Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maduro: Venezuela altijd bereid tot dialoog met VS

Maduro: Venezuela altijd bereid tot dialoog met VS

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro stelde zaterdag dat zijn land "altijd klaarstaat voor dialoog" met de Verenigde Staten, kort nadat de Democraat Joe Biden werd uitgeroepen tot winnaar van de Amerikaanse presidentsverkiezingen.

"Ik feliciteer de verkozen president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris met hun overwinning", schreef de socialistische leider van het Zuid-Amerikaanse land op Twitter. "Venezuela zal altijd klaarstaan voor goed begrip en dialoog met de mensen en de regering van de Verenigde Staten."

Onder Maduro verbrak Venezuela in 2019 de diplomatieke banden met Washington, nadat de regering-Trump oppositieleider Juan Guaidó had erkend als interim-president van het land. Ook Guaidó feliciteerde Biden zaterdag met de verkiezingswinst. "We zullen samenwerken om het herstel van democratie, vrijheid en mensenrechten voor de bevolking van Venezuela te verzekeren", zei hij in een verklaring.

Tijdens zijn verkiezingscampagne hekelde Biden het volgens hem "onderdrukkende regime" van Maduro. De Venezolaanse president omschreef hij als "een pestkop".

Meer uit Buitenland

Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

27 minuten geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

2 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

3 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

3 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

6 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

6 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

9 uur geleden