Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makkelie leidt op EK beslissend duel tussen Kroatië en Italië

Makkelie leidt op EK beslissend duel tussen Kroatië en Italië

LEIPZIG (ANP) - Danny Makkelie heeft op het EK voetbal een interessante wedstrijd toegewezen gekregen. De Nederlandse scheidsrechter leidt maandag in Leipzig het beslissende groepsduel tussen Kroatië en Italië. Kroatië is de nummer 3 van het laatste WK en Italië won het vorige EK.

Hessel Steegstra en Jan de Vries assisteren Makkelie als grensrechters, Serdar Gözübüyük is de vierde official en Rob Dieperink de videoscheidsrechter.

Kroatië pakte uit de eerste twee duels met Spanje (3-0) en Albanië (2-2) maar 1 punt en blijft normaal gesproken alleen langer in het toernooi bij een zege. Italië won met 2-1 van Albanië en verloor met 1-0 van Spanje en staat met 3 punten voorlopig tweede in groep D.

Gefloten duels

Voor de 41-jarige Makkelie is het zijn tweede wedstrijd dit EK. Eerder floot hij het pouleduel tussen het organiserende Duitsland en Hongarije (2-0).

Makkelie had drie jaar terug, tijdens zijn eerste EK, onder meer de leiding tijdens de halve finale tussen Engeland en Denemarken. Zijn landgenoot Björn Kuipers, inmiddels gestopt als scheidsrechter, floot toen de finale tussen Engeland en Italië. Makkelie was ruim anderhalf jaar geleden ook actief op het WK in Qatar. Vorige maand had hij nog de leiding bij de tweede halve finale in de Europa League tussen Bayer Leverkusen en AS Roma.

Meer uit Voetbal

Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

19 minuten geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

20 minuten geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

2 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

10 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

12 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

1 dag geleden