Maersk waarschuwt voor grote impact bij havenstaking VS
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Deense containervervoerder A.P. Møller-Maersk vreest voor een grote impact door een dreigende staking van havenarbeiders in de Verenigde Staten. Volgens Maersk kan zelfs een relatief korte staking grote gevolgen hebben voor de toeleveringsketens.
Arbeiders in havens langs de Amerikaanse oostkust en de Golf van Mexico dreigen het werk neer te leggen omdat gesprekken met werkgevers over een forse loonsverhoging vastzitten. De grootste havenvakbond in de VS heeft gezegd dat er vanaf 1 oktober gestaakt kan worden als er voor die tijd geen deal is gesloten.
Maersk stelt dat bij een staking van een week het wel vier tot zes weken kan duren voordat logistieke ketens herstellen van achterstanden en vertragingen bij het wegwerken van containers. Maersk zegt wel dat er een lange geschiedenis is van succesvolle onderhandelingen bij havens in de VS. Mochten er wel verstoringen zijn dan staat Maersk klaar om klanten te helpen via bijvoorbeeld andere routes, aldus het bedrijf.
De havenarbeiders willen een forse loonsverhoging om zo de inflatie te compenseren. Ook willen ze een deel van de winsten die rederijen maken door de hoge vrachttarieven als gevolg van de grote vraag naar containervervoer. Ook de verstoringen van de scheepvaart door de onrust in de Rode Zee door de aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen, stuwen de tarieven.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
21 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden