Maker vaccin tegen mpox positiever over financiële resultaten
KOPENHAGEN (ANP) - De maker van een van de weinige goedgekeurde vaccins tegen mpox, Bavarian Nordic, is positiever over de financiële resultaten dit boekjaar. Eerder dit jaar bestempelde de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) de uitbraak van de infectieziekte in een aantal Afrikaanse landen als internationale noodsituatie. Mede door de extra bestellingen van het mpox-vaccin denkt de Deense biotechnoloog dat de omzet en winst hoger uitvallen dan eerder geraamd.
De omzet komt volgens prognoses van het bedrijf in heel 2024 uit op 5,4 miljard tot 5,8 miljard Deense kroon (omgerekend tussen de 724 miljoen en 777 miljoen euro). Bavarian Nordic stelt de verwachte winst voor aftrek van belastingen, rentes en afschrijvingen met een kwart naar boven bij.
Donderdag werd ook bekend dat Bavarian Nordic 1 miljoen doses van het vaccin levert aan de VN-organisatie UNICEF. Dat is inclusief 500.000 doses die het bedrijf al zou leveren aan een internationale alliantie voor vaccins. Daarnaast verwacht het bedrijf binnenkort nog afspraken te maken over een aantal kleinere orders voor het vaccin, dat oorspronkelijk werd ontwikkeld als middel tegen de pokken.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".
4 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
5 dagen geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.
5 dagen geledenAKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.
1 week geledenNIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.
1 week geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
2 weken geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
2 weken geleden