezen, toen zij oefende op het afslaan van een aanval op Estland.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De gewapende tak van Hamas zegt donderdag het lichaam van een overleden Israëlische gijzelaar vrij te geven. De overdracht vindt om 19.00 uur Nederlandse tijd plaats, aldus een verklaring.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag via rechts ingestemd met het schrappen van verduurzamingsregels voor bedrijven. Er stemden 382 parlementariërs voor, 249 tegen. De grootste partij EVP (centrumrechts) heeft voor het eerst tijdens een belangrijke stemming meegestemd met de uiterstrechtse partijen Patriotten voor Europa en de Europese Conservatieven. Daarmee heeft de EVP de gebruikelijke coalitie van sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen links laten liggen.
4 uur geleden