Mahsa Amini volgens Iraanse lijkschouwer overleden door ziekte
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Mahsa Amini overleed volgens een lijkschouwer door ziekte en niet door mishandeling, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. De 22-jarige vrouw stierf vorige maand nadat ze werd opgepakt voor het overtreden van strenge islamitische kledingvoorschriften. Sindsdien is het erg onrustig in Iran.
De familie van de Koerdische vrouw wijt het overlijden aan mishandeling door de politie. Amini is volgens het lijkschouwingsrapport overleden na meervoudig orgaanfalen, veroorzaakt door een tekort aan toestroom van zuurstof naar de hersenen, en niet door slagen op haar hoofd en ledematen. Ze zou het bewustzijn hebben verloren door onderliggende "ziektes".
Amini's dood heeft in Iran de grootste protestgolf in bijna drie jaar op gang gebracht. Bij de betogingen in het land knippen vrouwen hun haar en verbranden ze hun hoofddoek. Tientallen demonstranten zijn omgekomen en vele honderden zijn opgepakt. Dit weekend worden weer veel protesten verwacht, ook in andere landen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
4 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
10 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
12 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
21 uur geleden