Mahomes leidt Kansas City Chiefs naar Super Bowl
MIAMI (ANP) - Patrick Mahomes was de grote man bij Kansas City Chiefs, dat na een prachtige inhaalrace voor de tweede keer in de clubhistorie ten koste van San Francisco 49ers de Super Bowl won (31-20). De pas 24-jarige quarterback maakte niet alleen een touchdown, maar stelde in een spannende slotfase ook zijn ploeggenoten Damien Williams en Travis Kelce in staat te scoren.
"We zijn altijd in een zege blijven geloven", jubelde Mahomes nadat hij in Hard Rock Stadium van Miami voor 75.000 toeschouwers als man van de wedstrijd was verkozen. "Wij geven nooit op, dat is het geheim van onze ploeg."
Slechts één keer eerder in een Super Bowl, het kampioenschap in het American football, werd een jongere speler als man van de wedstrijd verkozen. Ben Roethlisberger was in 2006 slechts 23 jaar toen hij Pittsburgh Steelers kampioen maakte.
Eindzege
Kansas City Chiefs kwam terug van een achterstand van 20-10. De ploeg maakte in de play-offs al achterstanden van 24-0 en 17-7 ongedaan. Kansas City Chiefs hield San Francisco 49ers van een zesde eindzege. De ploeg werd vijftig jaar geleden voor het eerst kampioen. Trainer Kyle Shanahan van San Francisco 49ers sprak over een verdiende nederlaag van zijn ploeg. "Zij speelden beter, zij waren het beste team", reageerde hij. San Francisco 49ers won de Super Bowl in 1995 voor het laatst.
De strijd om de Super Bowl is traditioneel een van de best bekeken evenementen op de Amerikaanse televisie. Een reclamespotje rond de live-uitzending op FOX kostte zo'n 5 miljoen euro per halve minuut. Veel beroemdheden zaten in het stadion. Zij lieten zich ook vermaken met optredens van zangeressen Jennifer Lopez en Shakira en hiphopartiesten DJ Khaled en Pitbull.
Vlak voor de wedstrijd was er een moment van stilte voor Kobe Bryant, de beroemde basketballer die vorige weke samen met zijn dochter en zeven andere inzittenden verongelukte bij een helikoptercrash. Spelers van beide teams verzamelden zich rond de 24 yard-lijn, refererend aan het rugnummer waarmee Bryant vaak speelde.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
18 minuten geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
1 uur geledenMARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
7 uur geleden