Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maker van Fortnite werkt met LEGO aan ruimte in metaverse

Maker van Fortnite werkt met LEGO aan ruimte in metaverse

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - Epic Games en LEGO werken samen aan een ruimte in de metaverse. Hoe die eruit gaat zien, wat er te doen zal zijn en wanneer die beschikbaar is, is nog niet bekend. De metaverse is een virtuele 3D wereld waar mensen via internet op termijn moeten kunnen werken, spellen spelen en afspreken met vrienden. Mark Zuckerberg ziet daar zoveel in dat hij eerder de naam van zijn bedrijf heeft veranderd van Facebook naar Meta.

Epic Games, bekend van het spel Fortnite, en speelgoedbedrijf LEGO hebben naar eigen zeggen een samenwerking gesloten voor de lange termijn. De twee bedrijven gaan een "​​meeslepende, creatief inspirerende en boeiende digitale ervaring bouwen waar kinderen van alle leeftijden samen van kunnen genieten", zo laten ze weten. Fortnite is een schietspel en het is een van de populairste games ter wereld. Er zijn ook veel LEGO-computerspellen en die zijn vaak gebaseerd op bekende films als Star Wars.

Ook andere bedrijven zien potentie in de metaverse, zoals Microsoft, Nvidia, Disney en Apple. Eind vorig jaar heeft Meta met de opening van een nieuw platform voor virtual reality (vr) een stap gezet richting de metaverse. Het is al mogelijk om er samen met vrienden spellen te spelen of een virtuele wereld op te bouwen. Zuckerbergs bedrijf investeert miljarden in de digitale wereld.

Meer uit Financieel

China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

5 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

5 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

8 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

10 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

10 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

11 uur geleden
Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

19 uur geleden