Malacia neemt afscheid van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Tyrell Malacia heeft via een bericht op Twitter afscheid genomen van Feyenoord. De 22-jarige linksback staat op het punt om over te stappen naar de Engelse topclub Manchester United. Malacia vliegt zondag naar Engeland om zijn transfer naar de club van de nieuwe trainer Erik ten Hag af te ronden.
"Afscheid nemen is altijd moeilijk. Deze geweldige club blijft voor altijd in mijn hart zitten. We hebben prachtige jaren, onvergetelijke herinneringen en momenten gedeeld. Bedankt aan de fans en iedereen bij Feyenoord", schrijft Malacia, gevolgd door "tot ziens". De 22-jarige linksback komt uit de Rotterdamse jeugdopleiding en speelde bijna honderd wedstrijden in de Eredivisie. Malacia maakte vier doelpunten in de competitie.
De verdediger debuteerde vorig jaar in het Nederlands elftal en speelde inmiddels vijf interlands. Malacia bereikte afgelopen seizoen met Feyenoord de finale van de Conference League, waarin AS Roma met 1-0 te sterk was. Hij leek in eerste instantie naar de Franse club Olympique Lyon van trainer Peter Bosz te gaan, tot Manchester United zich meldde.
De club van Ten Hag hoopt deze zomer ook Frenkie de Jong aan te trekken. Volgens Engelse media is een akkoord met FC Barcelona dichtbij.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Het Israëlische Hapoel Beer Sheva mag 15 oktober geen supporters meenemen naar de Europa League-wedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Dat heeft de driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) besloten op basis van openbare veiligheidsafwegingen, meldt AZ op de eigen website.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
12 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
13 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
14 uur geleden