Makelaarsvereniging NVM houdt Open Huizen Dag
NIEUWEGEIN (ANP) - Makelaarsvereniging NVM houdt zaterdag weer haar Open Huizen Dag. De NVM-makelaars gaan deze editie bij mensen thuis op bezoek met vrijblijvend advies over bijvoorbeeld een verkoop of koop van een woning. Makelaars zijn ook bereikbaar online of op kantoor.
De makelaarsorganisatie hield in oktober ook al een Open Huizen Dag in deze nieuwe opzet. De NVM zegt vanwege corona er geen voorstander van te zijn dat mensen massaal woningen gaan bezoeken, zoals voor de crisis werd gedaan. Op de website van de NVM kan een afspraak gemaakt worden.
Vanwege corona gingen eerdere edities niet door. De NVM zegt dat de reguliere Open Huizen Dag, waarbij verkopers rondleidingen in hun woningen geven, kan terugkomen als de omstandigheden passend zijn.
De woningmarkt in Nederland staat onder grote spanning door een grote vraag en een beperkt aanbod. De huizenprijzen stapelen daardoor record op record. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster waren bestaande koopwoningen in februari ruim 20 procent duurder dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
5 uur geleden