Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malawi wil duizenden mensen naar Israël sturen voor boerderijwerk

Malawi wil duizenden mensen naar Israël sturen voor boerderijwerk

LILONGWE (ANP/RTR) - De regering van Malawi heeft plannen aangekondigd om duizenden mensen naar Israël te sturen om daar op boerderijen te werken. "We denken in eerste instantie aan ongeveer 5000 mensen, daar mikken we nu op", zegt minister van Informatie Moses Kunkuyu tegen de BBC.

Er vertrokken onlangs al zo'n 221 jonge inwoners van het Oost-Afrikaanse land naar Israël om daar te werken. Dat leidde tot kritiek in hun thuisland. Oppositieleider Kondwani Nankhumwa verweet de regering burgers naar een land te sturen waar een oorlog woedt.

Israël kan nieuwe arbeidskrachten goed gebruiken. De oorlog met Hamas leidde tot een uittocht van buitenlandse boerderijmedewerkers. Er vertrokken zo'n 10.000 mensen. Zij worden nu deels vervangen door Malawiërs. Kunkuyu zegt dat Israël heeft beloofd dat zij alleen in veilige gebieden worden ingezet.

Reservisten

Naast het vertrekkende buitenlandse personeel is ook een onbekend aantal Israëlische medewerkers opgeroepen als reservist. Het tekort aan arbeidskrachten heeft grote gevolgen gehad voor de Israëlische landbouw. Fruit en groenten kunnen niet altijd tijdig van het land worden gehaald en moeten daardoor worden weggegooid.

Een topfunctionaris van het ministerie van Landbouw zei deze maand tegen persbureau Reuters dat de sector "de grootste crisis doormaakt sinds de oprichting van de staat Israël".

73.000 medewerkers

In de landbouwsector werkten volgens cijfers uit 2021 meer dan 73.000 mensen. Daarvan kwam ongeveer een derde uit het buitenland, vooral uit Thailand.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

39 minuten geleden
Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

2 uur geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

6 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

8 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

11 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

11 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

12 uur geleden