Makkelie krijgt veel kritiek voor geven strafschop aan Messi
DOHA (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie krijgt woensdag veel kritiek voor het feit dat hij Argentinië in de WK-groepswedstrijd tegen Polen een strafschop gaf. De Nederlander werd in de 39e minuut naar de kant geroepen door videoscheidsrechter Pol van Boekel.
Na een voorzet van links wilde spelmaker Lionel Messi de bal koppen. Nadat hij dat gedaan had, kwam Polen-doelman Wojciech Szczesny met zijn vuist tegen het gezicht van Messi. Makkelie ging naar de kant om het moment te bekijken en oordeelde dat er een overtreding was gemaakt. Veel tv-analisten oordelen dat het een slechte beslissing van Makkelie en Van Boekel was.
Szczesny stopte de strafschop van Messi vervolgens.
De 39-jarige Makkelie is bezig aan zijn eerste WK. Hij floot eerder dit toernooi de wedstrijd tussen Duitsland en Spanje (1-1).
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
12 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
3 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
3 uur geleden