Maleisië: eigenaren van lhbti-horloges riskeren celstraf
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Eigenaren of verkopers van de regenboogkleurige horloges van de Zwitserse horlogemaker Swatch riskeren drie jaar gevangenisstraf in Maleisië. Dat heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring gezegd.
Behalve een gevangenisstraf kan een persoon die zo'n horloge draagt of verhandelt ook een geldboete krijgen van omgerekend ongeveer 4000 euro. Het ministerie zei verder dat het alle lhbti-verwijzingen op Swatch-horloges, dozen, wikkels, accessoires of andere items verbiedt, omdat ze "schadelijk zijn of kunnen zijn voor de goede zeden".
Het vervolgde dat de horloges "de belangen van de natie kunnen schaden door de lhbti-beweging, die niet door het grote publiek in Maleisië wordt geaccepteerd, te promoten, te ondersteunen en te normaliseren".
LGBTQ
In mei namen ambtenaren van het ministerie van Binnenlandse Zaken van het land 172 horloges van Swatch in beslag wegens de aanwezigheid van de letters 'LGBTQ' op de horloges. Swatch spande een rechtszaak aan en eiste een schadevergoeding en teruggave van de horloges.
Homoseksualiteit is verboden in Maleisië en lhbti'ers worden gediscrimineerd. Premier Anwar Ibrahim heeft gezegd dat lhbti-rechten niet zullen worden erkend door zijn regering.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
8 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
8 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.
9 uur geleden