Maduro schuift oppositieleider Guaidó aan de kant
VENEZUELACARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft zijn politieke rivaal Juan Guaidó aan de kant geschoven in het parlement. Guaidó was officieel parlementsvoorzitter, maar Maduro heeft Luis Parra die functie nu gegeven. Ook is Guaidó de toegang tot het parlement ontzegd.
De oppositieleider zei in januari vorig jaar dat Maduro zou hebben gefraudeerd bij de presidentsverkiezingen. Daarom riep hij zichzelf uit tot interim-president van Venezuela. Veel landen, waaronder Nederland, erkennen Guaidó.
De oppositie noemt de zet van Maduro een "parlementaire coup". De aanstelling van Parra zou volgens de oppositie niet worden gesteund door een meerderheid van het parlement.
Guaidó heeft met andere oppositieleden een eigen parlementszitting gehouden in het kantoor van de krant El Nacional.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
59 minuten geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
1 uur geledenROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
1 uur geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
3 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
4 uur geleden