
Maduro weet niet hoelang hij nog interim-trainer van Ajax is
AMSTERDAM (ANP) - Hedwiges Maduro weet niet of de uitwedstrijd tegen PSV zondag zijn laatste duel als interim-trainer van Ajax is. "Daar heb ik nog niets over gehoord", zei hij. "Nee, ik weet ook niet of ik terugkeer als assistent van de nieuwe trainer. Daar hebben we het nog niet over gehad. Ik focus me nu helemaal op het duel met PSV. Daarna zien we wel."
Maduro leidde Ajax donderdag tijdens het verloren uitduel met Brighton & Hove Albion (2-0) voor het eerst als interim-trainer. Daarvoor was hij een van de assistenten van de afgelopen maandag vertrokken Maurice Steijn. Ajax is met John van 't Schip in gesprek over de functie van hoofdtrainer voor de rest van het seizoen. De club speelt donderdag een thuisduel met FC Volendam, de enige formatie die onder Ajax staat op de ranglijst van de Eredivisie.
Hoewel Maduro officieel nog niets heeft gehoord van de clubleiding, ligt het in de lijn der verwachting dat hij terugkeert als assistent van de nieuwe hoofdtrainer. "Ik vind dat ook zeker geen probleem", zei hij. "Ik heb hier bewust een contract voor drie seizoenen getekend om als assistent-trainer te leren van een ervaren hoofdcoach. Ik wil nu helemaal geen hoofdtrainer zijn van een grote club. Ik zit hier om Ajax te helpen. Iedereen weet in welke situatie we zitten. Gelukkig zijn er mensen als Louis van Gaal en Danny Blind bereid gevonden om de club te repareren. Wij moeten zorgen dat Ajax weer op het veld gaat presteren."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
11 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
13 uur geledenZEIST (ANP) - Trainer John Heitinga verwacht dat Raúl Moro snel een contract bij Ajax tekent. "Ik verwacht hem binnen een aantal dagen wel bij ons", zei hij op een persconferentie tijdens een trainingskamp in Zeist.
13 uur geleden