Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maker afslankmedicijn Ozempic omlaag op Deense beurs na studie

Maker afslankmedicijn Ozempic omlaag op Deense beurs na studie

AMSTERDAM (ANP) - De Deense farmaceut Novo Nordisk ging vrijdag omlaag op de aandelenbeurs in Kopenhagen na nieuws over afslankmedicijn Ozempic. Volgens een nieuwe studie is er een verband tussen Ozempic en een verhoogd risico op een zeldzame vorm van verlies van gezichtsvermogen, meldde persbureau Bloomberg. Het aandeel verloor bijna 4 procent, de sterkste daling sinds ongeveer een maand.

Volgens een onderzoeksteam dat jarenlang patiëntendossiers uit Denemarken en Noorwegen bestudeerde, hadden diabetespatiënten die Ozempic gebruikten meer dan twee keer zo veel kans om gediagnosticeerd te worden met de zeldzame aandoening NAION in vergelijking met patiënten die een ander type diabetesmedicijn namen.

Verder was de stemming op de Europese beurzen licht negatief. De Amsterdamse AEX-index sloot de handelsdag 0,1 procent lager op 893,55 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, eindigde 0,7 procent lager op 857,45 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden bij het slot minnen tot 0,2 procent.

Banken

Bij de hoofdfondsen eindigde chiptoeleverancier Besi bovenaan, met een winst van 2,4 procent. Ook banken ABN AMRO en ING behoorden tot de stijgers, met plussen tot 1,4 procent. Staalconcern ArcelorMittal sloot de rij met een min van 2,3 procent.

Flitshandelaar Flow Traders was de grootste stijger bij de middelgrote fondsen op het Damrak en steeg 4,8 procent. Roestvrijstaalbedrijf Aperam sloot de rij (min 6,6 procent). Bij de kleinere beursfondsen op het Damrak eindigde waterzuiveraar NX Filtration onderaan, na een omzetalarm. Ook werd het Enschedese bedrijf door analisten van Degroof Petercam van de kooplijst gehaald. Het aandeel verloor 14,1 procent.

Trailer

CD Projekt verloor op de beurs in Warschau 3,9 procent. De Poolse gameontwikkelaar heeft een trailer gepresenteerd van The Witcher IV, het langverwachte nieuwe deel in de populaire Witcher-gamereeks. Beleggers reageerden aanvankelijk positief op de eerste beelden, maar het aandeel sloot uiteindelijk lager. Zo bleef het nog altijd onduidelijk wanneer het spel precies uitkomt. The Witcher is een van de best verkochte titels ter wereld.

De euro was 1,0502 dollar waard, tegen 1,0504 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent duurder op 71,13 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 74,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

3 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

5 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

5 uur geleden
Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

6 uur geleden
Hele kottervloot aan de kant door dure diesel, vreest Vissersbond

URK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.

7 uur geleden
Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

22 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

1 dag geleden