Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaars: meer onder vraagprijs geboden dan erboven

Makelaars: meer onder vraagprijs geboden dan erboven

ALKMAAR (ANP) - Op de woningmarkt wordt voor het eerst sinds mei 2020 meer onder de vraagprijs geboden dan erboven. Dat constateert Makelaarsland, een van de grootste makelaarskantoren van Nederland. Het percentage biedingen onder de vraagprijs is in twee maanden zelfs verdubbeld. Het makelaarskantoor spreekt van "het volgende signaal van de veranderende woningmarkt".

Bij 45,9 procent van de biedingen werd er onder de vraagprijs geboden, tegenover 45,6 procent biedingen boven de vraagprijs. Hoewel het verschil minimaal is, noemt Makelaarsland het toch opvallend. "In het eerste kwartaal van dit jaar werd er nog in ruim zeventig procent van de gevallen overboden", zegt directeur Gijs van Wijgerden.

"De woningmarkt is sinds begin dit jaar aan het kantelen. Die ontwikkeling zet nu hard door. Door economische onzekerheid en ontwikkelingen als de gestegen hypotheekrente is er een blijvende mate van voorzichtigheid in de markt geslopen", aldus Van Wijgerden.

Grote steden

In de vier grote steden wordt er nog veel overboden. In Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht bieden kopers over heel 2022 in 78,4 procent van de gevallen boven de vraagprijs. In de rest van Nederland is dat 71 procent.

Ook staan huizen iets langer te koop dan een jaar eerder. Volgens Makelaarsland staat een huis nu gemiddeld 44 dagen te koop, 4 dagen langer dan in dezelfde periode vorig jaar. Woningen worden bovendien gemiddeld minder vaak bezichtigd. Van Wijgerden: "Vorig jaar werd een woning gemiddeld 13,3 keer bezichtigd, dit jaar ligt dat cijfer vooralsnog op 9,6".

Meer uit Financieel

FT: Anthropic koopt stroomopwekking voor AI-datacenters

SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic heeft een deal gesloten om zijn AI-datacenters van stroom te voorzien, meldt de Financial Times. Het Amerikaanse AI-bedrijf achter chatbot Claude betaalt 3,4 miljard dollar aan het Amerikaanse OnePWR Solutions voor gasgestookte generatoren. Volgens FT is het de grootste bekende aankoop van stroomopwekkingsapparatuur door een AI-bedrijf.

4 uur geleden
CCTV: China investeert dit jaar bijna biljoen dollar in energie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China investeert dit jaar naar verwachting 940 miljard dollar in energie, dat is meer dan welk ander land ook. Dat meldt de Chinese staatsomroep CCTV op basis van een rapport van een Chinese organisatie die zich bezighoudt met economische ontwikkelingen.

5 uur geleden
Duitse vakbond roept op tot staking bij fabriek Mercedes-Benz

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond IG Metall heeft werknemers van een Mercedes-Benz-fabriek in Berlijn opgeroepen om maandagochtend het werk neer te leggen. De vakbond is niet tevreden over het verloop van de onderhandelingen voor een nieuwe cao in de metaalelektroindustrie.

7 uur geleden
Voedselprijzen dalen na hoogste stand in bijna vier jaar

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in oktober gedaald na het bereiken van het hoogste niveau in bijna vier jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). Dat komt door een zwakke vraag en optimisme over de geplande gesprekken tussen Rusland en Oekraïne in Abu Dhabi. Met name de prijzen van granen en vlees zijn lager.

9 uur geleden
Rusland neemt controle over meer bezittingen van Camel-producent

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.

1 dag geleden
Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

1 dag geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

1 dag geleden