
Málaga protesteert massaal tegen massatoerisme
MÁLAGA (ANP/DPA) - Málaga heeft massaal bezwaar gemaakt tegen het massatoerisme. Volgens de organisatie liepen zaterdag 25.000 verontruste inwoners door het centrum van de Spaanse stad. De krant El Pais schatte het aantal op 15.000. De betogers droegen spandoeken en plakkaten mee met teksten als "Málaga staat niet te koop" en "Dit is geen toerisme, maar een invasie".
De afgelopen weken en maanden waren er vaker protestacties in het populaire Zuid-Europese vakantieland. Ook op Mallorca, de Canarische Eilanden en in Barcelona hebben mensen bezwaar gemaakt tegen de uitwassen van het toerisme. In de Andalusische kustmetropool Málaga was de opkomst echter het grootst.
De plaatselijke huurdersbond had de bevolking opgeroepen de straat op te gaan. De organisatie houdt het almaar groeiende aantal bezoekers en vakantiehuisjes verantwoordelijk voor de woningnood en voor andere problemen in Málaga. "De stad lijdt, de onvrede is groot. Bovenal moet het huisvestingsprobleem hier op tafel komen", zei een woordvoerder.
Onhoudbaar
Málaga telt meer dan 12.000 officieel geregistreerde recreatiewoningen. Alleen Madrid en Barcelona hebben er meer. Daarnaast verhuren veel particulieren, net als elders, illegaal woonruimte aan vakantiegangers.
"De situatie is onhoudbaar. Een huis kopen is onmogelijk", zei een demonstrante in El Pais. Een vrouwelijke ingenieur vertelde in dezelfde krant dat ze onlangs een garage zonder ramen heeft bezichtigd die te huur stond voor 600 euro per maand.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft zijn warmste zomer ooit achter de rug sinds het begin van de metingen. De gemiddelde temperatuur (dag en nacht) kwam uit op 24,2 graden, een fractie warmer dan in het vorige recordjaar 2022. Op diverse plaatsen in het zuiden werden uitschieters van boven de 45 graden geregistreerd. Meteorologisch instituut AEMET maakte dinsdag de balans op.
14 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een functionaris van de Israëlische krijgsmacht (IDF) stelt dat rekening wordt gehouden met 2000 tot 3000 militanten van Hamas in Gaza-Stad. De IDF is daar begonnen met een grondoffensief.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is door de grootschalige Russische agressieoorlog tegen Oekraïne een "geopolitieke noodzaak" geworden. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre (Europese Zaken) dinsdag. "We moeten doorgaan met uitbreiding voor een sterkere en veiligere EU. En dat is precies waarom uitbreiding een topprioriteit is voor het Deense EU-voorzitterschap", zei ze op een persconferentie na afloop van nieuwe toetredingsbesprekingen met Albanië.
46 minuten geledenMANNHEIM (ANP/AFP/RTR) - Een Duitse rechtbank heeft een Afghaanse man veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor een dodelijke steekpartij in Mannheim. Door het geweld in mei vorig jaar stierf een agent en raakten vijf andere personen gewond.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigt dat Israël in Gaza-Stad een "intensieve operatie" is begonnen, melden Israëlische media. Internationale media hebben bericht dat Israël daar een grondoffensief is begonnen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft woedend gereageerd op een VN-onderzoekscommissie die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het onderzoek is "vertekend en onjuist", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat oproept tot de opheffing van de commissie.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het land heeft meermaals ontkend zich schuldig te maken aan genocide en veroordeelt het rapport van de commissie.
2 uur geleden