Mailaccount Britse minister gehackt voor Britse verkiezingen
LONDEN (ANP) - Geheime documenten over een gepland Brits-Amerikaans handelsakkoord die voor de Britse verkiezingen vorig jaar werden gelekt, blijken gestolen van een e-mailaccount van de toenmalige Britse minister van Handel. De aanval had de kenmerken van een door de Russische staat gesteunde operatie.
Dat melden bronnen aan het Britse persbureau Reuters. De hackers zouden meerdere keren toegang tot het account hebben gekregen. De bronnen wilden niet zeggen welke Russische groep of organisatie volgens hen verantwoordelijk was, omdat er nog een officieel onderzoek loopt.
Volgens waarnemers is dit het zoveelste bewijs dat Russen verkiezingen in het westen willen beïnvloeden. Het regime in het Kremlin in Moskou reageerde niet op een verzoek om commentaar.
De Britse minister van Buitenlandse Zaken Raab erkende onlangs nog dat "Russische actoren" hadden geprobeerd zich te mengen in de verkiezingen door "onrechtmatig verkregen en gelekte overheidsdocumenten" op het internet te publiceren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
8 uur geleden