Makkelie krijgt veel kritiek voor geven strafschop aan Messi
DOHA (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie krijgt woensdag veel kritiek voor het feit dat hij Argentinië in de WK-groepswedstrijd tegen Polen een strafschop gaf. De Nederlander werd in de 39e minuut naar de kant geroepen door videoscheidsrechter Pol van Boekel.
Na een voorzet van links wilde spelmaker Lionel Messi de bal koppen. Nadat hij dat gedaan had, kwam Polen-doelman Wojciech Szczesny met zijn vuist tegen het gezicht van Messi. Makkelie ging naar de kant om het moment te bekijken en oordeelde dat er een overtreding was gemaakt. Veel tv-analisten oordelen dat het een slechte beslissing van Makkelie en Van Boekel was.
Szczesny stopte de strafschop van Messi vervolgens.
De 39-jarige Makkelie is bezig aan zijn eerste WK. Hij floot eerder dit toernooi de wedstrijd tussen Duitsland en Spanje (1-1).
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
10 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
12 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
14 uur geleden