Makkelie: finaleplaats Oranje maakt een stuk meer mensen blij
DOHA (ANP) - Danny Makkelie vindt het geen ramp als Oranje bij het komende WK voetbal in Qatar de finale haalt. Dat zou betekenen dat het toernooi voor de Nederlandse scheidsrechter, vanwege eventuele belangenverstrengeling, voortijdig eindigt.
"Ik ben ook sportman, je wilt zover mogelijk komen", vertelde hij vrijdag in het Suheim bin Hamad Stadium in Doha, voorafgaand aan de laatste training van de WK-scheidsrechters. "Je moet naar het grotere geheel kijken. Uiteindelijk zijn meer mensen blij als Nederland in de finale komt dan wanneer Team Makkelie dat doet."
De 39-jarige Makkelie en zijn inmiddels gestopte collega Björn Kuipers hadden er vorig jaar zomer belang bij dat Oranje op het EK al in de achtste finales strandde. Makkelie floot de halve finale tussen Engeland en Denemarken en Kuipers werd aangesteld voor de eindstrijd tussen Engeland en Italië.
Finaleplaats
"Het zou natuurlijk prachtig zijn als Oranje de finale haalt", stelt Makkelie. "Ik ben ook Nederlander en chauvinistisch. Ik zou dat geweldig vinden. Maar ik zeg altijd: als Nederland niet zo ver mag komen, dan hoop ik dat wij ver komen. Dat wij de Nederlandse trots hoog kunnen houden. Met het fluiten van de finale van de Europa League en de halve eindstrijd op het EK heb ik al mooie momenten meegemaakt."
Makkelie, die in 2009 als scheidsrechter debuteerde in de Eredivisie, weet nog niet wanneer het WK voor hem begint. De aanstellingen volgen meestal twee dagen voor de wedstrijd. De openingswedstrijd van zondag tussen Qatar en Ecuador gaat sowieso niet naar Makkelie, want dat zijn twee landen die in dezelfde poule als Nederland spelen.
"Hoeveel poulewedstrijden ik krijg?", aldus Makkelie. "Dat is onduidelijk. Het is afhankelijk van hoe je presteert. Als je een wedstrijd toegewezen krijgt en je verknalt het, kan het direct klaar zijn. Het gaat echt om kwaliteit."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
20 minuten geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
1 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
18 uur geleden