Maersk stopt weer even met varen door Rode Zee na aanval op schip
DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk pauzeert de doorvoer door de Rode Zee voor 48 uur nadat een van zijn schepen is aangevallen door Houthi-rebellen. Volgens de rederij werd het schip, de Maersk Hangzhou, zaterdagavond en zondagochtend aangevallen. De Amerikaanse marine die in het gebied aanwezig is, heeft naar eigen zeggen drie van de vier aanvallende boten tot zinken gebracht.
De vierde boot zou het gebied zijn ontvlucht. Dat meldt het Central Command, een van de gevechtscommando's van het Amerikaanse ministerie van Defensie, op socialmediaplatform X. De aanval werd geneutraliseerd met behulp van helikopters die waren opgestegen van twee Amerikaanse fregatten in het gebied. Volgens Maersk is de bemanning van het schip ongedeerd en kon het vaartuig zijn reis voortzetten.
Volgens Central Command kwamen de boten van de rebellen tot op 20 meter van het schip, dat werd beschoten door handvuurwapens. Een veiligheidsteam aan boord van de Mearsk Hangzhou heeft teruggeschoten.
Vergelding
Een paar dagen eerder had Maersk nog besloten om bijna al zijn schepen weer door het gebied te laten varen. Grote rederijen als Maersk en het Duitse Hapag-Lloyd, stopten eerder deze maand met het gebruik van de Rode Zee-routes na aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen. Die vallen vrachtschepen aan als vergelding voor bombardementen van Israël in de Gazastrook.
De hervatting was volgens Maersk echter weer mogelijk door de militaire operatie onder leiding van de Verenigde Staten om schepen in het gebied te beschermen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese staalproducent Jingye Steel heeft zondag gedreigd juridische stappen te nemen tegen de Britse regering vanwege de nationalisering van British Steel. Het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel, dat in handen was van de Jingye Group, donderdag volledig genationaliseerd om de toekomst van de staalproductie in het land te garanderen.
34 minuten geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram zijn weer bereikbaar, nadat de platforms zondagochtend last leken te hebben van een storing. In de ochtend kwamen duizenden meldingen binnen. Gebruikers ondervonden problemen met het inloggen op de platforms, die beide van Meta zijn.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram lijken te kampen met een storing. Op allestoringen.nl komen zondagochtend duizenden meldingen binnen van gebruikers die moeite hebben met inloggen op de platformen, beide onderdeel van Meta Platforms. Ook vanuit het buitenland worden veel meldingen gedaan.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese startup Moonshot AI, die vrijdag zijn nieuwe AI-model Kimi K3 lanceerde, bereidt zich voor op een beursgang in Hongkong. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf dat aan investeerders heeft laten weten. Het bedrijf wil daarmee de kans aangrijpen om de kapitaalmarkten aan te boren, nadat Kimi K3 de opvattingen in de sector over de groeiende capaciteiten van China op zijn kop heeft gezet en techaandelen wereldwijd liet dalen.
3 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla wil de productie in zijn grote fabriek in het Duitse Grünheide bij Berlijn dit jaar opvoeren. Daarnaast wil de elektrische autofabrikant 3500 nieuwe medewerkers aannemen en moet de fabriek nieuwe markten gaan bedienen. Tesla ziet de vraag naar zijn elektrische auto's aantrekken en de winstcijfers verbeteren, meldt het bedrijf in het jaarverslag van de Duitse productieafdeling van het bedrijf.
5 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.
22 uur geleden