Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaars: overheid moet investeren in bouw betaalbare woningen

Makelaars: overheid moet investeren in bouw betaalbare woningen

AMSTERDAM (ANP) - De overheid moet grootschalig investeren in de bouw van betaalbare woningen. Dat staat in de brief van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) aan het kabinet. Donderdag debatteert de Tweede Kamer over de woningmarkt. De makelaars willen een groot pakket van investeringen, waarmee uiteindelijk 90.000 woningen per jaar gerealiseerd kunnen worden. "Bouwen, bouwen, bouwen", moet het credo in de huidige crisis zijn, vinden de makelaars.

Grootschalige investeringen moeten voorkomen dat het scenario tijdens de vorige financiële crisis zich weer voordoet. Toen zakte de woningbouw naar een diepterecord. Veel bouwvakkers, ambtenaren, architecten en ingenieurs verloren hun baan. Van die klap is de woningmarkt nog steeds niet hersteld, meent de NVM. Momenteel bedraagt het tekort aan woningen ruim 300.000. De makelaarsvereniging vreest een herhaling van dat scenario met daarbij alle nadelige gevolgen voor woningzoekenden.

Bij het opstellen van de plannen moet ook veel aandacht komen voor milieuaspecten van de nieuwe woningen, vinden de makelaars. Voorbeelden daarvan zijn het herontwikkelen van bestaande gebieden of de bouw van huizen die minder afhankelijk zijn van fossiele brandstoffen als energiebron. Verder moeten de nieuwe woonwijken waar mogelijk afval hergebruiken en in balans zijn met de omringende natuur.

De NVM komt met tal van adviezen aan de overheid hoe het doorbouwen kan worden gestimuleerd. Zo zouden gemeenten versneld besluiten moeten kunnen nemen en daadkrachtig kunnen optreden bij het verlenen van vergunningen en de ontwikkeling van bouwplannen. Het Rijk moet daarbij volgens de makelaars gemeenten als het nodig is te hulp schieten, ook financieel.

Meer uit Binnenland

Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

2 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

2 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

2 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

3 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

3 uur geleden
Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

7 uur geleden
Advocaat Knoops voorwaardelijk geschorst door tuchtcollege

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.

7 uur geleden