
Makelaarsorganisatie NVM zoekt nieuwe investeerder voor Funda
AMSTERDAM (ANP) - Makelaarsorganisatie NVM zoekt een partij die een belang in huizenwebsite Funda wil nemen. Daarmee zouden certificaathouders van Funda, een soort aandeelhouders zonder stemrecht, de mogelijkheid krijgen om hun certificaten te verzilveren en uit te stappen. De stap volgt op een proces met een bemiddelaar naar aanleiding van de ruzie die jaren speelde tussen de certificaathouders van Funda en de NVM.
Het conflict draaide om de toekomst van Funda en zijn strategie. De certificaathouders drongen er lang op aan dat er een nieuwe investeerder zou instappen of dat Funda naar de beurs zou gaan. De huizenwebsite zou zijn diensten daarbij moeten uitbreiden naar bijvoorbeeld hypotheek-, belasting- en energieadvies. Maar de makelaarsorganisatie, die een meerderheid van de aandelen in Funda bezit, zag daar weinig in.
Ook de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam boog zich over de kwestie. Die besloot vorig jaar dat er een onderzoek moest komen naar het beleid en de gang van zaken bij Funda. Maar dat besluit is volgens de NVM aangehouden omdat de partijen onder begeleiding van een bemiddelaar in overleg waren getreden.
Het is nu de bedoeling dat geïnteresseerde partijen een bod kunnen uitbrengen voor het kopen van een minderheidsbelang in Funda. "We wachten dit vertrouwelijke proces af. Daarom valt er op dit moment niets meer over te zeggen. Zodra deze fase in het proces is afgerond, komen we met nadere mededelingen", laat de NVM weten.
Meer uit Financieel
RIJSWIJK (ANP) - Alexander Pechtold stopt op 1 januari als voorzitter van de raad van commissarissen van de Nederlandse Loterij. De voormalig leider van D66 ziet het niet zitten om de functie te combineren met zijn nieuwe baan als burgemeester van Delft, waar hij in september mee begint. Dat meldt de Nederlandse Loterij, bekend van onder meer Staatsloterij en TOTO.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De streamingdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf gaf ook aan optimistisch te zijn over de tweede jaarhelft en schroefde de omzetverwachting voor het hele jaar op. Beleggers lijken de sterke resultaten echter aan te grijpen om wat winst te nemen. Het aandeel Netflix, dat in het afgelopen jaar bijna is verdubbeld, werd 2,6 procent lager gezet.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het bedrag dat bezoekers van buiten de EU moeten betalen, verhogen van 7 naar 20 euro. Het gaat om reizigers uit derdelanden die geen visum hebben. De Commissie wil de prijs verhogen vanwege inflatie en technische kosten.
49 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse Staat. De boerenactiegroep wil dat "onmiddellijk" werk wordt gemaakt van het legaliseren van PAS-melders. Dat zijn boeren die buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.
2 uur geledenLUXEMBURG/WAGENINGEN (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) leent 20 miljoen euro aan het Nederlandse biotechnologiebedrijf Solynta. Met de lening, die wordt gesteund door het InvestEU-programma van de Europese Commissie, wil de investeringsbank de ontwikkeling van aardappelrassen versnellen die beter bestand zijn tegen ziektes en klimaatverandering.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft in het afgelopen kwartaal de eerste tekenen van herstel laten zien. Het bedrijf, dat al langer kampt met dalende verkopen van zijn trenchcoats en sjaals met het kenmerkende ruitjesmotief, wist de daling van de omzet van winkels die langer dan een jaar open zijn te beperken tot 1 procent. Dat is veel minder dan de daling van 21 procent een jaar geleden.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV schort de staking van uitzendkrachten bij distributiecentra van Albert Heijn en Jumbo met ingang van volgende week op. De acties hebben niet tot de door de bond gewenste verbeteringen voor de nieuwe ABU-cao voor uitzendkrachten geleid, maar volgens FNV-bestuurder Karin Heynsdijk is de staking niet voor niets geweest. Eind augustus vindt er een gesprek plaats met werkgevers.
5 uur geleden