Maker Impossible Burger komt stap dichter bij verkoop in EU
PARMA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse producent van vleesvervangers Impossible Foods heeft een tweede voedselveiligheidsgoedkeuring gekregen in de Europese Unie. Daardoor is het bedrijf weer een stap dichter bij de verkoop van zijn plantaardige Impossible Burger gekomen in 's werelds grootste markt voor vleesvervangers.
Een speciaal panel van de Europese Autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA) heeft geoordeeld dat in de burger verwerkte leghemoglobine geen veiligheidsproblemen oplevert, volgens een vrijdag gepubliceerd document. Het ingrediënt moet ervoor zorgen dat de burger smaakt en ruikt als vlees. Het is afkomstig van een genetisch gemodificeerde gist en zou er ook voor zorgen dat het lijkt of de burgers bloeden zoals echt vlees.
Het besluit van de EU-waakhond neemt de laatste cruciale voedselveiligheidsdrempel weg die Impossible Foods nodig had om Europa te betreden, waar het bedrijf sinds eind 2019 goedkeuring zoekt om zijn burger te verkopen. Het in Californië gevestigde bedrijf heeft nu nog een definitieve goedkeuring nodig van de Europese Commissie en de EU-lidstaten.
Impossible Foods maakt in de Verenigde Staten al jaren plantaardige burgers voor onder meer fastfoodketen Burger King. Grote rivaal Beyond Meat, dat geen gebruikmaakt van genetisch gemodificeerde gistcellen, zette eerder reeds de stap naar Europa. Dat bedrijf produceert onder meer vanuit Nederland zijn vleesvervangers die zijn bestemd voor de Europese markt.
Meer uit Financieel
LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
3 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
11 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 dag geleden