Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maduro schuift oppositieleider Guaidó aan de kant

Maduro schuift oppositieleider Guaidó aan de kant

VENEZUELACARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft zijn politieke rivaal Juan Guaidó aan de kant geschoven in het parlement. Guaidó was officieel parlementsvoorzitter, maar Maduro heeft Luis Parra die functie nu gegeven. Ook is Guaidó de toegang tot het parlement ontzegd.

De oppositieleider zei in januari vorig jaar dat Maduro zou hebben gefraudeerd bij de presidentsverkiezingen. Daarom riep hij zichzelf uit tot interim-president van Venezuela. Veel landen, waaronder Nederland, erkennen Guaidó.

De oppositie noemt de zet van Maduro een "parlementaire coup". De aanstelling van Parra zou volgens de oppositie niet worden gesteund door een meerderheid van het parlement.

Guaidó heeft met andere oppositieleden een eigen parlementszitting gehouden in het kantoor van de krant El Nacional.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

36 minuten geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

45 minuten geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

1 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

1 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

1 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

2 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

3 uur geleden