Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maker afslankmedicijn Ozempic omlaag op Deense beurs na studie

Maker afslankmedicijn Ozempic omlaag op Deense beurs na studie

AMSTERDAM (ANP) - De Deense farmaceut Novo Nordisk ging vrijdag omlaag op de aandelenbeurs in Kopenhagen na nieuws over afslankmedicijn Ozempic. Volgens een nieuwe studie is er een verband tussen Ozempic en een verhoogd risico op een zeldzame vorm van verlies van gezichtsvermogen, meldde persbureau Bloomberg. Het aandeel verloor bijna 4 procent, de sterkste daling sinds ongeveer een maand.

Volgens een onderzoeksteam dat jarenlang patiëntendossiers uit Denemarken en Noorwegen bestudeerde, hadden diabetespatiënten die Ozempic gebruikten meer dan twee keer zo veel kans om gediagnosticeerd te worden met de zeldzame aandoening NAION in vergelijking met patiënten die een ander type diabetesmedicijn namen.

Verder was de stemming op de Europese beurzen licht negatief. De Amsterdamse AEX-index sloot de handelsdag 0,1 procent lager op 893,55 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, eindigde 0,7 procent lager op 857,45 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden bij het slot minnen tot 0,2 procent.

Banken

Bij de hoofdfondsen eindigde chiptoeleverancier Besi bovenaan, met een winst van 2,4 procent. Ook banken ABN AMRO en ING behoorden tot de stijgers, met plussen tot 1,4 procent. Staalconcern ArcelorMittal sloot de rij met een min van 2,3 procent.

Flitshandelaar Flow Traders was de grootste stijger bij de middelgrote fondsen op het Damrak en steeg 4,8 procent. Roestvrijstaalbedrijf Aperam sloot de rij (min 6,6 procent). Bij de kleinere beursfondsen op het Damrak eindigde waterzuiveraar NX Filtration onderaan, na een omzetalarm. Ook werd het Enschedese bedrijf door analisten van Degroof Petercam van de kooplijst gehaald. Het aandeel verloor 14,1 procent.

Trailer

CD Projekt verloor op de beurs in Warschau 3,9 procent. De Poolse gameontwikkelaar heeft een trailer gepresenteerd van The Witcher IV, het langverwachte nieuwe deel in de populaire Witcher-gamereeks. Beleggers reageerden aanvankelijk positief op de eerste beelden, maar het aandeel sloot uiteindelijk lager. Zo bleef het nog altijd onduidelijk wanneer het spel precies uitkomt. The Witcher is een van de best verkochte titels ter wereld.

De euro was 1,0502 dollar waard, tegen 1,0504 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent duurder op 71,13 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 74,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Mijnbouwer Rio Tinto wil meer investeren in koperproductie VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het grote internationale mijnbouwconcern Rio Tinto wil meer investeren in koperproductie in de Verenigde Staten nu president Donald Trump importheffingen van 50 procent op buitenlands koper heeft aangekondigd die per 1 augustus moeten ingaan. Volgens topvrouw Katie Jackson van de koperdivisie van Rio Tinto is er een "sterke wens" bij het bedrijf voor meer investeringen in Amerikaanse koperproductie.

9 minuten geleden
Winstwaarschuwing Duits chemieconcern BASF door zwakkere vraag

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse BASF, 's werelds grootste chemieconcern, verlaagt de winstverwachting voor dit jaar. Het bedrijf kampt met een zwakkere vraag naar chemicaliën door de economische onzekerheid vanwege de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Ook heeft BASF te maken met een zwakkere vraag naar chemicaliën in China.

1 uur geleden
Beleggers wachten op brief Trump met importheffingen voor EU

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten. Beleggers in Europa wachten vooral op een brief die de Amerikaanse president Donald Trump mogelijk vrijdag stuurt naar Brussel, over de importheffingen die hij wil opleggen op goederen uit de Europese Unie. Daarnaast kondigde Trump aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.

2 uur geleden
Zorgen in Europese wijnindustrie over uitsluiting in handelsdeal

PARIJS (ANP/RTR) - Europese wijnen gaan mogelijk niet profiteren van een voorkeursbehandeling in een handelsovereenkomst tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Dat stelt de belangrijkste lobbygroep van de Europese wijnindustrie, die zich zorgen maakt en wil dat Brussel de belangen van wijnproducenten behartigt.

2 uur geleden
Wall Street lager na nieuwe tariefaanval Trump op Canada

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omlaag, na een nieuwe tariefaanval van Donald Trump op Canada. De Amerikaanse president wil vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent invoeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen. De handelsstrijd tussen de twee buurlanden lijkt daarmee weer op te laaien.

4 uur geleden
Duizenden Citroën-rijders wachten nog op nieuwe airbag

HOOFDDORP (ANP) - Meer dan 16.000 Citroën-rijders in Nederland wachten nog steeds op een nieuwe airbag. Ze hebben van de fabrikant het advies gekregen niet meer de weg op te gaan om defecte airbags die bij een aanrijding kunnen ontploffen. De levering van nieuwe airbags gaat echter langzaam, waardoor het vervangen waarschijnlijk nog weken duurt.

5 uur geleden
UWV vordert te hoge uitkeringen door WIA-fouten niet terug

AMSTERDAM (ANP) - Het UWV gaat geen geld terugvorderen bij mensen die een te hoge arbeidsongeschiktheidsuitkering hebben ontvangen door fouten van de uitkeringsinstantie. Dat heeft demissionair minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) vrijdag bekendgemaakt in een brief aan de Tweede Kamer. Afgelopen jaar kwam aan het licht dat het UWV bij de vaststelling van WIA-uitkeringen veel fouten heeft gemaakt.

5 uur geleden