Makkelie: finaleplaats Oranje maakt een stuk meer mensen blij
DOHA (ANP) - Danny Makkelie vindt het geen ramp als Oranje bij het komende WK voetbal in Qatar de finale haalt. Dat zou betekenen dat het toernooi voor de Nederlandse scheidsrechter, vanwege eventuele belangenverstrengeling, voortijdig eindigt.
"Ik ben ook sportman, je wilt zover mogelijk komen", vertelde hij vrijdag in het Suheim bin Hamad Stadium in Doha, voorafgaand aan de laatste training van de WK-scheidsrechters. "Je moet naar het grotere geheel kijken. Uiteindelijk zijn meer mensen blij als Nederland in de finale komt dan wanneer Team Makkelie dat doet."
De 39-jarige Makkelie en zijn inmiddels gestopte collega Björn Kuipers hadden er vorig jaar zomer belang bij dat Oranje op het EK al in de achtste finales strandde. Makkelie floot de halve finale tussen Engeland en Denemarken en Kuipers werd aangesteld voor de eindstrijd tussen Engeland en Italië.
Finaleplaats
"Het zou natuurlijk prachtig zijn als Oranje de finale haalt", stelt Makkelie. "Ik ben ook Nederlander en chauvinistisch. Ik zou dat geweldig vinden. Maar ik zeg altijd: als Nederland niet zo ver mag komen, dan hoop ik dat wij ver komen. Dat wij de Nederlandse trots hoog kunnen houden. Met het fluiten van de finale van de Europa League en de halve eindstrijd op het EK heb ik al mooie momenten meegemaakt."
Makkelie, die in 2009 als scheidsrechter debuteerde in de Eredivisie, weet nog niet wanneer het WK voor hem begint. De aanstellingen volgen meestal twee dagen voor de wedstrijd. De openingswedstrijd van zondag tussen Qatar en Ecuador gaat sowieso niet naar Makkelie, want dat zijn twee landen die in dezelfde poule als Nederland spelen.
"Hoeveel poulewedstrijden ik krijg?", aldus Makkelie. "Dat is onduidelijk. Het is afhankelijk van hoe je presteert. Als je een wedstrijd toegewezen krijgt en je verknalt het, kan het direct klaar zijn. Het gaat echt om kwaliteit."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
1 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
6 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geleden