Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaars: huurprijzen in vrije sector met een tiende toegenomen

Makelaars: huurprijzen in vrije sector met een tiende toegenomen

AMERSFOORT (ANP) - Huurprijzen in de vrije sector zijn in het derde kwartaal met ruim een tiende toegenomen. Dat stellen makelaarsvereniging NVM en Vastgoedmanagement Nederland (VGM NL) op basis van 11.500 huurtransacties. Doordat de vraag naar huurwoningen nog altijd groter is dan het aanbod, blijft volgens die organisaties de druk op de huurmarkt hoog.

Nieuwe huurders betaalden het vorige kwartaal gemiddeld 13,02 euro per vierkante meter in de vrije sector. Dat is een stijging van 10,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. Het gaat volgens de onderzoekers om de sterkste stijging sinds 2014.

Die sterke toename is vooral te wijten aan het grote aandeel van de verhuur van appartementen in het derde kwartaal. Die zijn per vierkante meter gemeten vaak duurder. Daarnaast valt op dat vooral kale huurwoningen in prijs stegen. Gemeubileerde huurwoningen stegen nog geen 1 procent. 'Gestoffeerde' huurwoningen, die al een vloer en gordijnen hebben, zijn 1,9 procent in prijs gestegen.

Coronacrisis

Die beperkte toename in die laatste twee categorieën komt volgens NVM door de coronacrisis. Normaal gesproken is er vooral onder expats en kennismigranten vraag naar al ingerichte huurwoningen, maar die groep huurders blijft nu weg door de pandemie. Toch steeg het aantal verhuurtransacties met gestoffeerde huurwoningen met 20 procent. Dat kwam vooral doordat veel voormalige Airbnb-ruimtes vrijkwamen voor normale huur, nu het internationale toerisme is ingestort.

Woningplatform Pararius bracht onlangs overigens naar buiten dat de huurprijzen in de vrije sector in het derde kwartaal waren gedaald. De NVM nam verhoudingsgewijs echter meer kale huurwoningen dan gemeubileerde of gestoffeerde woningen mee in haar berekening, en het zijn juist kale huurwoningen die flink duurder zijn geworden.

De Woonbond is kritisch over de prijsstijging. "Huurders zijn een steeds groter deel van hun inkomen kwijt aan wonen en de huurprijzen staan niet in verhouding met de kwaliteit", aldus de belangenorganisatie voor huurders. Woonbond-directeur Zeno Winkels pleit voor landelijke regels voor maximale huurprijzen in de sector.

Meer uit Binnenland

Rechter die duizenden Woo-verzoeken deed, mag geen zaken doen

HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.

1 uur geleden
Opnieuw grijpt mobiele eenheid in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.

3 uur geleden
IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syrië kan

DEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.

4 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.

4 uur geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

5 uur geleden
Asielopvang weegt volgens rechter zwaarder dan belang omwonenden

LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.

5 uur geleden
Eis: 30 jaar cel tegen Drutense Syriër voor ernstig militiegeweld

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.

6 uur geleden