Makkelie: finaleplaats Oranje maakt een stuk meer mensen blij
DOHA (ANP) - Danny Makkelie vindt het geen ramp als Oranje bij het komende WK voetbal in Qatar de finale haalt. Dat zou betekenen dat het toernooi voor de Nederlandse scheidsrechter, vanwege eventuele belangenverstrengeling, voortijdig eindigt.
"Ik ben ook sportman, je wilt zover mogelijk komen", vertelde hij vrijdag in het Suheim bin Hamad Stadium in Doha, voorafgaand aan de laatste training van de WK-scheidsrechters. "Je moet naar het grotere geheel kijken. Uiteindelijk zijn meer mensen blij als Nederland in de finale komt dan wanneer Team Makkelie dat doet."
De 39-jarige Makkelie en zijn inmiddels gestopte collega Björn Kuipers hadden er vorig jaar zomer belang bij dat Oranje op het EK al in de achtste finales strandde. Makkelie floot de halve finale tussen Engeland en Denemarken en Kuipers werd aangesteld voor de eindstrijd tussen Engeland en Italië.
Finaleplaats
"Het zou natuurlijk prachtig zijn als Oranje de finale haalt", stelt Makkelie. "Ik ben ook Nederlander en chauvinistisch. Ik zou dat geweldig vinden. Maar ik zeg altijd: als Nederland niet zo ver mag komen, dan hoop ik dat wij ver komen. Dat wij de Nederlandse trots hoog kunnen houden. Met het fluiten van de finale van de Europa League en de halve eindstrijd op het EK heb ik al mooie momenten meegemaakt."
Makkelie, die in 2009 als scheidsrechter debuteerde in de Eredivisie, weet nog niet wanneer het WK voor hem begint. De aanstellingen volgen meestal twee dagen voor de wedstrijd. De openingswedstrijd van zondag tussen Qatar en Ecuador gaat sowieso niet naar Makkelie, want dat zijn twee landen die in dezelfde poule als Nederland spelen.
"Hoeveel poulewedstrijden ik krijg?", aldus Makkelie. "Dat is onduidelijk. Het is afhankelijk van hoe je presteert. Als je een wedstrijd toegewezen krijgt en je verknalt het, kan het direct klaar zijn. Het gaat echt om kwaliteit."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
12 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
15 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
16 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
18 uur geleden