Maker Delfts blauw doet goede zaken met Supreme-samenwerking
DELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft heeft afgelopen jaar flink meer verkocht dan in het eerste coronajaar. De beursgenoteerde maker van Delfts blauw had nog altijd veel last van wegblijvende toeristen door corona, maar een samenwerking met straatmodemerk Supreme zorgde wel voor meer verkopen. Voor dat merk werden onder meer een bord en een biermok gemaakt met een afbeelding van een winkel met het rode Supreme-logo. Ook met de Johan Cruijff Arena was er een lucratieve samenwerking. Ter ere van het 25-jarig bestaan van het stadion werden porseleinen stadions gemaakt.
Daarnaast herstartte Royal Delft de activiteiten van Royal Leerdam Crystal, niet te verwarren met glazenmaker Royal Leerdam, met het uitbrengen van twee zogeheten Oranjevaasjes. In het eerste coronajaar stopte het bedrijf nog met deze tak.
Royal Delft besloot enkele jaren geleden een deel van de opbrengsten uit de verkoop van bestekmaker Kempen en pannenmaker BK te gebruiken om vastgoed te kopen. De huuropbrengsten daarvan hebben het bedrijf door de coronacrisis heen geholpen. Ook heeft de onderneming coronasteun ontvangen van de overheid, zowel NOW als TVL.
Groei
De totale omzet ging met 26 procent omhoog tot 4,9 miljoen euro. Daaruit hield Royal Delft een winst van 579.000 euro over. In 2020 leed het bedrijf nog een verlies van 714.000 euro.
Royal Delft wil verder groeien op de zakelijke markt met meer samenwerkingen. Ook denkt het bedrijf dat het toerisme verder aantrekt, waardoor de verkopen in de eigen winkel weer omhoog zullen gaan. Daarentegen is de energieprijs hoog en dat merkt het bedrijf dat veel gas nodig heeft om het porselein te bakken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
5 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
8 uur geleden