Makkelie fluit Bayern München - FC Barcelona in Champions League
NYON (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie fluit dinsdag in de Champions League het duel tussen Bayern München en FC Barcelona. De Europese voetbalbond UEFA heeft de 39-jarige Nederlander aangesteld voor de topper in groep C. Pol van Boekel fungeert in het hoofdkantoor van de UEFA in Nyon als videoarbiter voor het duel in München.
Bij Bayern München spelen de oud-Ajacieden Matthijs de Ligt, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui. Zij treffen bij Barcelona onder anderen de Oranje-internationals Frenkie de Jong en Memphis Depay en ook Robert Lewandowski, de Poolse spits die de afgelopen jaren zoveel doelpunten maakte voor Bayern.
Beide clubs wonnen hun eerste groepswedstrijd in de Champions League. Barcelona versloeg Viktoria Pilsen mede dankzij een hattrick van Lewandowski met 5-1, Bayern won met 2-0 bij Internazionale.
Ajax krijgt dinsdag in de uitwedstrijd tegen Liverpool te maken met een Portugese scheidsrechter, Artur Dias. De ploeg van trainer Alfred Schreuder begon de groepsfase met een zege op Rangers FC: 4-0. Liverpool ging met 4-1 onderuit bij Napoli. Het duel op Anfield begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
14 uur geleden