Maersk waarschuwt voor grote impact bij havenstaking VS
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Deense containervervoerder A.P. Møller-Maersk vreest voor een grote impact door een dreigende staking van havenarbeiders in de Verenigde Staten. Volgens Maersk kan zelfs een relatief korte staking grote gevolgen hebben voor de toeleveringsketens.
Arbeiders in havens langs de Amerikaanse oostkust en de Golf van Mexico dreigen het werk neer te leggen omdat gesprekken met werkgevers over een forse loonsverhoging vastzitten. De grootste havenvakbond in de VS heeft gezegd dat er vanaf 1 oktober gestaakt kan worden als er voor die tijd geen deal is gesloten.
Maersk stelt dat bij een staking van een week het wel vier tot zes weken kan duren voordat logistieke ketens herstellen van achterstanden en vertragingen bij het wegwerken van containers. Maersk zegt wel dat er een lange geschiedenis is van succesvolle onderhandelingen bij havens in de VS. Mochten er wel verstoringen zijn dan staat Maersk klaar om klanten te helpen via bijvoorbeeld andere routes, aldus het bedrijf.
De havenarbeiders willen een forse loonsverhoging om zo de inflatie te compenseren. Ook willen ze een deel van de winsten die rederijen maken door de hoge vrachttarieven als gevolg van de grote vraag naar containervervoer. Ook de verstoringen van de scheepvaart door de onrust in de Rode Zee door de aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen, stuwen de tarieven.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.
34 minuten geledenTOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.
4 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
20 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
22 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
23 uur geleden