Maduro over vermeende vertrouwensbreuk met Steijn: niet waar
BRIGHTON (ANP) - Hedwiges Maduro heeft gereageerd op het vertrek van Maurice Steijn als trainer van Ajax. De assistent neemt het stokje tijdelijk over in afwachting van een opvolger en begint donderdag als eindverantwoordelijke in het Europa League-duel met Brighton & Hove Albion.
"Maandag was wel een verdrietige dag. Ook een aparte dag", zei Maduro op een persconferentie over de aftocht van Steijn. "We hebben eerst gewoon getraind, daarna een nabespreking gehad. Die heeft Maurice zelf gedaan. Vervolgens is het allemaal heel snel gegaan."
Woensdag verscheen een verhaal in De Telegraaf, waarin werd beweerd dat er bij Ajax een vertrouwensbreuk was ontstaan tussen Steijn en Maduro. De interim-trainer spreekt dat tegen. "Nee, dat is niet waar. Maurice heeft mij op een gegeven moment wel medegedeeld hoe hij zich voelde. Hij had vooral moeite met het verhaal van Almere City-clubpsycholoog Annemieke Zijerveld. Dat wist ik al langere tijd en daar heb ik ook afstand van genomen. Ik ken de waarheid, ik weet de waarheid. Die komt op een gegeven moment naar boven. Wat er geschreven wordt, maakt mij niet zoveel uit."
Maduro werkte bij Almere City met Zijerveld samen en heeft nog steeds contact met haar. Zij uitte eerder in het radioprogramma De Perstribune kritiek op Steijn en zijn technische staf. "Ik zie heel zwak leiderschap", zei Zijerveld onder meer.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
2 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
21 uur geleden