Malacia schiet kwetsbaar Feyenoord naar winst in Friesland
LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord benadrukte in de aanloop naar de uitwedstrijd tegen SC Cambuur dat zijn ploeg scherper moet gaan spelen, vooral in verdedigend opzicht. Toch kregen de Rotterdammers ook in Friesland weer twee doelpunten tegen. Voor de vierde opeenvolgende competitiewedstrijd moest Feyenoord minimaal twee treffers incasseren. De aanhoudende defensieve kwetsbaarheid werd in Leeuwarden echter goed gecompenseerd door een trefzekere aanval: 2-3.
Cambuur liet Feyenoord het spel maken, maar de Rotterdammers slaagden er niet in om openingen te vinden in de hechte Friese afweer. Het tempo was laag en bovendien leden de manschappen van Slot veel balverlies.
Halverwege de eerste helft opende Sambissa verrassend de score voor de thuisclub. Hij speelde zich knap vrij en passeerde doelman Justin Bijlow met een bekeken schot (1-0). Amper twee minuten later was het alweer gelijk. Uit een voorzet van Marcus Pedersen kopte Bryan Linssen fraai raak (1-1)
Tyrell Malacia
Op slag van rust kwam Feyenoord op voorsprong. Uit een snelle ingooi van Linssen bracht Guus Til de Noor Fredrik Aursnes in stelling. De middenvelder, ten koste van Alireza Jahanbakhsh in het basisteam, vond de verre hoek achter doelman Sonny Stevens: 1-2. Voor Aursnes was het zijn eerste treffer in de Eredivisie.
Na de pauze kwam Cambuur vlot langszij. Uit een scherpe counter speelde Jamie Jacobs op het juiste moment de meegekomen Sambissa aan, waarna de 25-jarige Gabonees doelman Bijlow opnieuw klopte met een doeltreffend schot: 2-2. Opnieuw sloeg Feyenoord snel terug, maar niet voordat Tom Boere namens Cambuur een grote schietkans had laten liggen. Tyrell Malacia kreeg alle ruimte om op te komen en diagonaal uit te halen: 2-3.
Daarna ging de thuisclub vol overgave op jacht naar een nieuwe gelijkmaker. Feyenoord kreeg kansen in de tegenstoot, maar Orkun Kökcü, Linssen en Luis Sinisterra verzuimden het duel te beslissen. Daardoor bleef Cambuur erin geloven, maar aan de derde competitienederlaag op rij viel uiteindelijk niet te ontkomen. Linssen miste diep in de extra tijd voor een verlaten doel nog een droomkans.
Meer uit Voetbal
BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.
22 minuten geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).
53 minuten geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zinédine Zidane gaat het Franse elftal aanpassen voor het duel van maandag met België. Dat heeft de bondscoach van Frankrijk in aanloop naar de wedstrijd in de Nations League in Brussel gezegd. Frankrijk won vrijdag met 1-0 in en van Turkije.
2 uur geledenBELGRADO (ANP) - Cody Gakpo heeft in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een blessure opgelopen. De buitenspeler van Liverpool werd na een kwartier spelen in de middencirkel geraakt door Saša Lukić.
2 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League zondag met Joey Veerman en Mexx Meerdink in het basiselftal. Veerman neemt op het middenveld de plaats in van Quinten Timber en wordt daarmee beloond voor zijn goede invalbeurt van donderdag in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1).
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Het Zweedse nationale voetbalelftal moet het de komende Nations League-wedstrijden zonder Alexander Isak stellen. De 27-jarige spits van Liverpool moet het trainingskamp van zijn land met een lichte blessure verlaten, meldt de Zweedse bond.
4 uur geleden