Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaars waarschuwen dat huurmarkt verder in de knel raakt

Makelaars waarschuwen dat huurmarkt verder in de knel raakt

UTRECHT (ANP) - De markt voor huurwoningen in de vrije sector raakt steeds meer in de knel. Daarvoor waarschuwt makelaarsorganisatie NVM na een nieuwe analyse. Het tekort aan huurwoningen lijkt nijpender te worden, nu expats ook weer terugkeren op de markt en prijzen op de koopmarkt ook steeds verder oplopen. Daardoor zijn er nog meer mensen op zoek naar een huurwoning.

Volgens NVM-voorzitter Onno Hoes is sprake van een "vicieuze cirkel" van weinig aanbod van huurwoningen en een almaar groeiende vraag. Daardoor zouden de huren die worden gevraagd ook verder omhoog gaan, terwijl de aangeboden woonoppervlaktes kleiner worden om zo de huurprijzen van nieuwbouw te kunnen beperken.

De makelaarsvoorman wijst er ook op dat toenemende wet- en regelgeving alleen maar lijkt te zorgen voor verschuivingen binnen de woningvoorraad en dat dit niet echt bijdraagt aan het vergroten van het aanbod. "Sterker nog, het beperkt institutionele en particuliere beleggers juist in hun investeringen in deze sector", geeft Hoes aan.

Bouwproductie

Hij roept de landelijke en gemeentelijke politiek daarom nogmaals op om met plannen te komen om de bouwproductie op te schroeven. "Alleen dan komt de doorstroming op gang en komen vraag, aanbod en prijzen geleidelijk weer in evenwicht."

Het onderzoek waar hij naar verwijst is gedaan door de NVM en Vastgoedmanagement Nederland (VGM NL), de brancheorganisatie van vastgoedmanagers. Het rapport schetst een beeld van de situatie in 2021 en zet deze af tegen voorgaande jaren.

VGM NL-voorzitter Sander Groot vult aan dat de bereidheid van beleggers om te investeren in de huurmarkt op zich groot is. Maar dit zou dan wel mogelijk moeten zijn tegen een reëel rendement voor de lange termijn. "De programma’s voor de aankomende gemeenteraadsverkiezingen lijken juist meer regulering te stimuleren in plaats van ruimte te geven aan mogelijkheden", constateert hij.

Meer uit Financieel

Steeds meer jongeren op lichtere motoren stuwen recordverkoop

UTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.

1 uur geleden
ING: vrachtwagenheffing drijft kosten transportbedrijven flink op

AMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.

1 uur geleden
Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

APELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.

1 uur geleden
Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

9 uur geleden
Bronnen: VK wil verzet Nederland tegen strenge handelsplannen EU

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

12 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

13 uur geleden