Maduro: Venezuela altijd bereid tot dialoog met VS
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro stelde zaterdag dat zijn land "altijd klaarstaat voor dialoog" met de Verenigde Staten, kort nadat de Democraat Joe Biden werd uitgeroepen tot winnaar van de Amerikaanse presidentsverkiezingen.
"Ik feliciteer de verkozen president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris met hun overwinning", schreef de socialistische leider van het Zuid-Amerikaanse land op Twitter. "Venezuela zal altijd klaarstaan voor goed begrip en dialoog met de mensen en de regering van de Verenigde Staten."
Onder Maduro verbrak Venezuela in 2019 de diplomatieke banden met Washington, nadat de regering-Trump oppositieleider Juan Guaidó had erkend als interim-president van het land. Ook Guaidó feliciteerde Biden zaterdag met de verkiezingswinst. "We zullen samenwerken om het herstel van democratie, vrijheid en mensenrechten voor de bevolking van Venezuela te verzekeren", zei hij in een verklaring.
Tijdens zijn verkiezingscampagne hekelde Biden het volgens hem "onderdrukkende regime" van Maduro. De Venezolaanse president omschreef hij als "een pestkop".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
39 minuten geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
4 uur geleden