Maker Impossible Burger komt stap dichter bij verkoop in EU
PARMA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse producent van vleesvervangers Impossible Foods heeft een tweede voedselveiligheidsgoedkeuring gekregen in de Europese Unie. Daardoor is het bedrijf weer een stap dichter bij de verkoop van zijn plantaardige Impossible Burger gekomen in 's werelds grootste markt voor vleesvervangers.
Een speciaal panel van de Europese Autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA) heeft geoordeeld dat in de burger verwerkte leghemoglobine geen veiligheidsproblemen oplevert, volgens een vrijdag gepubliceerd document. Het ingrediënt moet ervoor zorgen dat de burger smaakt en ruikt als vlees. Het is afkomstig van een genetisch gemodificeerde gist en zou er ook voor zorgen dat het lijkt of de burgers bloeden zoals echt vlees.
Het besluit van de EU-waakhond neemt de laatste cruciale voedselveiligheidsdrempel weg die Impossible Foods nodig had om Europa te betreden, waar het bedrijf sinds eind 2019 goedkeuring zoekt om zijn burger te verkopen. Het in Californië gevestigde bedrijf heeft nu nog een definitieve goedkeuring nodig van de Europese Commissie en de EU-lidstaten.
Impossible Foods maakt in de Verenigde Staten al jaren plantaardige burgers voor onder meer fastfoodketen Burger King. Grote rivaal Beyond Meat, dat geen gebruikmaakt van genetisch gemodificeerde gistcellen, zette eerder reeds de stap naar Europa. Dat bedrijf produceert onder meer vanuit Nederland zijn vleesvervangers die zijn bestemd voor de Europese markt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het tweede kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al 21 kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De groei in het tweede kwartaal was gelijk aan die in het eerste kwartaal van 2026. In de afgelopen twee kwartalen kende de horeca wel de kleinste groei in vijf jaar.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juli meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,8 procent, na een stijging van 2,9 procent in juni. De toename was deels een gevolg van prijsverhogingen. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,8 procent hoger dan een jaar geleden.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in augustus 3,3 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen na de stijging tot 3,2 procent in juli.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld. Dat verwachten onderzoekers van ING Research. Consumenten blijven volgens de onderzoekers voorzichtig met hun bestedingen, waardoor de groei ondanks een verbeterde koopkracht nog altijd "niet uitbundig" is.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.
4 uur geleden