Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makaay zag in oud-ploeggenoot Scaloni niet direct een trainer

Makaay zag in oud-ploeggenoot Scaloni niet direct een trainer

WIJCHEN (ANP) - Roy Makaay had ruim twintig jaar geleden niet gedacht dat Lionel Scaloni nu trainer zou zijn. De 47-jarige Nederlandse oud-spits speelde aan het begin van deze eeuw bij het Spaanse Deportivo La Coruña samen met de huidige bondscoach van Argentinië, die het vrijdag in de kwartfinales van het WK in Qatar opneemt tegen het Nederlands elftal.

"Ik zag hem een aantal jaar geleden op de bank zitten, als assistent van de toenmalige bondscoach Jorge Sampaoli. Toen was ik best wel verrast", vertelt Makaay. "Ik had in zijn tijd als speler eigenlijk nooit op die manier naar hem gekeken of op hem gelet."

Makaay en Scaloni, die 44 jaar is, bezorgden Deportivo in 2000 het grootste succes uit de clubgeschiedenis door de landstitel te winnen. Makaay had met zijn vele doelpunten een groot aandeel in het succes. Scaloni was geen vaste waarde, herinnert de oud-international van Oranje zich. "Hij was een 'stand-in' voor rechtsback Manuel Pablo of rechtsbuiten Victor Sánchez. Toch pakte hij genoeg wedstrijden mee."

Kritiek Oranje

Scaloni was geliefd bij de supporters van Deportivo, dat inmiddels is afgezakt naar het derde niveau in Spanje. "Hij bracht echt Zuid-Amerikaans temperament mee en speelde met veel inzet en gif. Daarnaast is het een heel aardige gozer", vertelt Makaay, die ziet dat Scaloni zich in de technische staf van de Argentijnen heeft omringd met grote namen als Aimar, Roberto Ayala en Walter Samuel. "Ik denk dat hij van die vier de minst bekende is."

Makaay schat het Argentijnse elftal hoog in. "Ik vond ze in de groepsfase tegen Mexico en Polen goed voetballen, maar dat waren wel twee elftallen die speelden om niet te verliezen", aldus de in Wijchen geboren voormalig aanvaller. "Ze hebben ontzettend veel keuzes, vooral voorin. Als je ziet wat er allemaal nog op de bank zit, kwaliteit is er genoeg. Toch hebben ze denk ik wel veel respect voor Nederland."

Aan de kritiek op het veldspel van Oranje moet bondscoach Louis van Gaal niet zoveel waarde hechten, vindt Makaay. "Uiteindelijk gaat het om winnen. Het is leuk en aardig als je in de groepsfase drie keer leuk speelt, maar als je daarna in het vliegtuig terug naar huis zit, heb je er helemaal niets aan", zegt hij. "Je ziet dit toernooi duidelijk dat Van Gaal zijn tactiek per wedstrijd bepaalt. Het zou me niet verbazen dat ze het tegen Argentinië op ongeveer dezelfde manier willen aanpakken als in de achtste finale tegen de Verenigde Staten. En ik denk dat Van Gaal best gelijk kan hebben als hij zegt nu nog iets meer ruimte te krijgen in de omschakeling."

Meer uit Voetbal

Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

5 minuten geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

51 minuten geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

3 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

3 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

4 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

5 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

5 uur geleden