Makelaars zien interesse in koopwoningen dalen door coronacrisis
HILVERSUM (ANP) - Mensen hebben door de coronacrisis minder interesse om een woning te kopen. Dat zei voorzitter Onno Hoes van makelaarsvereniging NVM in programma Radar van omroep AVROTROS op NPO1. Makelaars zagen de afgelopen week het aantal transacties met 67 procent dalen. Ook vonden er een kwart minder bezichtigingen plaats.
Hoes vindt het logisch dat de interesse afneemt. Mensen hebben volgens hem wat anders aan hun hoofd. Toch draait de woningmarkt nog redelijk, aldus de voorzitter. "Er zijn nog steeds mensen op zoek, omdat ze inmiddels hun huis verkocht hebben of in een duur huurhuis zitten. En een deel van de economie draait door, dus het werk en de dienstverlening van makelaars blijft gewoon doorgaan."
Mensen die over een huisbezichtiging nadenken, kunnen volgens NVM dat gerust doen maar wel onder strikte hygiënemaatregelen. Als het huis niet groot genoeg voor makelaar en de geïnteresseerden is om 1,5 meter afstand te bewaren, kunnen ze om en om de ruimte bekijken. Taxaties van huizen gaan eveneens door, mits de huiseigenaren geen griepverschijnselen hebben.
De NVM verwacht niet dat minder interesse zich in lagere huizenprijzen zal vertalen. De woningnood is groot, stelt de vereniging. Dat moet de huizenprijzen op het huidige hoge niveau houden. Daarnaast biedt de lage hypotheekrente steun aan de prijzen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
7 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
9 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
9 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
13 uur geleden