Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maleisië: eigenaren van lhbti-horloges riskeren celstraf

Maleisië: eigenaren van lhbti-horloges riskeren celstraf

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Eigenaren of verkopers van de regenboogkleurige horloges van de Zwitserse horlogemaker Swatch riskeren drie jaar gevangenisstraf in Maleisië. Dat heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring gezegd.

Behalve een gevangenisstraf kan een persoon die zo'n horloge draagt of verhandelt ook een geldboete krijgen van omgerekend ongeveer 4000 euro. Het ministerie zei verder dat het alle lhbti-verwijzingen op Swatch-horloges, dozen, wikkels, accessoires of andere items verbiedt, omdat ze "schadelijk zijn of kunnen zijn voor de goede zeden".

Het vervolgde dat de horloges "de belangen van de natie kunnen schaden door de lhbti-beweging, die niet door het grote publiek in Maleisië wordt geaccepteerd, te promoten, te ondersteunen en te normaliseren".

LGBTQ

In mei namen ambtenaren van het ministerie van Binnenlandse Zaken van het land 172 horloges van Swatch in beslag wegens de aanwezigheid van de letters 'LGBTQ' op de horloges. Swatch spande een rechtszaak aan en eiste een schadevergoeding en teruggave van de horloges.

Homoseksualiteit is verboden in Maleisië en lhbti'ers worden gediscrimineerd. Premier Anwar Ibrahim heeft gezegd dat lhbti-rechten niet zullen worden erkend door zijn regering.

Meer uit Buitenland

Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

1 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

3 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

3 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

5 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

5 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

5 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

6 uur geleden