Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaars zien interesse in koopwoningen dalen door coronacrisis

Makelaars zien interesse in koopwoningen dalen door coronacrisis

HILVERSUM (ANP) - Mensen hebben door de coronacrisis minder interesse om een woning te kopen. Dat zei voorzitter Onno Hoes van makelaarsvereniging NVM in programma Radar van omroep AVROTROS op NPO1. Makelaars zagen de afgelopen week het aantal transacties met 67 procent dalen. Ook vonden er een kwart minder bezichtigingen plaats.

Hoes vindt het logisch dat de interesse afneemt. Mensen hebben volgens hem wat anders aan hun hoofd. Toch draait de woningmarkt nog redelijk, aldus de voorzitter. "Er zijn nog steeds mensen op zoek, omdat ze inmiddels hun huis verkocht hebben of in een duur huurhuis zitten. En een deel van de economie draait door, dus het werk en de dienstverlening van makelaars blijft gewoon doorgaan."

Mensen die over een huisbezichtiging nadenken, kunnen volgens NVM dat gerust doen maar wel onder strikte hygiënemaatregelen. Als het huis niet groot genoeg voor makelaar en de geïnteresseerden is om 1,5 meter afstand te bewaren, kunnen ze om en om de ruimte bekijken. Taxaties van huizen gaan eveneens door, mits de huiseigenaren geen griepverschijnselen hebben.

De NVM verwacht niet dat minder interesse zich in lagere huizenprijzen zal vertalen. De woningnood is groot, stelt de vereniging. Dat moet de huizenprijzen op het huidige hoge niveau houden. Daarnaast biedt de lage hypotheekrente steun aan de prijzen.

Meer uit Financieel

Vakbond en reders eens over oorlogstoeslag Midden-Oosten

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf krijgen een oorlogstoeslag. Dat melden de vakbond Nautilus en de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) na overleg. De Perzische Golf is aangemerkt als oorlogsgebied en bemanningsleden krijgen daarom een dubbele gage. De gevarentoeslag geldt ook voor zeevarenden die varen door de Straat van Hormuz en de Golf van Oman.

42 minuten geleden
Amsterdams AI-cloudbedrijf sluit miljardendeal met Meta

AMSTERDAM (ANP) - Het AI-cloudbedrijf Nebius heeft een overeenkomst met Meta ondertekend ter waarde van zo'n 27 miljard dollar (ongeveer 23,5 miljard euro). Het bedrijf zegt infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) te gaan leveren aan de eigenaar van Facebook en Instagram.

1 uur geleden
OESO: significante risico's voor wereldeconomie door oorlog

BOEKAREST (ANP/RTR) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor "significante" risico's voor de groei van de wereldeconomie, maar het is nog te vroeg om een inschatting te geven van de exacte impact. Dat heeft secretaris-generaal Mathias Cormann van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gezegd.

2 uur geleden
Netbeheerders willen tijdsgebonden tarieven voor grootverbruikers

DEN HAAG (ANP) - Regionale netbeheerders willen tijdsafhankelijke nettarieven aan grootverbruikers op het elektriciteitsnet kunnen vragen, meldt Netbeheer Nederland. Daarmee zouden netbeheerders stroomverbruik op rustige momenten op het net goedkoper kunnen maken dan op piekmomenten. De brancheorganisatie hoopt dat de nieuwe tarieven, die gelden voor alle ruim 70.000 grootverbruikers voor de afname van elektriciteit, in 2028 kunnen ingaan.

2 uur geleden
UnitedConsumers: adviesprijs benzine mogelijk boven 2,50 euro

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor een liter Euro95 kan dinsdag boven de 2,50 euro stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentencollectief UnitedConsumers. Nu staat die landelijke adviesprijs voor Euro95 van de grote oliemaatschappijen op 2,486 euro per liter.

3 uur geleden
Eerste waterstoffabriek aangesloten op Nederlands netwerk

ROTTERDAM (ANP) - De eerste producent van groene waterstof is aangesloten op de Nederlandse waterstofinfrastructuur, meldt Gasunie. De waterstoffabriek van Shell op de Rotterdamse Maasvlakte, genaamd Holland Hydrogen 1, is de eerste met een aansluiting op het waterstofnetwerk.

3 uur geleden
Verzekeraars aan werkgevers: neem actie en voorkom pensioenstrop

DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars roept ondernemers op snel contact op te nemen met hun verzekeringsmaatschappij of premiepensioeninstelling om de pensioenregeling aan te passen aan het nieuwe stelsel. Als werkgevers dit niet voor 2028 hebben gedaan, ziet de Belastingdienst het opgebouwde pensioenvermogen als loon en moet over het hele pensioenvermogen belasting worden betaald. Dat bevestigt een woordvoerder van de branchevereniging na berichtgeving door het AD.

3 uur geleden