Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Málaga protesteert massaal tegen massatoerisme

Málaga protesteert massaal tegen massatoerisme

MÁLAGA (ANP/DPA) - Málaga heeft massaal bezwaar gemaakt tegen het massatoerisme. Volgens de organisatie liepen zaterdag 25.000 verontruste inwoners door het centrum van de Spaanse stad. De krant El Pais schatte het aantal op 15.000. De betogers droegen spandoeken en plakkaten mee met teksten als "Málaga staat niet te koop" en "Dit is geen toerisme, maar een invasie".

De afgelopen weken en maanden waren er vaker protestacties in het populaire Zuid-Europese vakantieland. Ook op Mallorca, de Canarische Eilanden en in Barcelona hebben mensen bezwaar gemaakt tegen de uitwassen van het toerisme. In de Andalusische kustmetropool Málaga was de opkomst echter het grootst.

De plaatselijke huurdersbond had de bevolking opgeroepen de straat op te gaan. De organisatie houdt het almaar groeiende aantal bezoekers en vakantiehuisjes verantwoordelijk voor de woningnood en voor andere problemen in Málaga. "De stad lijdt, de onvrede is groot. Bovenal moet het huisvestingsprobleem hier op tafel komen", zei een woordvoerder.

Onhoudbaar

Málaga telt meer dan 12.000 officieel geregistreerde recreatiewoningen. Alleen Madrid en Barcelona hebben er meer. Daarnaast verhuren veel particulieren, net als elders, illegaal woonruimte aan vakantiegangers.

"De situatie is onhoudbaar. Een huis kopen is onmogelijk", zei een demonstrante in El Pais. Een vrouwelijke ingenieur vertelde in dezelfde krant dat ze onlangs een garage zonder ramen heeft bezichtigd die te huur stond voor 600 euro per maand.

Meer uit Buitenland

Museum Louvre sluit deuren om studentenprotest

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.

8 minuten geleden
Marseille voert samenscholingsverbod in na rellen

MARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.

23 minuten geleden
Zelensky meldt massale stroomuitval na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.

42 minuten geleden
Nieuwe Amelia Earhart-zoektocht lost mysterie niet op

SYDNEY (ANP/DPA) - Een nieuwe zoektocht naar het vliegtuig van luchtvaartpionier Amelia Earhart heeft het mysterie rond haar verdwijning niet opgelost. Onderzoekers wilden uitzoeken of een mysterieus object op satellietbeelden haar gecrashte toestel was. Dat lijkt niet het geval te zijn geweest.

1 uur geleden
Australisch parlementslid aangereden, premier spreekt van aanval

WANGARATTA (ANP) - Het Australische parlementslid Helen Haines is aangereden buiten haar kantoor. Dat melden Australische media. Volgens ABC News had de chauffeur van de wagen die haar raakte een mes bij zich en is deze persoon opgepakt. Premier Anthony Albanese spreekt van een aanval.

1 uur geleden
Arrestaties na aanvallen op journalist en diplomaten op Westoever

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft tien verdachten opgepakt in een onderzoek naar gewelddadige incidenten met kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Een fotojournalist van The Washington Post en Europese diplomaten werden afzonderlijk van elkaar aangevallen.

1 uur geleden
Griekenland meldt dood migranten bij meerdere incidenten op zee

ATHENE (ANP/AFP) - Zeker twaalf migranten zijn om het leven gekomen bij twee afzonderlijke pogingen de Egeïsche Zee over te steken, melden de Griekse autoriteiten. Bij Lesbos kwam een speedboot in botsing met een schip van de kustwacht; bij Samos kapseisde een ander bootje met migranten.

2 uur geleden