Maersk-dochter investeert miljard euro in uitbreiding Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het Deense containeroverslagbedrijf APM Terminals steekt een miljard euro in de verdubbeling van zijn capaciteit in de Rotterdamse haven. De uitbreiding is nodig omdat de vraag naar goederen gestegen is, legde topman Allard Castelein van Havenbedrijf Rotterdam uit tijdens de officiële aftrap van de uitbreiding. Maar de Deense expansie helpt Rotterdam ook om de grootste haven van Europa te blijven.
APM, onderdeel van de Deense containerrederij en vrachtvervoerder A.P. Moller-Maersk, krijgt twee keer zoveel ruimte en kan daardoor zo'n twee miljoen meer containers verplaatsen. "Het is fantastisch dat zo'n wereldbedrijf Rotterdam als hun grote hub verklaart", zegt Castelein.
De containerterminal van APM is na de uitbreiding ongeveer 95 hectare groot en halverwege 2026 moet deze in gebruik zijn. De vicepresident van APM Terminals, Igor van den Esssen, verklaart de keuze van zijn bedrijf voor Rotterdam omdat de havenstad "een belangrijke doorvoerplek is naar de rest van Europa". APM's moederbedrijf Maersk verscheept wereldwijd een zesde van alle goederen die over zee worden vervoerd.
De verdubbeling van de terminal op de Maasvlakte is volgens Van den Essen ook een investering in de Nederlandse economie. Ook de automatisering in de haven van Rotterdam, speelde bij de keuze een rol. Dat maakt het voor personeel een stuk veiliger en zorgt dat er efficiënter en dus goedkoper gewerkt kan worden. "Er kunnen hier geen mensen tussen de machines komen. Ladingen kunnen vanwege de automatisering ook veel sneller naar de kade worden gebracht, wat opstoppingen voorkomt."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden