Maleisië heeft na vijf jaar nieuwe koning
KUALA LUMPUR (ANP) - Maleisië heeft een nieuwe koning. Ibrahim, de sultan van Johor, werd woensdag in het koninklijk paleis in Kuala Lumpur geïnstalleerd. Hij legde de eed af in het bijzijn van de overige sultans.
Dat de 65-jarige Ibrahim de nieuwe koning zou worden werd afgelopen oktober al aangekondigd. Hij werd toen gekozen door de Yang di-Pertuan Agong, de officiële benaming van de koning. Het koningschap rouleert iedere vijf jaar onder de negen koninklijke families die Maleisië rijk is. Volgens het roulatiesysteem was Ibrahim ook als eerste aan de beurt. De afgelopen periode was Abdullah, de sultan van Pahang, de koning.
Voorafgaand aan zijn installatie vertelde Ibrahim aan de Singaporese krant The Straits Times dat hij van plan is "een actieve monarch" te zijn.
Ibrahim is de schoonvader van Dennis Verbaas. De Nederlander trouwde in 2017 met Aminah, zijn enige dochter.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
6 uur geleden