Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maker game Pokémon Go zet mes in personeelsbestand

Maker game Pokémon Go zet mes in personeelsbestand

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse gamingbedrijf Niantic, onder andere maker van de populaire game Pokémon Go, neemt afscheid van 8 procent van zijn personeel. Dat komt neer op zo'n negentig banen. Ook zet de ontwikkelaar een viertal projecten stop, zo staat in een e-mail die naar medewerkers is gestuurd die in handen is van persbureau Bloomberg.

Niantic is er volgens topman John Hanke alles aan gelegen de kosten omlaag te krijgen. Daarbij waarschuwde hij voor eventuele economische moeilijkheden die het bedrijf zouden kunnen raken.

De geannuleerde projecten zijn onder andere Heavy Metal, een Transformers-game die Niantic vorig jaar aankondigde. Ook het project Hamlet valt stil. Dat is een samenwerking tussen Niantic en Punchdrunk, het theaterbedrijf achter het populaire interactieve toneelstuk Sleep No More. De andere twee projecten werden Blue Sky en Snowball genoemd.

Augmented reality

Niantic, dat in 2010 werd opgericht, is vooral bekend om het maken van augmentedrealityachtige games die digitale interfaces mengen met echte beelden die worden vastgelegd door de camera's van spelers. In 2016 bracht het bedrijf Pokémon Go uit, dat een fenomeen werd. De game waarbij op straat kan worden gejaagd op Pokémon-karakters werd meer dan een miljard keer gedownload en zorgde naar schatting voor een omzet van meer dan 1 miljard dollar per jaar.

Nieuw succes voor Niantic bleef daarna uit. In 2019 werd Harry Potter: Wizards Unite, gelanceerd. Ook hier bleef het succes uit en de game werd dit jaar stopgezet. Spellen gebaseerd op het bordspel Catan en de Nintendo-reeks Pikmin bleken ook niet succesvol.

Meer uit Financieel

Chinese exportgroei hapert in eerste maand van Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.

23 minuten geleden
Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.

24 minuten geleden
Staking Lufthansa groter, cabinepersoneel legt werk opnieuw neer

FRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.

25 minuten geleden
Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

9 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

11 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

13 uur geleden