Mailaccount Britse minister gehackt voor Britse verkiezingen
LONDEN (ANP) - Geheime documenten over een gepland Brits-Amerikaans handelsakkoord die voor de Britse verkiezingen vorig jaar werden gelekt, blijken gestolen van een e-mailaccount van de toenmalige Britse minister van Handel. De aanval had de kenmerken van een door de Russische staat gesteunde operatie.
Dat melden bronnen aan het Britse persbureau Reuters. De hackers zouden meerdere keren toegang tot het account hebben gekregen. De bronnen wilden niet zeggen welke Russische groep of organisatie volgens hen verantwoordelijk was, omdat er nog een officieel onderzoek loopt.
Volgens waarnemers is dit het zoveelste bewijs dat Russen verkiezingen in het westen willen beïnvloeden. Het regime in het Kremlin in Moskou reageerde niet op een verzoek om commentaar.
De Britse minister van Buitenlandse Zaken Raab erkende onlangs nog dat "Russische actoren" hadden geprobeerd zich te mengen in de verkiezingen door "onrechtmatig verkregen en gelekte overheidsdocumenten" op het internet te publiceren.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.
8 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.
15 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.
56 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.
1 uur geleden