Mainz 05 ontdoet zich ook van interim-trainer
MAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub Mainz 05, waar de Nederlanders Jeremiah St. Juste en Jean-Paul Boëtius spelen, heeft interim-trainer Jan-Moritz Lichte vrijgesteld van werkzaamheden. De taak van hoofdtrainer wordt voorlopig waargenomen door Jan Siewert, die wordt doorgeschoven vanuit de jeugdopleiding.
De 40-jarige Lichte was sinds september van dit jaar interim-trainer. Hij volgde drie maanden geleden Achim Beierlorzer op. De twee jaar jongere Siewert was in het verleden trainer bij Huddersfield Town.
Mainz 05 staat na dertien duels op de zeventiende plaats met slechts 6 punten. Alleen Schalke 04 heeft minder punten behaald: 4.
De club van St. Juste en Boëtius vervolgt de Bundesliga op 3 januari met een uitwedstrijd tegen Bayern München.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
43 minuten geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.
8 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - William Saliba en Dayot Upamecano hebben zaterdag tijdens de training van de Franse voetballers wat rust gekregen in aanloop naar de halve finale op het wereldkampioenschap tegen Spanje. Saliba heeft last van terugkerende rugpijn en Upamecano herstelt van een voetblessure. De gezondheid van het Franse centrale verdedigingsduo baart de technische staf geen zorgen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland begint de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Noorwegen met twee wijzigingen in het basiselftal. In vergelijking met de met 3-2 gewonnen achtste finale tegen Mexico keert John Stones terug in de ploeg. De verdediger vervangt Jarell Quansah, die voor twee wedstrijden is geschorst.
9 uur geleden