Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaars komen met nieuwe cijfers over de woningmarkt

Makelaars komen met nieuwe cijfers over de woningmarkt

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) presenteert donderdag nieuwe cijfers over de woningmarkt. Daaruit moet blijken of de stijging van de huizenprijzen zich in het derde kwartaal heeft voortgezet. De coronacrisis zou volgens sommige deskundigen een omslag op de markt teweeg kunnen brengen, maar de laatste tijd zijn er ook veel signalen dat huizenzoekers zich toch niet uit het veld laten slaan.

Volgens de NVM had de woningmarkt in het tweede kwartaal vrijwel geen effecten ondervonden van de crisis. Er werden toen relatief zelfs meer woningen boven de vraagprijs verkocht dan ooit tevoren. De huizenprijzen stegen in die periode met 8,8 procent ten opzichte van een jaar eerder. Wel liep het aantal huizen dat van eigenaar verwisselde bijna 4 procent terug.

Onder meer economen van ABN AMRO voorspelden eerder dit jaar nog een daling van de huizenprijzen in 2021. Zij kwamen daar recent echter op terug. De Nederlandsche Bank (DNB) stelde in juni dat aan een lichte prijsdaling op de woningmarkt op den duur waarschijnlijk niet te ontkomen zou zijn. Eerder deze week liet DNB zich duidelijk voorzichtiger uit. De centrale bank noemde het "opvallend" dat de woningmarkt vooralsnog in een staat van oververhitting lijkt te blijven. Maar DNB kwam nog niet met nieuwe voorspellingen voor de huizenprijzen.

Meer uit Financieel

Meer woningen verkocht afgelopen kwartaal, maar groei vlakt af

APELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

1 uur geleden
Meer woningen verkocht afgelopen kwartaal, maar groei vlakt af

APELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

3 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia verdubbelt omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Chipbedrijf Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal de omzet en winst meer dan verdubbeld in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Grote techbedrijven investeren gigantische bedragen in datacenters voor AI-toepassingen en kopen daarvoor halfgeleiders van Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie. Volgens topman Jensen Huang blijft de vraag naar extra rekenkracht voor AI-toepassingen sneller groeien.

4 uur geleden
Kleine verliezen op Wall Street in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Beleggers zijn op Wall Street in afwachting van kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van AI-chips en het waardevolste bedrijf ter wereld. De cijfers worden na sluiting van de beurs bekendgemaakt.

5 uur geleden
OpenAI toont zich in rapport schuldbewust over AI-hack

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft woensdag een rapport naar buiten gebracht waarin het stap voor stap beschrijft hoe AI-modellen van het bedrijf vorige maand tijdens een test wisten in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face. Daarin toont het bedrijf zich schuldbewust over het incident. Ook vertelt OpenAI over de inspanningen die het doet om zulke incidenten in de toekomst te voorkomen.

5 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's niet blij met nieuwe directeuren ijsmerk

BURLINGTON (ANP) - Ben & Jerry's-oprichter Ben Cohen heeft opnieuw uitgehaald naar Magnum, het moederbedrijf van het ijsmerk. Ben & Jerry's benoemde woensdag drie nieuwe directeuren van de onafhankelijke raad van bestuur. Cohen beschuldigt Magnum ervan deze bestuursleden te hebben benoemd zonder daarvoor bevoegd te zijn. De nieuwe directeuren zijn Nora Benavidez, Michael McAfee en Eva Schulte.

7 uur geleden
MSC vaart niet naar Russische havenstad aan Zwarte Zee

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De grote reder MSC vaart voorlopig niet naar de Russische havenstad Novorossiejsk aan de Zwarte Zee na een droneaanval op een van zijn schepen. Dat staat in een melding aan klanten, die is ingezien door persbureau Bloomberg.

8 uur geleden