Maker afslankmedicijn Ozempic omlaag op Deense beurs na studie
AMSTERDAM (ANP) - De Deense farmaceut Novo Nordisk ging vrijdag omlaag op de aandelenbeurs in Kopenhagen na nieuws over afslankmedicijn Ozempic. Volgens een nieuwe studie is er een verband tussen Ozempic en een verhoogd risico op een zeldzame vorm van verlies van gezichtsvermogen, meldde persbureau Bloomberg. Het aandeel verloor bijna 4 procent, de sterkste daling sinds ongeveer een maand.
Volgens een onderzoeksteam dat jarenlang patiëntendossiers uit Denemarken en Noorwegen bestudeerde, hadden diabetespatiënten die Ozempic gebruikten meer dan twee keer zo veel kans om gediagnosticeerd te worden met de zeldzame aandoening NAION in vergelijking met patiënten die een ander type diabetesmedicijn namen.
Verder was de stemming op de Europese beurzen licht negatief. De Amsterdamse AEX-index sloot de handelsdag 0,1 procent lager op 893,55 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, eindigde 0,7 procent lager op 857,45 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden bij het slot minnen tot 0,2 procent.
Banken
Bij de hoofdfondsen eindigde chiptoeleverancier Besi bovenaan, met een winst van 2,4 procent. Ook banken ABN AMRO en ING behoorden tot de stijgers, met plussen tot 1,4 procent. Staalconcern ArcelorMittal sloot de rij met een min van 2,3 procent.
Flitshandelaar Flow Traders was de grootste stijger bij de middelgrote fondsen op het Damrak en steeg 4,8 procent. Roestvrijstaalbedrijf Aperam sloot de rij (min 6,6 procent). Bij de kleinere beursfondsen op het Damrak eindigde waterzuiveraar NX Filtration onderaan, na een omzetalarm. Ook werd het Enschedese bedrijf door analisten van Degroof Petercam van de kooplijst gehaald. Het aandeel verloor 14,1 procent.
Trailer
CD Projekt verloor op de beurs in Warschau 3,9 procent. De Poolse gameontwikkelaar heeft een trailer gepresenteerd van The Witcher IV, het langverwachte nieuwe deel in de populaire Witcher-gamereeks. Beleggers reageerden aanvankelijk positief op de eerste beelden, maar het aandeel sloot uiteindelijk lager. Zo bleef het nog altijd onduidelijk wanneer het spel precies uitkomt. The Witcher is een van de best verkochte titels ter wereld.
De euro was 1,0502 dollar waard, tegen 1,0504 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent duurder op 71,13 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 74,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.
46 minuten geledenLAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
3 uur geleden