Madurodam was niet vol maar kijkt terug op geslaagde heropening
DEN HAAG (ANP) - Madurodam is "hartstikke tevreden" over de wijze waarop de heropening is verlopen. Het miniatuurpark in Den Haag had slechts 600 kaarten beschikbaar gesteld voor de maandag, maar die werden niet allemaal verkocht.
Dinsdag en woensdag mogen er 1000 mensen het park in en donderdag, Hemelvaartsdag, wordt dat aantal verruimd tot 2900. "Op een mooie dag in het hoogseizoen verkopen we zo'n 7000 tot 8000 kaarten, dus dat is nog altijd een klein deel van onze maximale capaciteit", aldus woordvoerster Marianne Aalders, die stelt dat de bezoekers "zich keurig aan de regels hebben gehouden".
In het park zijn diverse maatregelen getroffen en er wordt gewerkt met tijdvakken. "Op Hemelvaartsdag mogen er 75 mensen per kwartier naar binnen", aldus Aalders. "Ze mogen zo lang blijven als ze willen, maar de ervaring heeft geleerd dat een bezoeker gemiddeld 3,5 uur in het park verblijft."
Maatregelen
Afgelopen weekeinde mochten abonnementhouders al naar binnen om de maatregelen te testen. Aalders: "We willen onze medewerkers rustig laten wennen aan de nieuwe werkelijkheid. Maar we zijn klaar voor Hemelvaartsdag."
Madurodam was sinds 13 maart dicht vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Binnenland
MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
11 uur geleden