Mahsa Amini volgens Iraanse lijkschouwer overleden door ziekte
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Mahsa Amini overleed volgens een lijkschouwer door ziekte en niet door mishandeling, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. De 22-jarige vrouw stierf vorige maand nadat ze werd opgepakt voor het overtreden van strenge islamitische kledingvoorschriften. Sindsdien is het erg onrustig in Iran.
De familie van de Koerdische vrouw wijt het overlijden aan mishandeling door de politie. Amini is volgens het lijkschouwingsrapport overleden na meervoudig orgaanfalen, veroorzaakt door een tekort aan toestroom van zuurstof naar de hersenen, en niet door slagen op haar hoofd en ledematen. Ze zou het bewustzijn hebben verloren door onderliggende "ziektes".
Amini's dood heeft in Iran de grootste protestgolf in bijna drie jaar op gang gebracht. Bij de betogingen in het land knippen vrouwen hun haar en verbranden ze hun hoofddoek. Tientallen demonstranten zijn omgekomen en vele honderden zijn opgepakt. Dit weekend worden weer veel protesten verwacht, ook in andere landen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Het proces tegen Begoña Gómez, de echtgenote van de Spaanse premier Pedro Sánchez, gaat voorlopig toch niet door. Zij zou terechtstaan voor het verduisteren van publiek geld, maar een rechter heeft nu geoordeeld dat het daar nog te vroeg voor is. Er is eerst meer onderzoek nodig.
17 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten waren niet betrokken bij de dood van de Mexicaanse kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag.
19 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil heeft maandag bij de Verenigde Naties de onmiddellijke vrijlating van Nicolás Maduro geëist. Maduro werd als president begin dit jaar gevangengenomen door de Amerikanen bij een militaire operatie.
1 uur geledenCANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese is er voorstander van om de voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor te schrappen uit de koninklijke lijn van troonopvolging. Dat schrijft Albanese in een brief aan premier Keir Starmer.
2 uur geledenWÜRZBURG (ANP/DPA) - Een man heeft drie Jehova's getuigen aangevallen met een mes bij een treinstation in het Duitse Würzburg. Volgens de politie raakten de drie mannen lichtgewond. Voorbijgangers, waaronder een politieagent in burgerkleding, wisten de dader te overmeesteren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie vindt dat Hongarije het politieke besluit van de EU-leiders over de EU-lening voor Oekraïne moet respecteren. Alle EU-leiders zijn eind december akkoord gegaan met die lening ter waarde van 90 miljard euro, ook de Hongaarse premier Viktor Orbán, benadrukte de woordvoerder van de Commissie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag is begonnen met hoorzittingen om te bepalen of er genoeg bewijs is om een zaak te beginnen tegen de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte. Vanwege zijn gezondheid is Duterte zelf niet aanwezig in de rechtbank.
4 uur geleden