Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maker Impossible Burger komt stap dichter bij verkoop in EU

Maker Impossible Burger komt stap dichter bij verkoop in EU

PARMA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse producent van vleesvervangers Impossible Foods heeft een tweede voedselveiligheidsgoedkeuring gekregen in de Europese Unie. Daardoor is het bedrijf weer een stap dichter bij de verkoop van zijn plantaardige Impossible Burger gekomen in 's werelds grootste markt voor vleesvervangers.

Een speciaal panel van de Europese Autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA) heeft geoordeeld dat in de burger verwerkte leghemoglobine geen veiligheidsproblemen oplevert, volgens een vrijdag gepubliceerd document. Het ingrediënt moet ervoor zorgen dat de burger smaakt en ruikt als vlees. Het is afkomstig van een genetisch gemodificeerde gist en zou er ook voor zorgen dat het lijkt of de burgers bloeden zoals echt vlees.

Het besluit van de EU-waakhond neemt de laatste cruciale voedselveiligheidsdrempel weg die Impossible Foods nodig had om Europa te betreden, waar het bedrijf sinds eind 2019 goedkeuring zoekt om zijn burger te verkopen. Het in Californië gevestigde bedrijf heeft nu nog een definitieve goedkeuring nodig van de Europese Commissie en de EU-lidstaten.

Impossible Foods maakt in de Verenigde Staten al jaren plantaardige burgers voor onder meer fastfoodketen Burger King. Grote rivaal Beyond Meat, dat geen gebruikmaakt van genetisch gemodificeerde gistcellen, zette eerder reeds de stap naar Europa. Dat bedrijf produceert onder meer vanuit Nederland zijn vleesvervangers die zijn bestemd voor de Europese markt.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

1 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

2 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

3 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

3 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

4 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

6 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

6 uur geleden