Maker van Fortnite werkt met LEGO aan ruimte in metaverse
BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - Epic Games en LEGO werken samen aan een ruimte in de metaverse. Hoe die eruit gaat zien, wat er te doen zal zijn en wanneer die beschikbaar is, is nog niet bekend. De metaverse is een virtuele 3D wereld waar mensen via internet op termijn moeten kunnen werken, spellen spelen en afspreken met vrienden. Mark Zuckerberg ziet daar zoveel in dat hij eerder de naam van zijn bedrijf heeft veranderd van Facebook naar Meta.
Epic Games, bekend van het spel Fortnite, en speelgoedbedrijf LEGO hebben naar eigen zeggen een samenwerking gesloten voor de lange termijn. De twee bedrijven gaan een "meeslepende, creatief inspirerende en boeiende digitale ervaring bouwen waar kinderen van alle leeftijden samen van kunnen genieten", zo laten ze weten. Fortnite is een schietspel en het is een van de populairste games ter wereld. Er zijn ook veel LEGO-computerspellen en die zijn vaak gebaseerd op bekende films als Star Wars.
Ook andere bedrijven zien potentie in de metaverse, zoals Microsoft, Nvidia, Disney en Apple. Eind vorig jaar heeft Meta met de opening van een nieuw platform voor virtual reality (vr) een stap gezet richting de metaverse. Het is al mogelijk om er samen met vrienden spellen te spelen of een virtuele wereld op te bouwen. Zuckerbergs bedrijf investeert miljarden in de digitale wereld.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
2 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
18 uur geleden