 
                    Maersk: coronagolf China heeft grote impact op toeleveringsketens
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De laatste golf coronabesmettingen in China en de verregaande maatregelen die Beijing trof om de uitbraak van het virus in te dammen, hebben grote gevolgen voor de toeleveringsketens. Dat stelt de Deense containerrederij en vrachtvervoerder A.P. Møller-Maersk in een update aan klanten in de regio Azië en het Pacifisch gebied.
Volgens Maersk lijkt het virus statistisch gezien weliswaar onder controle, maar zal het effect op de logistieke keten nog maanden kunnen aanhouden. Dat zal zorgen voor langere doorlooptijden en vertragingen. De terugkeer naar normaal zal volgens het concern nog wel even op zich laten wachten.
China hanteert een zerocovidbeleid. Dat betekent concreet dat autoriteiten strenge maatregelen opleggen. Miljoenenstad Shanghai zat bijvoorbeeld wekenlang op slot. Daarbij was het voor veel mensen niet mogelijk om naar het werk te gaan. Ondertussen zijn de restricties wat versoepeld. De wachttijd in de haven van Shanghai is al iets verbeterd. In andere grote havens in China is de situatie genormaliseerd.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix onderzoekt serieus of het een bod wil doen op de studio- en streamingactiviteiten van Warner Bros. Discovery. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De onderneming zou inmiddels een financieel adviseur in de arm hebben genomen. Netflix heeft volgens de bronnen ook toegang gekregen tot de dataroom, die de financiële details bevat die nodig zijn om een bod uit te brengen.
5 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans heeft in de eerste tien maanden van dit jaar meer nieuwbouwwoningen verkocht dan een jaar eerder. In zijn kwartaalresultaten wijst Heijmans op een sterk blijvende vraag naar grondgebonden woningen in buitenstedelijke gebieden. Binnen steden lopen de verkopen moeizamer. Het bouwbedrijf wijt dit deels aan minder vraag van particuliere kopers en terughoudendheid van institutionele beleggers door veranderde wetgeving.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in september. In die maand liep de inflatie op tot 3,3 procent, van 2,8 procent in augustus.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen jonger dan 45 jaar zijn lid geworden van een vakbond, na een jarenlange daling. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gaat het nu om ruim 422.000 vakbondsleden jonger dan 45. Dat is een groei van 47.000 vergeleken met 2023.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huiseigenaren die de afgelopen tien jaar een hypotheek hebben afgesloten, krijgen door de gestegen hypotheekrente hogere maandelijkse kosten als hun rentevaste periode de komende jaren afloopt. Het effect op hun portemonnee is echter minder groot dan verwacht, meldt De Hypotheker. Door de hogere rente profiteren ze namelijk van een groter belastingvoordeel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen enkel bedrijf heeft een poging gedaan om de bouw en exploitatie van een nieuw windmolenpark in het Nederlandse deel van de Noordzee binnen te halen. Dat schrijft demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei in een Kamerbrief over de nu gesloten aanbesteding.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal de omzet opgevoerd, mede dankzij goede verkopen van zijn nieuwe iPhone-modellen. Op de belangrijke Chinese markt verloor het Amerikaanse techconcern juist terrein.
9 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            