Makkelie: finaleplaats Oranje maakt een stuk meer mensen blij
DOHA (ANP) - Danny Makkelie vindt het geen ramp als Oranje bij het komende WK voetbal in Qatar de finale haalt. Dat zou betekenen dat het toernooi voor de Nederlandse scheidsrechter, vanwege eventuele belangenverstrengeling, voortijdig eindigt.
"Ik ben ook sportman, je wilt zover mogelijk komen", vertelde hij vrijdag in het Suheim bin Hamad Stadium in Doha, voorafgaand aan de laatste training van de WK-scheidsrechters. "Je moet naar het grotere geheel kijken. Uiteindelijk zijn meer mensen blij als Nederland in de finale komt dan wanneer Team Makkelie dat doet."
De 39-jarige Makkelie en zijn inmiddels gestopte collega Björn Kuipers hadden er vorig jaar zomer belang bij dat Oranje op het EK al in de achtste finales strandde. Makkelie floot de halve finale tussen Engeland en Denemarken en Kuipers werd aangesteld voor de eindstrijd tussen Engeland en Italië.
Finaleplaats
"Het zou natuurlijk prachtig zijn als Oranje de finale haalt", stelt Makkelie. "Ik ben ook Nederlander en chauvinistisch. Ik zou dat geweldig vinden. Maar ik zeg altijd: als Nederland niet zo ver mag komen, dan hoop ik dat wij ver komen. Dat wij de Nederlandse trots hoog kunnen houden. Met het fluiten van de finale van de Europa League en de halve eindstrijd op het EK heb ik al mooie momenten meegemaakt."
Makkelie, die in 2009 als scheidsrechter debuteerde in de Eredivisie, weet nog niet wanneer het WK voor hem begint. De aanstellingen volgen meestal twee dagen voor de wedstrijd. De openingswedstrijd van zondag tussen Qatar en Ecuador gaat sowieso niet naar Makkelie, want dat zijn twee landen die in dezelfde poule als Nederland spelen.
"Hoeveel poulewedstrijden ik krijg?", aldus Makkelie. "Dat is onduidelijk. Het is afhankelijk van hoe je presteert. Als je een wedstrijd toegewezen krijgt en je verknalt het, kan het direct klaar zijn. Het gaat echt om kwaliteit."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
51 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden