Malacia neemt afscheid van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Tyrell Malacia heeft via een bericht op Twitter afscheid genomen van Feyenoord. De 22-jarige linksback staat op het punt om over te stappen naar de Engelse topclub Manchester United. Malacia vliegt zondag naar Engeland om zijn transfer naar de club van de nieuwe trainer Erik ten Hag af te ronden.
"Afscheid nemen is altijd moeilijk. Deze geweldige club blijft voor altijd in mijn hart zitten. We hebben prachtige jaren, onvergetelijke herinneringen en momenten gedeeld. Bedankt aan de fans en iedereen bij Feyenoord", schrijft Malacia, gevolgd door "tot ziens". De 22-jarige linksback komt uit de Rotterdamse jeugdopleiding en speelde bijna honderd wedstrijden in de Eredivisie. Malacia maakte vier doelpunten in de competitie.
De verdediger debuteerde vorig jaar in het Nederlands elftal en speelde inmiddels vijf interlands. Malacia bereikte afgelopen seizoen met Feyenoord de finale van de Conference League, waarin AS Roma met 1-0 te sterk was. Hij leek in eerste instantie naar de Franse club Olympique Lyon van trainer Peter Bosz te gaan, tot Manchester United zich meldde.
De club van Ten Hag hoopt deze zomer ook Frenkie de Jong aan te trekken. Volgens Engelse media is een akkoord met FC Barcelona dichtbij.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
8 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
12 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
20 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
21 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
21 uur geleden