Madurodam was niet vol maar kijkt terug op geslaagde heropening
DEN HAAG (ANP) - Madurodam is "hartstikke tevreden" over de wijze waarop de heropening is verlopen. Het miniatuurpark in Den Haag had slechts 600 kaarten beschikbaar gesteld voor de maandag, maar die werden niet allemaal verkocht.
Dinsdag en woensdag mogen er 1000 mensen het park in en donderdag, Hemelvaartsdag, wordt dat aantal verruimd tot 2900. "Op een mooie dag in het hoogseizoen verkopen we zo'n 7000 tot 8000 kaarten, dus dat is nog altijd een klein deel van onze maximale capaciteit", aldus woordvoerster Marianne Aalders, die stelt dat de bezoekers "zich keurig aan de regels hebben gehouden".
In het park zijn diverse maatregelen getroffen en er wordt gewerkt met tijdvakken. "Op Hemelvaartsdag mogen er 75 mensen per kwartier naar binnen", aldus Aalders. "Ze mogen zo lang blijven als ze willen, maar de ervaring heeft geleerd dat een bezoeker gemiddeld 3,5 uur in het park verblijft."
Maatregelen
Afgelopen weekeinde mochten abonnementhouders al naar binnen om de maatregelen te testen. Aalders: "We willen onze medewerkers rustig laten wennen aan de nieuwe werkelijkheid. Maar we zijn klaar voor Hemelvaartsdag."
Madurodam was sinds 13 maart dicht vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum heeft een nieuwe Rembrandt ontdekt. Het is het schilderij Het visioen van Zacharias in de tempel, uit 1633. Twee jaar diepgaand onderzoek heeft aangetoond dat het echt door Rembrandt is geschilderd, meldt het museum maandag.
9 minuten geledenVUGHT (ANP) - Gedetineerden in de zwaarste gevangenisregimes kunnen hun advocaten weer ontvangen. Een groep van 46 advocaten heeft besloten hun staking op te schorten. Ze hervatten maandag hun bezoeken aan de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en de vier Afdelingen voor Intensief Toezicht (AIT).
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen voelden zich vaker onveilig in 2025 dan twee jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een bevolkingsonderzoek over veiligheid. Vorig jaar voelde 37 procent van de mensen zich weleens onveilig, bij het vorige peilmoment in 2023 was dat nog bijna 35 procent.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van het kantoor van de Deense rederij Maersk aan de Boompjes in Rotterdam zijn in de nacht van zondag op maandag vernielingen aangericht en verschillende ruiten met rode verf beklad. Dat meldt de politie na berichtgeving van Rijnmond. De politie laat weten onderzoek te doen naar het voorval.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Mensen met een niet-westerse afkomst, zoals Surinaamse en Marokkaanse Nederlanders, zijn nog altijd ondervertegenwoordigd in de registers van donoren van bloed, stamcellen en organen. Omdat de kans op een donormatch het grootst is bij mensen met dezelfde afkomst, hebben patiƫnten met deze achtergrond minder goede overlevingskansen. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS), de stichting Sanquin Bloedvoorziening en de stichting Matchis. De drie donororganisaties zeggen voor het eerst de handen ineen te slaan om deze kansenongelijkheid aan te pakken.
5 uur geledenERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.
12 uur geleden