Magnussen stunt in kwalificatie en brengt Haas in extase
SAKHIR (ANP) - Kevin Magnussen was met stomheid geslagen na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein. Net een week terug bij het Amerikaanse raceteam als vervanger van de ontslagen Rus Nikita Mazepin stuntte de Deense coureur met de zevende tijd. Het was voor het eerst sinds 2019 dat een auto van Haas de derde en laatste kwalificatiesessie (Q3) haalde.
"Dit is te gek en ik kan het amper bevatten", zei Magnussen, die tussen 2017 en 2020 ook voor Haas reed in de Formule 1. "Hier kun je alleen maar op hopen."
De coureurs van Haas reden de afgelopen jaren steevast in de achterhoede, maar het lijkt erop dat de renstal de regelwijzigingen in de aerodynamica goed heeft uitgevoerd en een ongedacht snelle auto heeft gefabriceerd. "Het zijn rare weken geweest waarin ik de auto moest leren kennen en er ook achter kwam dat die behoorlijk goed is", aldus Magnussen, die in Q2 problemen kreeg met het hydraulische systeem in de Haas. "Dat moest verholpen worden en dat kostte tijd. Ik kon maar één rondje doen in Q3 op de oude banden uit Q2 en dan blijk je de zevende tijd te hebben gereden. Het is idioot gewoon."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
7 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
12 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
18 uur geleden