Maduro over vermeende vertrouwensbreuk met Steijn: niet waar
BRIGHTON (ANP) - Hedwiges Maduro heeft gereageerd op het vertrek van Maurice Steijn als trainer van Ajax. De assistent neemt het stokje tijdelijk over in afwachting van een opvolger en begint donderdag als eindverantwoordelijke in het Europa League-duel met Brighton & Hove Albion.
"Maandag was wel een verdrietige dag. Ook een aparte dag", zei Maduro op een persconferentie over de aftocht van Steijn. "We hebben eerst gewoon getraind, daarna een nabespreking gehad. Die heeft Maurice zelf gedaan. Vervolgens is het allemaal heel snel gegaan."
Woensdag verscheen een verhaal in De Telegraaf, waarin werd beweerd dat er bij Ajax een vertrouwensbreuk was ontstaan tussen Steijn en Maduro. De interim-trainer spreekt dat tegen. "Nee, dat is niet waar. Maurice heeft mij op een gegeven moment wel medegedeeld hoe hij zich voelde. Hij had vooral moeite met het verhaal van Almere City-clubpsycholoog Annemieke Zijerveld. Dat wist ik al langere tijd en daar heb ik ook afstand van genomen. Ik ken de waarheid, ik weet de waarheid. Die komt op een gegeven moment naar boven. Wat er geschreven wordt, maakt mij niet zoveel uit."
Maduro werkte bij Almere City met Zijerveld samen en heeft nog steeds contact met haar. Zij uitte eerder in het radioprogramma De Perstribune kritiek op Steijn en zijn technische staf. "Ik zie heel zwak leiderschap", zei Zijerveld onder meer.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
5 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
5 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden