Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maker Delfts blauw doet goede zaken met Supreme-samenwerking

Maker Delfts blauw doet goede zaken met Supreme-samenwerking

DELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft heeft afgelopen jaar flink meer verkocht dan in het eerste coronajaar. De beursgenoteerde maker van Delfts blauw had nog altijd veel last van wegblijvende toeristen door corona, maar een samenwerking met straatmodemerk Supreme zorgde wel voor meer verkopen. Voor dat merk werden onder meer een bord en een biermok gemaakt met een afbeelding van een winkel met het rode Supreme-logo. Ook met de Johan Cruijff Arena was er een lucratieve samenwerking. Ter ere van het 25-jarig bestaan van het stadion werden porseleinen stadions gemaakt.

Daarnaast herstartte Royal Delft de activiteiten van Royal Leerdam Crystal, niet te verwarren met glazenmaker Royal Leerdam, met het uitbrengen van twee zogeheten Oranjevaasjes. In het eerste coronajaar stopte het bedrijf nog met deze tak.

Royal Delft besloot enkele jaren geleden een deel van de opbrengsten uit de verkoop van bestekmaker Kempen en pannenmaker BK te gebruiken om vastgoed te kopen. De huuropbrengsten daarvan hebben het bedrijf door de coronacrisis heen geholpen. Ook heeft de onderneming coronasteun ontvangen van de overheid, zowel NOW als TVL.

Groei

De totale omzet ging met 26 procent omhoog tot 4,9 miljoen euro. Daaruit hield Royal Delft een winst van 579.000 euro over. In 2020 leed het bedrijf nog een verlies van 714.000 euro.

Royal Delft wil verder groeien op de zakelijke markt met meer samenwerkingen. Ook denkt het bedrijf dat het toerisme verder aantrekt, waardoor de verkopen in de eigen winkel weer omhoog zullen gaan. Daarentegen is de energieprijs hoog en dat merkt het bedrijf dat veel gas nodig heeft om het porselein te bakken.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

59 minuten geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

3 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

6 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

8 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

18 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

19 uur geleden