Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makaay zag in oud-ploeggenoot Scaloni niet direct een trainer

Makaay zag in oud-ploeggenoot Scaloni niet direct een trainer

WIJCHEN (ANP) - Roy Makaay had ruim twintig jaar geleden niet gedacht dat Lionel Scaloni nu trainer zou zijn. De 47-jarige Nederlandse oud-spits speelde aan het begin van deze eeuw bij het Spaanse Deportivo La Coruña samen met de huidige bondscoach van Argentinië, die het vrijdag in de kwartfinales van het WK in Qatar opneemt tegen het Nederlands elftal.

"Ik zag hem een aantal jaar geleden op de bank zitten, als assistent van de toenmalige bondscoach Jorge Sampaoli. Toen was ik best wel verrast", vertelt Makaay. "Ik had in zijn tijd als speler eigenlijk nooit op die manier naar hem gekeken of op hem gelet."

Makaay en Scaloni, die 44 jaar is, bezorgden Deportivo in 2000 het grootste succes uit de clubgeschiedenis door de landstitel te winnen. Makaay had met zijn vele doelpunten een groot aandeel in het succes. Scaloni was geen vaste waarde, herinnert de oud-international van Oranje zich. "Hij was een 'stand-in' voor rechtsback Manuel Pablo of rechtsbuiten Victor Sánchez. Toch pakte hij genoeg wedstrijden mee."

Kritiek Oranje

Scaloni was geliefd bij de supporters van Deportivo, dat inmiddels is afgezakt naar het derde niveau in Spanje. "Hij bracht echt Zuid-Amerikaans temperament mee en speelde met veel inzet en gif. Daarnaast is het een heel aardige gozer", vertelt Makaay, die ziet dat Scaloni zich in de technische staf van de Argentijnen heeft omringd met grote namen als Aimar, Roberto Ayala en Walter Samuel. "Ik denk dat hij van die vier de minst bekende is."

Makaay schat het Argentijnse elftal hoog in. "Ik vond ze in de groepsfase tegen Mexico en Polen goed voetballen, maar dat waren wel twee elftallen die speelden om niet te verliezen", aldus de in Wijchen geboren voormalig aanvaller. "Ze hebben ontzettend veel keuzes, vooral voorin. Als je ziet wat er allemaal nog op de bank zit, kwaliteit is er genoeg. Toch hebben ze denk ik wel veel respect voor Nederland."

Aan de kritiek op het veldspel van Oranje moet bondscoach Louis van Gaal niet zoveel waarde hechten, vindt Makaay. "Uiteindelijk gaat het om winnen. Het is leuk en aardig als je in de groepsfase drie keer leuk speelt, maar als je daarna in het vliegtuig terug naar huis zit, heb je er helemaal niets aan", zegt hij. "Je ziet dit toernooi duidelijk dat Van Gaal zijn tactiek per wedstrijd bepaalt. Het zou me niet verbazen dat ze het tegen Argentinië op ongeveer dezelfde manier willen aanpakken als in de achtste finale tegen de Verenigde Staten. En ik denk dat Van Gaal best gelijk kan hebben als hij zegt nu nog iets meer ruimte te krijgen in de omschakeling."

Meer uit Voetbal

Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

8 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

13 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

1 dag geleden