Maker van Fortnite werkt met LEGO aan ruimte in metaverse
BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - Epic Games en LEGO werken samen aan een ruimte in de metaverse. Hoe die eruit gaat zien, wat er te doen zal zijn en wanneer die beschikbaar is, is nog niet bekend. De metaverse is een virtuele 3D wereld waar mensen via internet op termijn moeten kunnen werken, spellen spelen en afspreken met vrienden. Mark Zuckerberg ziet daar zoveel in dat hij eerder de naam van zijn bedrijf heeft veranderd van Facebook naar Meta.
Epic Games, bekend van het spel Fortnite, en speelgoedbedrijf LEGO hebben naar eigen zeggen een samenwerking gesloten voor de lange termijn. De twee bedrijven gaan een "meeslepende, creatief inspirerende en boeiende digitale ervaring bouwen waar kinderen van alle leeftijden samen van kunnen genieten", zo laten ze weten. Fortnite is een schietspel en het is een van de populairste games ter wereld. Er zijn ook veel LEGO-computerspellen en die zijn vaak gebaseerd op bekende films als Star Wars.
Ook andere bedrijven zien potentie in de metaverse, zoals Microsoft, Nvidia, Disney en Apple. Eind vorig jaar heeft Meta met de opening van een nieuw platform voor virtual reality (vr) een stap gezet richting de metaverse. Het is al mogelijk om er samen met vrienden spellen te spelen of een virtuele wereld op te bouwen. Zuckerbergs bedrijf investeert miljarden in de digitale wereld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
9 uur geleden