Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaarsorganisatie NVM zoekt nieuwe investeerder voor Funda

Makelaarsorganisatie NVM zoekt nieuwe investeerder voor Funda

AMSTERDAM (ANP) - Makelaarsorganisatie NVM zoekt een partij die een belang in huizenwebsite Funda wil nemen. Daarmee zouden certificaathouders van Funda, een soort aandeelhouders zonder stemrecht, de mogelijkheid krijgen om hun certificaten te verzilveren en uit te stappen. De stap volgt op een proces met een bemiddelaar naar aanleiding van de ruzie die jaren speelde tussen de certificaathouders van Funda en de NVM.

Het conflict draaide om de toekomst van Funda en zijn strategie. De certificaathouders drongen er lang op aan dat er een nieuwe investeerder zou instappen of dat Funda naar de beurs zou gaan. De huizenwebsite zou zijn diensten daarbij moeten uitbreiden naar bijvoorbeeld hypotheek-, belasting- en energieadvies. Maar de makelaarsorganisatie, die een meerderheid van de aandelen in Funda bezit, zag daar weinig in.

Ook de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam boog zich over de kwestie. Die besloot vorig jaar dat er een onderzoek moest komen naar het beleid en de gang van zaken bij Funda. Maar dat besluit is volgens de NVM aangehouden omdat de partijen onder begeleiding van een bemiddelaar in overleg waren getreden.

Het is nu de bedoeling dat geïnteresseerde partijen een bod kunnen uitbrengen voor het kopen van een minderheidsbelang in Funda. "We wachten dit vertrouwelijke proces af. Daarom valt er op dit moment niets meer over te zeggen. Zodra deze fase in het proces is afgerond, komen we met nadere mededelingen", laat de NVM weten.

Meer uit Financieel

Hans Spekman wordt nieuwe voorzitter vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.

12 minuten geleden
UnitedConsumers: dinsdag flinke prijsstijgingen aan de pomp

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.

1 uur geleden
AEX-index zakt tot niveau begin januari door stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.

1 uur geleden
Gasprijs verder omhoog door aanhoudende oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.

2 uur geleden
Iranoorlog stuwt ook prijzen van sojabonen en tarwe

CHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.

3 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door stijgende olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

3 uur geleden
FT: G7 gaan praten over vrijgave strategische olievoorraden

LONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.

3 uur geleden