Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maduro: Venezuela altijd bereid tot dialoog met VS

Maduro: Venezuela altijd bereid tot dialoog met VS

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro stelde zaterdag dat zijn land "altijd klaarstaat voor dialoog" met de Verenigde Staten, kort nadat de Democraat Joe Biden werd uitgeroepen tot winnaar van de Amerikaanse presidentsverkiezingen.

"Ik feliciteer de verkozen president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris met hun overwinning", schreef de socialistische leider van het Zuid-Amerikaanse land op Twitter. "Venezuela zal altijd klaarstaan voor goed begrip en dialoog met de mensen en de regering van de Verenigde Staten."

Onder Maduro verbrak Venezuela in 2019 de diplomatieke banden met Washington, nadat de regering-Trump oppositieleider Juan Guaidó had erkend als interim-president van het land. Ook Guaidó feliciteerde Biden zaterdag met de verkiezingswinst. "We zullen samenwerken om het herstel van democratie, vrijheid en mensenrechten voor de bevolking van Venezuela te verzekeren", zei hij in een verklaring.

Tijdens zijn verkiezingscampagne hekelde Biden het volgens hem "onderdrukkende regime" van Maduro. De Venezolaanse president omschreef hij als "een pestkop".

Meer uit Buitenland

Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

9 minuten geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

2 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

9 uur geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

15 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

17 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

19 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

20 uur geleden