Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maersk zegt dat schepen voorlopig nog om Afrika moeten varen

Maersk zegt dat schepen voorlopig nog om Afrika moeten varen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk verwacht dat de verstoringen in de wereldhandel door de onrust in de Rode Zee "tot ver in" volgend jaar aanhouden. Dat heeft topman Vincent Clerc gezegd in gesprek met Bloomberg TV.

Door Iran gesteunde Houthi-rebellen vallen schepen in de Rode Zee aan om Hamas te steunen in de oorlog met Israël. Om problemen te vermijden laat Maersk zijn schepen niet meer door het gebied varen. Dat betekent dat schepen tussen Azië en Europa om Afrika moeten en dus veel langer onderweg zijn.

Clerc zegt dat nog totaal onduidelijk is wanneer de Rode Zee en het Suezkanaal weer veilig genoeg zijn om doorheen te varen. Maersk is goed voor ongeveer een zesde van alle goederen die in containers over zee worden vervoerd.

Verhoogde winstprognose

De verstoringen weerhouden het concern er niet van winst te maken. Sterker nog, indirect lijkt Maersk er ook van te profiteren. Het bedrijf heeft zijn winstprognose voor 2024 in de afgelopen zes maanden vier keer verhoogd, door een sterkere vraag en beter dan verwachte vrachttarieven. De hogere tarieven zijn een gevolg van de problemen in de Rode Zee. Daardoor zijn schepen immers langer onderweg en dat drukt de overcapaciteit in de sector.

Maersk meldde donderdag dat de winst in het derde kwartaal zes keer hoger was dan in dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst van juli tot en met september steeg naar ruim 3 miljard dollar, terwijl de omzet met 30 procent toenam tot 15,8 miljard dollar. De vrachttarieven liggen inmiddels 54 procent boven de laagste tarieven in het derde kwartaal van 2023.

Meer uit Financieel

Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

2 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

2 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

2 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

3 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

4 uur geleden
Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

5 uur geleden