Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malacia schiet kwetsbaar Feyenoord naar winst in Friesland

Malacia schiet kwetsbaar Feyenoord naar winst in Friesland

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord benadrukte in de aanloop naar de uitwedstrijd tegen SC Cambuur dat zijn ploeg scherper moet gaan spelen, vooral in verdedigend opzicht. Toch kregen de Rotterdammers ook in Friesland weer twee doelpunten tegen. Voor de vierde opeenvolgende competitiewedstrijd moest Feyenoord minimaal twee treffers incasseren. De aanhoudende defensieve kwetsbaarheid werd in Leeuwarden echter goed gecompenseerd door een trefzekere aanval: 2-3.

Cambuur liet Feyenoord het spel maken, maar de Rotterdammers slaagden er niet in om openingen te vinden in de hechte Friese afweer. Het tempo was laag en bovendien leden de manschappen van Slot veel balverlies.

Halverwege de eerste helft opende Sambissa verrassend de score voor de thuisclub. Hij speelde zich knap vrij en passeerde doelman Justin Bijlow met een bekeken schot (1-0). Amper twee minuten later was het alweer gelijk. Uit een voorzet van Marcus Pedersen kopte Bryan Linssen fraai raak (1-1)

Tyrell Malacia

Op slag van rust kwam Feyenoord op voorsprong. Uit een snelle ingooi van Linssen bracht Guus Til de Noor Fredrik Aursnes in stelling. De middenvelder, ten koste van Alireza Jahanbakhsh in het basisteam, vond de verre hoek achter doelman Sonny Stevens: 1-2. Voor Aursnes was het zijn eerste treffer in de Eredivisie.

Na de pauze kwam Cambuur vlot langszij. Uit een scherpe counter speelde Jamie Jacobs op het juiste moment de meegekomen Sambissa aan, waarna de 25-jarige Gabonees doelman Bijlow opnieuw klopte met een doeltreffend schot: 2-2. Opnieuw sloeg Feyenoord snel terug, maar niet voordat Tom Boere namens Cambuur een grote schietkans had laten liggen. Tyrell Malacia kreeg alle ruimte om op te komen en diagonaal uit te halen: 2-3.

Daarna ging de thuisclub vol overgave op jacht naar een nieuwe gelijkmaker. Feyenoord kreeg kansen in de tegenstoot, maar Orkun Kökcü, Linssen en Luis Sinisterra verzuimden het duel te beslissen. Daardoor bleef Cambuur erin geloven, maar aan de derde competitienederlaag op rij viel uiteindelijk niet te ontkomen. Linssen miste diep in de extra tijd voor een verlaten doel nog een droomkans.

Meer uit Voetbal

FC Volendam speelt rest van seizoen zonder geblesseerde Kwakman

VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.

1 uur geleden
FIFA staat in contact met Iran maar houdt vast aan speelschema WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."

1 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona, zegt voorzitter

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.

3 uur geleden
Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

6 uur geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

17 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

17 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

23 uur geleden