Mainz pakt alsnog punt in Keulen
KEULEN (ANP) - FSV Mainz heeft bij de hervatting van de Bundesliga een punt overgehouden aan het uitduel met 1. FC Köln. De ploeg van trainer Aichim Beierlorzer knokte zich in een leeg RheinEnergieStadion terug van een 2-0-achterstand.
Mark Uth zette de thuisploeg al na 6 minuten op voorsprong uit een strafschop. Die was er gekomen na een overtreding van Moussa Niakhaté op diezelfde Uth, de aanvaller die vier jaar in de eredivisie (Heerenveen, Heracles) voetbalde. Mainz leek de iets betere ploeg, maar in de 53e minuut viel de 2-0. Florian Kainz kopte raak uit een voorzet van invaller Dominick Drexler.
Mainz, met de Nederlanders Jean-Paul Boëtius en Jeremiah St. Juste in de basis en Jeffrey Bruma op de bank, drong aan. Het leidde na ruim een uur tot een doelpunt van invaller Taiwo Awoniyi, die een knappe aanval met een intikker afrondde. Tien minuten later stond het gelijk. St. Juste speelde de bal op Pierre Kunde Malong, die rechtdoor het strafschopgebied binnendrong en laag inschoot. Beide trainers verbruikten hun vijf toegestane wissels: Boëtius was een van de spelers die kort voor tijd naar de kant ging. De stand veranderde niet meer.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
1 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.
2 uur geledenCASABLANCA (ANP/AFP) - Voetballer Wissam Ben Yedder is in hoger beroep wegens een gebrek aan bewijs vrijgesproken van verkrachting. De Franse aanvaller werd in november 2024 door een rechtbank in Nice veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar voorwaardelijk wegens aanranding.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink haalt PSV-speelster Nina Nijstad bij zijn selectie omdat Jackie Groenen nog ziek is. Volgens de KNVB is dit uit voorzorg. Middenveldster Groenen miste woensdag al de eerste training van de voetbalsters in Zeist vanwege griepklachten.
4 uur geleden