Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makkelie: finaleplaats Oranje maakt een stuk meer mensen blij

Makkelie: finaleplaats Oranje maakt een stuk meer mensen blij

DOHA (ANP) - Danny Makkelie vindt het geen ramp als Oranje bij het komende WK voetbal in Qatar de finale haalt. Dat zou betekenen dat het toernooi voor de Nederlandse scheidsrechter, vanwege eventuele belangenverstrengeling, voortijdig eindigt.

"Ik ben ook sportman, je wilt zover mogelijk komen", vertelde hij vrijdag in het Suheim bin Hamad Stadium in Doha, voorafgaand aan de laatste training van de WK-scheidsrechters. "Je moet naar het grotere geheel kijken. Uiteindelijk zijn meer mensen blij als Nederland in de finale komt dan wanneer Team Makkelie dat doet."

De 39-jarige Makkelie en zijn inmiddels gestopte collega Björn Kuipers hadden er vorig jaar zomer belang bij dat Oranje op het EK al in de achtste finales strandde. Makkelie floot de halve finale tussen Engeland en Denemarken en Kuipers werd aangesteld voor de eindstrijd tussen Engeland en Italië.

Finaleplaats

"Het zou natuurlijk prachtig zijn als Oranje de finale haalt", stelt Makkelie. "Ik ben ook Nederlander en chauvinistisch. Ik zou dat geweldig vinden. Maar ik zeg altijd: als Nederland niet zo ver mag komen, dan hoop ik dat wij ver komen. Dat wij de Nederlandse trots hoog kunnen houden. Met het fluiten van de finale van de Europa League en de halve eindstrijd op het EK heb ik al mooie momenten meegemaakt."

Makkelie, die in 2009 als scheidsrechter debuteerde in de Eredivisie, weet nog niet wanneer het WK voor hem begint. De aanstellingen volgen meestal twee dagen voor de wedstrijd. De openingswedstrijd van zondag tussen Qatar en Ecuador gaat sowieso niet naar Makkelie, want dat zijn twee landen die in dezelfde poule als Nederland spelen.

"Hoeveel poulewedstrijden ik krijg?", aldus Makkelie. "Dat is onduidelijk. Het is afhankelijk van hoe je presteert. Als je een wedstrijd toegewezen krijgt en je verknalt het, kan het direct klaar zijn. Het gaat echt om kwaliteit."

Meer uit Voetbal

FC Twente stijgt naar derde plek na ruime zege op Sparta

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.

4 minuten geleden
Perisic leidt PSV met twee doelpunten langs Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - PSV heeft in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De landskampioen uit Eindhoven won op bezoek in Deventer met 4-1.

7 minuten geleden
Ajax verliest van FC Utrecht en zakt naar vijfde plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet er ernstig rekening mee houden dat het aan de play-offs voor een plek in de Conference League moet deelnemen. De club verloor de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) en zakte naar de vijfde positie van de ranglijst.

22 minuten geleden
Excelsior door gelijkspel ook volgend seizoen in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior speelt ook volgend seizoen in de Eredivisie. De club uit Rotterdam speelde in de voorlaatste speelronde met 1-1 gelijk tegen directe concurrent FC Volendam en kan niet lager dan vijftiende eindigen.

24 minuten geleden
NAC Breda degradeert uit Eredivisie, wedstrijd gestaakt

BREDA (ANP) - NAC Breda is na twee seizoenen gedegradeerd uit de Eredivisie. De ploeg van coach Carl Hoefkens kan door het gelijkspel van FC Volendam en de zege van Telstar niet meer hoger dan zeventiende eindigen.

25 minuten geleden
Duel NAC Breda - sc Heerenveen tijdelijk stilgelegd door vuurwerk

BREDA (ANP) - De wedstrijd in de Eredivisie tussen NAC Breda en sc Heerenveen is aan het begin van de tweede helft tijdelijk stilgelegd. Supporters van de thuisploeg gooiden vuurwerk op het veld, waarop scheidsrechter Sander van der Eijk de ploegen van het veld stuurde. Na ongeveer tien minuten werd de wedstrijd hervat.

1 uur geleden
Steijn en Smal nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Gijs Smal staan zondag nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ. Beide spelers keerden terug van een blessure en beginnen om 16.45 uur in De Kuip op de bank.

3 uur geleden