Mailaccount Britse minister gehackt voor Britse verkiezingen
LONDEN (ANP) - Geheime documenten over een gepland Brits-Amerikaans handelsakkoord die voor de Britse verkiezingen vorig jaar werden gelekt, blijken gestolen van een e-mailaccount van de toenmalige Britse minister van Handel. De aanval had de kenmerken van een door de Russische staat gesteunde operatie.
Dat melden bronnen aan het Britse persbureau Reuters. De hackers zouden meerdere keren toegang tot het account hebben gekregen. De bronnen wilden niet zeggen welke Russische groep of organisatie volgens hen verantwoordelijk was, omdat er nog een officieel onderzoek loopt.
Volgens waarnemers is dit het zoveelste bewijs dat Russen verkiezingen in het westen willen beïnvloeden. Het regime in het Kremlin in Moskou reageerde niet op een verzoek om commentaar.
De Britse minister van Buitenlandse Zaken Raab erkende onlangs nog dat "Russische actoren" hadden geprobeerd zich te mengen in de verkiezingen door "onrechtmatig verkregen en gelekte overheidsdocumenten" op het internet te publiceren.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
3 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen.
11 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
5 uur geleden